Kilpailu 1.9.2012, paikka Helsinki, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Maksi 1] [A Maksi 2] [A Maksi 3] [B Maksi 1] [B Maksi 2] [B Maksi 3] [C Maksi 1] [C Maksi 2] [C Maksi 3] [B Maksi 1] [B Maksi 2] [B Maksi 3]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:10, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 37,36 4,71 -12,64 0 -12,64 LUVA
2 31 kerter Ziggy Perrisblu Ziggy Riikka Kankainen JAT 48,45 3,63 -1,55 0 -1,55 LUVA
3 32 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT 34,74 5,07 -15,26 5 5  
4 21 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU 37,88 4,65 -12,12 5 5  
5 22 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 38,58 4,56 -11,42 5 5  
6 30 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 39,96 4,40 -10,04 5 5  
7 38 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 44,38 3,97 -5,62 5 5  
8 40 espves Muffe Aquatic Aquilo Tiina Ranne HAU 46,26 3,81 -3,74 5 5  
9 36 bernpa Manu Bellaffen Camu Hanna-Kaisa Jokinen AGRY 56,03 3,14 6,03 20 26,03  
  33 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY         HYL  
  35 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  37 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  39 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  23 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 12:00, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH 39,81 4,42 -6,19 0 -6,19 SERT
2 66 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU 39,48 4,46 -6,52 5 5  
3 69 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 41,42 4,25 -4,58 5 5  
4 75 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 49,56 3,55 3,56 5 8,56  
5 74 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 42,25 4,17 -3,75 10 10  
6 79 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 45,42 3,88 -0,58 10 10  
7 76 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD 58,53 3,01 12,53 5 17,53  
8 77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 45,63 3,86 -0,37 20 20  
9 83 kerter Selma Bright Spot Lost Withoutyou Riikka Kankainen JAT 53,86 3,27 7,86 20 27,86  
10 67 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 60,34 2,92 14,34 15 29,34  
  64 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  73 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY         HYL  
  78 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE         HYL  
  80 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  81 siphus Witsi Arctic Soul Witch Antti Kiijärvi LÄGI         HYL  
  82 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  84 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY         HYL  
  85 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  68 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 14:45, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 30, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 136 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 40,79 4,78 -7,21 0 -7,21  
2 153 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 41,10 4,74 -6,90 0 -6,90  
3 147 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 41,30 4,72 -6,70 0 -6,70 SERT-A
4 148 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 42,48 4,59 -5,52 0 -5,52  
5 134 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 41,75 4,67 -6,25 5 5  
6 133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 43,83 4,45 -4,17 5 5  
7 159 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU 48,88 3,99 0,88 5 5,88  
8 146 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 47,28 4,12 -0,72 10 10  
9 132 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH 60,27 3,23 12,27 10 22,27  
  125 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  126 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  127 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  129 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  130 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  131 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  135 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  142 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  143 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  144 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  145 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  149 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  151 borcol Stella Tronic Stella Polaris Tomi Sahramo HSKH         HYL  
  152 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH         HYL  
  155 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  156 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  157 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)         HYL  
  158 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  160 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU         HYL  
  161 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  128 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE            
  150 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  154 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         POIS  

B agilityrata, maksi 1, kello 9:30, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 48,08 3,12 -1,92 0 -1,92 LUVA
2 36 bernpa Manu Bellaffen Camu Hanna-Kaisa Jokinen AGRY 49,71 3,02 -0,29 0 -0,29 LUVA
3 41 auspai Särmä Capricole Milkshake Heidi Virtanen P-HAU 46,23 3,24 -3,77 5 5  
4 39 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 31,17 4,81 -18,83 10 10  
5 25 afgaan Toivo Troxa Av Poppyfield Una-Piritta Jantunen VEIKK 65,07 2,31 15,07 15 30,07  
  22 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  24 rhokoi Siro Ikimba Bimkubwa Heidi Virtanen P-HAU         HYL  
  26 barbet Lara Laulava Lara Sanna Pyykönen SAVPK         HYL  
  31 kerter Ziggy Perrisblu Ziggy Riikka Kankainen JAT         HYL  
  32 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  33 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY         HYL  
  35 auspai Iitu True Choice Dolled Up Sara Olkkonen HURHA         HYL  
  38 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT         HYL  
  23 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 11:20, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 kerter Selma Bright Spot Lost Withoutyou Riikka Kankainen JAT 45,51 3,60 -4,49 5 5  
2 84 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY 47,64 3,44 -2,36 5 5  
3 76 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD 55,40 2,96 5,40 5 10,40  
4 79 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 48,07 3,41 -1,93 20 20  
  64 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  65 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  66 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  67 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  69 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  71 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  72 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH         HYL  
  73 afgaan Taisha Kirman Taisha Kirsi Nousiainen AGRY         HYL  
  74 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  75 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         HYL  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  78 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE         HYL  
  80 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  81 siphus Witsi Arctic Soul Witch Antti Kiijärvi LÄGI         HYL  
  82 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  85 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  68 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 13:20, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 35, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 38,05 4,73 -11,95 0 -11,95  
2 148 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 39,04 4,61 -10,96 0 -10,96  
3 129 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 43,86 4,10 -6,14 0 -6,14  
4 142 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 47,94 3,76 -2,06 0 -2,06  
5 147 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 37,58 4,79 -12,42 5 5  
6 160 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 39,07 4,61 -10,93 5 5  
7 149 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 41,69 4,32 -8,31 5 5  
8 146 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 42,43 4,24 -7,57 5 5  
9 137 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 43,79 4,11 -6,21 5 5  
10 143 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 36,60 4,92 -13,40 10 10  
11 128 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 43,76 4,11 -6,24 10 10  
12 131 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 52,92 3,40 2,92 10 12,92  
13 139 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 43,79 4,11 -6,21 15 15  
14 144 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 48,91 3,68 -1,09 20 20  
15 141 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 45,40 3,96 -4,60 30 30  
  125 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  126 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  127 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  130 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  132 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH         HYL  
  134 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  135 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  136 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  138 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  140 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten BAT         HYL  
  145 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  151 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH         HYL  
  152 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH         HYL  
  153 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  155 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  156 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  157 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)         HYL  
  158 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA         HYL  
  159 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  161 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  150 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  154 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         POIS  

C hyppyrata, maksi 1, tuomari Hans Fried, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 27,74 4,90 -12,26 0 -12,26  
2 34 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 28,72 4,74 -11,28 0 -11,28 SERT
3 25 afgaan Toivo Troxa Av Poppyfield Una-Piritta Jantunen VEIKK 43,83 3,10 3,83 0 3,83  
4 27 borcol Mac Cabaroo Vegas Vic Iida Kasslin ATD 27,94 4,87 -12,06 5 5  
5 39 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 30,87 4,41 -9,13 5 5  
6 29 lyhcol Lori Honey Melon Verona´s Moon Petteri Kärki HSKH 37,41 3,63 -2,59 5 5  
7 24 rhokoi Siro Ikimba Bimkubwa Heidi Virtanen P-HAU 41,25 3,30 1,25 5 6,25  
8 41 auspai Särmä Capricole Milkshake Heidi Virtanen P-HAU 40,28 3,38 0,28 10 10,28  
9 38 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT 43,56 3,12 3,56 10 13,56  
10 22 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 40,10 3,39 0,10 20 20,10  
11 26 barbet Lara Laulava Lara Sanna Pyykönen SAVPK 50,94 2,67 10,94 10 20,94  
  21 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  31 kerter Ziggy Perrisblu Ziggy Riikka Kankainen JAT         HYL  
  32 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  37 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  23 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK         POIS  
  28 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola SBPKY         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, tuomari Hans Fried, koirakoita 14, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 72 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 39,39 4,06 -2,61 0 -2,61 LUVA
2 77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 31,68 5,05 -10,32 5 5  
3 79 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 36,66 4,36 -5,34 10 10  
  66 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  67 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  69 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  70 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  71 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  76 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD         HYL  
  78 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE         HYL  
  81 siphus Witsi Arctic Soul Witch Antti Kiijärvi LÄGI         HYL  
  82 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  83 kerter Selma Bright Spot Lost Withoutyou Riikka Kankainen JAT         HYL  
  85 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, tuomari Hans Fried, koirakoita 34, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 161 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 31,20 5,29 -10,80 0 -10,80  
2 128 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 31,93 5,17 -10,07 0 -10,07  
3 153 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 32,58 5,06 -9,42 0 -9,42  
4 160 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 32,74 5,04 -9,26 0 -9,26  
5 133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 32,95 5,01 -9,05 0 -9,05  
6 149 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 33,59 4,91 -8,41 0 -8,41  
7 152 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH 42,03 3,93 0,03 0 0,03  
8 135 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 36,89 4,47 -5,11 5 5  
9 158 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA 40,48 4,08 -1,52 5 5  
10 139 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 40,59 4,07 -1,41 5 5  
  125 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  126 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  127 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  129 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  130 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  131 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  132 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH         HYL  
  134 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  136 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  137 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  138 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  140 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten BAT         HYL  
  141 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  142 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  143 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  144 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  145 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU         HYL  
  146 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB         HYL  
  147 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)         HYL  
  148 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU         HYL  
  151 borcol Stella Tronic Stella Polaris Tomi Sahramo HSKH         HYL  
  156 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT         HYL  
  157 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)         HYL  
  159 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU         HYL  
  150 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  154 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 1 yhteistulos, koirakoita 10, ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 62,04 -27,96 15 15  
4 B agilityrata 31,17 -18,83 10 10  
5 C hyppyrata 30,87 -9,13 5 5  
2 41 auspai Särmä Capricole Milkshake Heidi Virtanen P-HAU 86,51 0,28 15 15,28  
3 B agilityrata 46,23 -3,77 5 5  
8 C hyppyrata 40,28 0,28 10 10,28  
3 25 afgaan Toivo Troxa Av Poppyfield Una-Piritta Jantunen VEIKK 108,90 18,90 15 33,90  
5 B agilityrata 65,07 15,07 15 30,07  
3 C hyppyrata 43,83 3,83 0 3,83  
  22 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD       HYL  
  B agilityrata       HYL  
10 C hyppyrata 40,10 0,10 20 20,10  
  24 rhokoi Siro Ikimba Bimkubwa Heidi Virtanen P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
7 C hyppyrata 41,25 1,25 5 6,25  
  26 barbet Lara Laulava Lara Sanna Pyykönen SAVPK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
11 C hyppyrata 50,94 10,94 10 20,94  
  31 kerter Ziggy Perrisblu Ziggy Riikka Kankainen JAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  32 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  37 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK       HYL LUVA
1 B agilityrata 48,08 -1,92 0 -1,92  
  C hyppyrata       HYL  
  38 sakpai Ninja Inis Vom Salztalblick Karoliina Nyyssönen KAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
9 C hyppyrata 43,56 3,56 10 13,56  
  23 borcol Miilu Myytin Ennustaja Tiina Karhula KKK       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 2 yhteistulos, koirakoita 13, ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 79 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA 84,73 -7,27 30 30  
4 B agilityrata 48,07 -1,93 20 20  
3 C hyppyrata 36,66 -5,34 10 10  
  66 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  67 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  69 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  71 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  72 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 39,39 -2,61 0 -2,61  
  76 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD       HYL  
3 B agilityrata 55,40 5,40 5 10,40  
  C hyppyrata       HYL  
  77 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 31,68 -10,32 5 5  
  78 belpat Nalle Tarkatan Kulta Markus Turunen ACE       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  81 siphus Witsi Arctic Soul Witch Antti Kiijärvi LÄGI       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  82 auspai Stella Capricole Katydid Jumps High Mimmi Räsänen BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  83 kerter Selma Bright Spot Lost Withoutyou Riikka Kankainen JAT       HYL  
1 B agilityrata 45,51 -4,49 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  85 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, maksi 3 yhteistulos, koirakoita 34, mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 133 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 71,00 -21,00 0 -21,00  
1 B agilityrata 38,05 -11,95 0 -11,95  
5 C hyppyrata 32,95 -9,05 0 -9,05  
2 160 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU 71,81 -20,19 5 5  
6 B agilityrata 39,07 -10,93 5 5  
4 C hyppyrata 32,74 -9,26 0 -9,26  
3 149 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 75,28 -16,72 5 5  
7 B agilityrata 41,69 -8,31 5 5  
6 C hyppyrata 33,59 -8,41 0 -8,41  
4 128 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 75,69 -16,31 10 10  
11 B agilityrata 43,76 -6,24 10 10  
2 C hyppyrata 31,93 -10,07 0 -10,07  
5 139 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH 84,38 -7,62 20 20  
13 B agilityrata 43,79 -6,21 15 15  
10 C hyppyrata 40,59 -1,41 5 5  
  125 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  126 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  127 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  129 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU       HYL  
3 B agilityrata 43,86 -6,14 0 -6,14  
  C hyppyrata       HYL  
  130 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  131 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA       HYL  
12 B agilityrata 52,92 2,92 10 12,92  
  C hyppyrata       HYL  
  132 snauts Hudson Ferdinan Overpower Pekka Jaarinen HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  134 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  135 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
8 C hyppyrata 36,89 -5,11 5 5  
  136 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  137 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK       HYL  
9 B agilityrata 43,79 -6,21 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  138 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  140 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  141 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK       HYL  
15 B agilityrata 45,40 -4,60 30 30  
  C hyppyrata       HYL  
  142 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU       HYL  
4 B agilityrata 47,94 -2,06 0 -2,06  
  C hyppyrata       HYL  
  143 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE       HYL  
10 B agilityrata 36,60 -13,40 10 10  
  C hyppyrata       HYL  
  144 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD       HYL  
14 B agilityrata 48,91 -1,09 20 20  
  C hyppyrata       HYL  
  145 borcol Friidu Tammikallion Öbest Anja Savikko HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  146 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB       HYL  
8 B agilityrata 42,43 -7,57 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  147 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)       HYL  
5 B agilityrata 37,58 -12,42 5 5  
  C hyppyrata       HYL  
  148 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU       HYL  
2 B agilityrata 39,04 -10,96 0 -10,96  
  C hyppyrata       HYL  
  151 borcol Stella Tronic Stella Polaris Marko Kivihalme HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  152 snauts Boston Ferdinan Prinze Zandrian Pekka Jaarinen HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
7 C hyppyrata 42,03 0,03 0 0,03  
  153 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 32,58 -9,42 0 -9,42  
  156 auskel Aune Royal Coctail Lucky Star Hanna Wathén KAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  157 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  158 borcol Gädda Somollis Gädda Jarno Venäläinen KOTKA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
9 C hyppyrata 40,48 -1,52 5 5  
  159 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Soile Huhta HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  161 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 31,20 -10,80 0 -10,80  
  150 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  
  154 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

*) huomioitu yhteistuloksessa