Tuloksia

Agilityn Pääsiäiskisojen 28.3.2016 tulokset

Purinalla 28.3.2016 pidettyjen agilitykilpailujen tulokset löytyvät alta.
A-agilityrata, B-agilityrata ,C-agilityrata

Agilitykilpailujen 3.-4.10.2015 tulokset

Kirkkonummella KKK-hallissa 3.-4.10 pidettyjen agilitykilpailujen tulokset löytyvät alta.
3.10. A-agilityrata, B-hyppyrata ,C-agilityrata
4.10. D-agilityrata, E-agilityrata, F-hyppyrata

Agilityn toukokilpailuiden 16.-17.5.2015 tulokset

Purinalla pidettyjen ATD:n agilitykilpailuiden tulokset löytyvät tästä.

TOKO-kokeen 25.5.2014 tulokset

Kokeen tuomarina oli Carina Savander-Ranne.
ALO-luokan tulokset
1. bepag Finn Noir Kiss And Tell Kati Nyman FI58717/12 175p. 1. palk. Kp
2. borcol American Style with surprise and fun Sandra Bohne BOC 16020 173,5p. 1. palk.
3. borcol Sheepworld Keelan Päivi Sumulehto FI44902/12 142,5p. 2. palk.
doberm Skorpiko's Sweet Sirena Pia Lahtiranta-Pohjola FI21782/09 139p. 3.palk.
engspa Tamaskin Gabriella Marja & Arttu Laakso FI28392/11 133p. 3. palk.


AVO-luokan tulokset
1. borcol Toberoi Iowa Tiltu Antikainen ER36862/11 136p. 3.palk.
2. hovawa Stelmo's Jolie Johanna Mäenpää FI48095/10 121,5p. 3. palk.
3. auspai Coppercreek's Any Day Now Miia Malmberg ER44809/07 113p. 3. palk.
sakpai Aireddan Ashley Susanna Berghäll FI20251/11 83p.-


VOI-luokan tulokset
1. lanhee Queendogs Elisabeth Helena Prepula ER18589/07 255,5p. 2.palk.
valpai Annspet's Elil Janina Wallgren ER21688/08 166p. -


EVL-luokan tulokset
1. novnou Foxgrove´s Canadian Sunrise Laura Raekannas FIN41545/08 242p. 2. palk.
2. bepam Tammikallion Femma Miia Lönnqvist FIN28860/05 231,5p. 2. palk.
3. valpai Annspet's Erzuli Janina Wallgren ER21689/08 224,5p. 2.palk.
borcol Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ER46448/06 217p. 3. palk.
borcol Nice of you to Come Bye Yes or No Jonna Palmu FIN31658/08 192,5p. 3. palk.

Pääsiäiskisojen tulokset

Perjantai 18.4.2014 A agilityrata tulokset
Perjantai 18.4.2014 B agilityrata tulokset
Perjantai 18.4.2014 C agilityrata tulokset



Piirinmestaruusmenestystä

Tiltu Antikainen & Bordercollie uros Candiman "Deri" voittivat HSKP:n TOKO-mestaruuden 01.09.2013!
Maiju Korhonen & shelam Java - HSKP:n agilityn minien piirinmestarit 2013!
ATD:n maksijoukkueelle HSKP:n piirinmestaruuskisojen joukkuepronssia (Sanni Husso & auspai Kina, Reea Salomaa & borcol Noppa, Petriina Konttinen & borcol Oodi ja Miia Lönnqvist & belpam Nuka)!

Agilitykisat Kirkkonummella KKK-hallissa 22.9.2013

Sunnuntai 22.9.2013 A agilityrata tulokset

Sunnuntai 22.9.2013 B agilityrata tulokset

Sunnuntai 22.9.2013 C agilityrata tulokset



TOKO-koe Kirkkonummella KKK-hallissa 21.9.2013

Tuomarina Timo Pussinen
Alokasluokka
1. Labradorinnoutaja u Sidewild Unlimited Flash, Niina Hyppölä 183,5p. I kp
2. Kultainennoutaja n Finnhope Figurine, Camilla Aropelto 176p. I
3. Sileäkarvainennoutaja n Celtairs No Comments, Mari Koivunen 167p. I TK1
Australianpaimenkoira n Wirneen Huutomerkki, Tuuli Mertanen 164p. I TK1
Mustaterrieri u Zornoi Jeltsin, Kati Rautakorpi 164p. I
Kultainennoutaja n Makuuni Pro Valo, Anna-Kaarina Niskanen 149,5p. II
Kultainennoutaja n Pickup's Lovely, Laura Lindgren 145p. II
Novascotiannoutaja n Belle Fox Be Honey Bee, Cilla Schroder 142p. II
Kultainennoutaja n Golden Road Fiona, Päivi Packalen 140p. II
Australianpaimenkoira n Hazelmoor Xandra, Laura Toivonen 131p. III
Bordercollie n Nord Star Gasko Prim, Anne Vepsäläinen 77p. -
Australianpaimenkoira n of Gurrent Fabulous Five Maija, Noora Ikonen poissa

Avoin luokka
1. Labradorinnoutaja u Jyckegårdens Smarta Turkos, Päivi Pihlaja 164p. I TK2
2. Borderterrieri n Grindstones Weather Bound, Irene Erling 120,5p III
3. Sileäkarvainen collie u Secret Affair's Long Lost Sense, Päivi Puikkonen 105p III
Norfolkinterrieri u Mainly Speedwell, Eiri Suopanki 83p. -
Vanhaenglanninlammaskoira n Grey Coats Nimble Lady, Mari Hartikainen poissa

Voittajaluokka
1. Hovawart n Gipstern Gerda, Marika Suomalainen 212p. III
2. Sileäkarvainennoutaja n Pikestar's Edda, Tiina Hietala 209p. III
3. Valkoinenpaimenkoira n Annspets Etenia, Janina Wallgren 186p. -
Vanhaenglanninlammaskoira n Grey Coats Kissing Lady, Mari Hartikainen 130p. -

Erikoisvoittajaluokka
1. Kultainennoutaja n Let's Break Ranks Fox, Raija Kauppinen 203p. III
2. Valkoinenpaimenkoira n Annspets Erzuli, Janina Wallgren 198p. III
3. Bordercollie u Serica's Bamir, Tiia Hämäläinen 192p. III
Bordercollie n Story Goes Materal Girl, Nina Riihimäki poissa


ATD:n järjestämä tokokoe 25.5.2013

Tuomarina Timo Pussinen

Alokasluokka
1. novnou Redadict On High Heels & Krista Hakkala ALO1 190p KP TK1
2. bc Secretmoor's Kind Of Magic & Jenni korhonen ALO1 174p
3. labnou Buckthorn's Pomelo & Liina Juopperi ALO1 166p
4. auspai Särkivaaran Yhteisymmärrys & Katri Soini ALO2 150p
5. kääpin A'dreams Black Richard & Sara Nurminen ALO3 124p

Avoin luokka
1. auskel Maiskis Marunda & Mira Kangas AVO1 161p
2. bpt Mustantuiskun Savannah & Riikka Hård AVO2 149p
3. airter Energetics Deviless of Glegdale & Virpi Suikkanen AVO3 139p
4. auspai Ardiente Luz Marina & Anna Tiainen AVO3 113p

Voittajaluokka
1. novnou Redadict Boot Camp Commander & Emmi Hurskainen VOI2 250p
2. bc Tronic Davis & Lea Rentsch VOI2 233p
3. auspai Mi Sombra Captain Cook & Hanne Virtanen VOI2 233p
4. hova Gipstern Gerda & Marika Suomalainen VOI3 206p
5. bpm Tammikallion Nougat & Miia Lönnqvist VOI3 204p
6. auspai Bywater Gebke & Nea Ahola VOI3 194p
7. auster Reimin Kulta Into Pii 126p

Erikoisvoittajaluokka
1. bc Cabaroo Vegas Vic & Iida Kasslin EVL1 275,5p
2. bpm Tammikallion Femma & Miia Lönnqvist EVL1 272,5p
3. auskel Kiipelin Kevytkenkä & Tiina Hyvärinen EVL2 237p
4. bc Semica's Bamir & Tiia Hämäläinen EVL3 219p
5. auspai Alice In Wonderland Lianno & Mervi Sahlström 189,5p
6. airter Xynthia vom Erfurther Hof & Virpi Suikkanen 182p
7. auspai Diamond Bluff Meet Joe Black & Jonna Juntto 150p


Pääsiäiskisat Purinalla 29. - 30.3.2013

Perjantai 29.3.2013 A agilityrata tulokset

Perjantai 29.3.2013 B agilityrata tulokset

Perjantai 29.3.2013 C agilityrata tulokset


Lauantai 30.3.2013 D agilityrata tulokset

Lauantai 30.3.2013 E agilityrata tulokset

Lauantai 30.3.2013 F agilityrata tulokset


Marraskisat Purinalla 11.11.2012 Kisat A B ja C sekä 3-luokkien Remedium cup -kilpailun tulokset

Sunnuntai 11.11.2012 A agilityrata tulokset

Sunnuntai 11.11.2012 B hyppyrata tulokset

Sunnuntai 11.11.2012 C hyppyrata tulokset

Sunnuntai 11.11.2012 agilityrata ratapiirros Räsänen ratapiirros

Sunnuntai 11.11.2012 hyppyrata ratapiirros Räsänen ratapiirros

Sunnuntai 11.11.2012 hyppyrata ratapiirros Räsänen ratapiirros

Sunnuntai 11.11.2012 Remedium Cup Mini, Medi,Maxi tulokset



SyysSkabat Purinalla 01.-02.09.2012 Kisat A B ja C sekä 3-luokkien Purina Cup -osakilpailun tulokset

Lauantai 01.09.2012 A B C radat Mini Medi ja 3-luokkien Purina Cup tulokset

Lauantai 01.09.2012 A B C radat Maxi ja 3-luokkien Purina Cup tulokset

Sunnuntai 02.09.2012 D E F radat Minit ja Medit 1 2 3 tulokset

Sunnuntai 02.09.2012 D E F radat Maxit 1 2 3 tulokset



ATD:n järjestämä tokokoe 19.5.2012

Tuomari Timo Pussinen
Liikkeenohjaaja Saana Haarma

Alokasluokka
1. australianpaimenkoira n Ardiente Nena Labradora, Päivi Vuoristo 186,5 p. KP ALO1
2. valkoinenpaimenkoira n Annspets Etenia, Janina Wallgren 186 p. KP ALO1
3. belgianpaimenkoira groenendael n Talvihallan Cuyama, Hanna el-Khouri 174,5 p. ALO1
australianpaimenkoira n Capricole French Kiss, Pekka Karimeri 173 p. TK1 ALO1
bordercollie u Carpathian Forest Grazy for You, Immi Tervo 142,5 p. ALO2
hovawart n Soffahoffin Korallinkuiske, Kirsi Haataja 141 p. ALO2
australiankelpie n Yacatis Brixia-Queeny, Merja Sipikari 122 p. ALO3
englanninspringerspanieli n Sunny Sky Three Ponds Valley, Annika Alervo 89 p.

Avoin luokka
1. labradorinnoutaja n Hardrocks Vienna waltz, Kari Holm 151 p. AVO2
2. bordercollie u Rascal, Sara Malinen 148 p. AVO2
3. australianpaimenkoira n Bywater Gebke, Nea Ahola 128 p. AVO3
jackrussellinterrieri u Töppötassun Paavo, Mia Andelin 105 p. AVO 3
keeshond n Javiraís Elisabeth, Pekka Karimeri 100 p. AVO3

Voittajaluokka
1. belgianpaimenkoira malinois n Ruutipussi Gimma, Eeva Jalovaara 258,5 p. VOI1
2. x-rotu n Tuikku, Claudia Ottka 229 p. VOI2
3. australiankelpie Kiipelin Kevytkenkä, Tiina Hyvärinen 224 p. VOI2
bordercollie u Cabaroo Vegas Vic, Iida Kasslin 216 p. VOI3
airedalenterrieri n Xynthia vom Erfurther Hof, Virpi Suikkanen 199,5 p. VOI3
australiankelpie n Kiipelin Kaasukahva, Johanna von Numers-Kaisti 130 p.

Erikoisvoittajaluokka
1. belgianpaimenkoira malinois n Tammikallion Femma, Miia Lönnqvist 256,5 p. EVL1
2. bordercollie u Candyman, Tiltu Antikainen 243,5 p. EVL2
3. bordercollie u Cabaroo One Wild Night, Heidi Dahlqvist 235,5 p. EVL2
valkoinenpaimenkoira n Annspets Erzuli, Janina Wallgren 220,5 p. EVL3
bordercollie u Gawainís Trick Or Treat, Jaana Orava 191 p.
walesinspringerspanieli n Doniol Quite Perfect, Elina Kautto 131 p.


Pääsiäiskisat Purinalla 22.-23.4.2011:

Perjantai 06.4.2012 A agilityrata - tulokset

Perjantai 06.4.2012 B agilityrata - tulokset

Perjantai 06.4.2012 C agilityrata - tulokset

Lauantai 07.4.2011 D agilityrata - tulokset

Lauantai 07.4.2011 E agilityrata - tulokset

Henri Luomala - Ratakuviot




Agitoko Dogs ry:n Vuoden koira 2011 tulokset:

Agilitykoira

1. Java & Maiju Korhonen
2. Neon & Jenna Caloander
3. Kyra & Janina Wallgren


Tokokoira

1. Dori & Miia Lönnqvist
2. Zuli & Janina Wallgren
3. Mac & Iida Kasslin


Agilitytulokas

1. Hilla ja Heli Kutvonen
2. Mio & Hanna Salovuori
3. Kina & Sanni Husso


Tokotulokas

1. Gimma & Eeva Jalovaara
2. Kina & Sanni Husso
3. Musti & Pipsa Sahrman


Näyttelykoira

1. Dori & Miia Lönnqvist


Harrastekoira

1. Dori & Miia Lönnqvist
2. Musti & Pipsa Sahrman
3. Mio & Hanna Salovuori


Palveluskoira

1. Musti & Pipsa Sahrman
2. Fresco & Pipsa Sahrman
3. Boa & Jenny Lindström


SM Agility 18.-19.06.2011

SM Minit

1. Caloander Jenna ja shelam Neon
2. Korhonen Maiju ja shelam Java


SM Minit Joukkue:

1.

Soinne Katri ja shelam Essi
Svärd Outi ja borter Nasta
Korhonen Maiju ja shelam Java
Caloander Jenna ja shelam Neon
Erling Irene ja borter Chili


Piirinmestaruus Agi 2011:


Minit:

1. Jenna Caloander shelam Neon
2. Maiju Korhonen shelam Java
3. Terhi Kaitila wales Kirppu


Medit:

2. Tiina Lehtonen kromfo Das


Joukkuekisa:

Minit

2.
Krista Honkonen tarupi Mysti
Outi Svärd borter Nasta
Johanna Virtanen shelam Essi
Terhi Kaitila wales Kirppu

3.
Irene Erling borter
Veronika Kuusla jackrus Pipsa
Maiju Korhonen shelam Java
Mirjam Räsänen kääpvil Sirius



Muut Agi valinnat:

European Open 30.- 31.7.2011 Itävalta

Minijoukkue:

Caloander Jenna ja shelam Neon
Korhonen Maiju ja shelam Java

European Open 2012 27.29.7 Ruotsi

Minit:

Caloander Jenna ja shelam Neon
Korhonen Maiju ja shelam Java


TopTeam 2011-2012 valinnat

Minit:

Caloander, Jenna ja shelam Neon
Korhonen, Maiju ja shelam Java

Maxit:

Husso, Sanni ja auspai Kina


European Open 2012 27.29.7 Ruotsi

Minit:

Caloander Jenna ja shelam Neon
Korhonen Maiju ja shelam Java

TOKO-tuloksia vuodelta 2011

SM TOKO 2011:


AVO-luokka

1. Katajalehto Jaana ja espves Mila

Joukkuekisa:

10.
ALO Salovuori Hanna ja lagrom Mio
ALO Husso Sanni ja auspai Kina
AVO Sahrman Pipsa ja auspai Musti
VOI Kasslin Iida ja bc Mac
EVL Wallgren Janina ja valpai Zuli


15.
ALO Andelin Mia ja jackru Reima
AVO Lehtonen Tiina ja kromf Das
AVO Katajalehto Jaana ja espves Mila
VOI AntikainenTiltu ja bc Deri
EVL Strömberg Miia ja bpm Dori


Piirinmestaruus TOKO 2011:

VOI-luokka:
1. Antikainen Tiltu ja bc Der
2. Kasslin Iida ja bc Mac

AVO-luokka:

1. Husso Sanni ja auspai Kina
2. Katajalehto Jaana ja espves Mila
3. Andelin Mia ja jackru Reima


Joukkuekisa:

1.
EVL Wallgren Janina ja valpai Zuli
VOI Kasslin Iida ja bc Mac
Varalla VOI Jalovaara Eeva ja bpm Gimma
AVO Sahrman Pipsa ja auspai Musti
ALO Husso Sanni ja auspai Kina
ALO Andelin Mia ja jackru Reima

Varalla
ALO Hakkarainen Lilian ja lanhee Nalle

2.
EVL Strömberg Miia ja bpm Dori
VOI AntikainenTiltu ja bc Deri
varalla VOI Suikkanen Virpi ja airter Rena
AVO Salovuori Hanna ja lagrom Mio
AVO Lehtonen Tiina ja kromf Das
AVO Katajalehto Jaana ja espves Mila

Varalla
ALO Verkala Minna ja jackru Riia


Muut Toko valinnat:

HSKP TOKO koira:

2. Wallgren Janina ja valpai Zuli

Belgien TOKO maajoukkue 2012

Lönnqvist Miia ja bpm Dori

Stadi Games 28.-29.5.2011

Yhteenveto

21.05.2011 Luonnetesti

Luonnetestin tulokset

Pääsiäiskisat Hyvinkäällä 22.-23.4.2011


Vanhempia tuloksia löydät täältä.

Kuvitusta: Elvis keinulla, Carlos putkella

Copyright © ATD 2007 - webmaster@agitokodogs.fi