Kilpailu 1.9.2012, paikka Helsinki, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Mini 3] [B Medi 3] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Mini 3] [C Medi 3] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Mini 3] [B Medi 3]

A agilityrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Ottilia Leikkonen AGRY 56,40 3,12 6,40 5 11,40  
2 6 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY 61,82 2,85 11,82 0 11,82  
3 1 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU 57,77 3,05 7,77 10 17,77  
4 4 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH 60,19 2,92 10,19 10 20,19  
  5 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  
  7 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  8 kääsna Taavi Peacemakers Black Tarzan Anne-Tuulia Leino AGRY         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 38,19 4,61 -11,81 0 -11,81 LUVA
2 19 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK 43,24 4,07 -6,76 5 5  
3 9 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 55,46 3,17 5,46 5 10,46  
4 17 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 51,99 3,38 1,99 10 11,99  
5 15 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH 54,19 3,25 4,19 10 14,19  
  11 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  14 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  16 cocspa Neela Bonningdale Sorry I'm Late Krista Badwal AGRY         HYL  
  18 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  20 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 11:00, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 44,59 3,95 -1,41 0 -1,41 LUVA
2 49 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 42,59 4,13 -3,41 5 5  
3 53 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST) 42,75 4,12 -3,25 10 10  
4 50 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 43,50 4,05 -2,50 10 10  
5 51 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK 68,34 2,58 22,34 5 27,34  
  43 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  44 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV         HYL  
  47 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  52 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  42 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         POIS  

A agilityrata, medi 2, kello 11:30, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 46,26 3,81 0,26 0 0,26  
2 61 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 46,27 3,80 0,27 0 0,27  
3 62 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD 44,66 3,94 -1,34 5 5  
4 58 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK 47,72 3,69 1,72 5 6,72  
5 59 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 57,24 3,08 11,24 5 16,24  
  56 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY         HYL  
  57 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  

A agilityrata, mini 3, kello 13:25, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 21, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 43,94 4,44 -4,06 0 -4,06  
2 107 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 48,01 4,06 0,01 0 0,01  
3 86 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 50,90 3,83 2,90 0 2,90  
4 105 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU 43,47 4,49 -4,53 5 5  
5 103 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 45,33 4,30 -2,67 5 5  
6 91 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH 47,77 4,08 -0,23 5 5  
7 87 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 48,01 4,06 0,01 5 5,01  
8 92 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 49,94 3,90 1,94 5 6,94  
  54 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI         HYL  
  88 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HURHA         HYL  
  90 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU         HYL  
  97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  98 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  99 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  100 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  101 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  102 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  104 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK         HYL  
  106 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  109 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  110 kääpin Tilda Kinghill's Touch Of Magic Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  96 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 13:55, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 4,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 45,83 4,26 -2,17 5 5  
2 123 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI 48,54 4,02 0,54 10 10,54  
3 120 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 56,04 3,48 8,04 5 13,04  
4 122 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 57,02 3,42 9,02 5 14,02  
5 121 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 56,17 3,47 8,17 10 18,17  
6 63 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 57,73 3,38 9,73 10 19,73  
  118 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  119 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  124 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 10:35, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Ottilia Leikkonen AGRY         HYL  
  4 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH         HYL  
  5 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  
  6 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  7 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Marjaana Hirviniemi I-HAH         HYL  
  8 kääsna Taavi Peacemakers Black Tarzan Anne-Tuulia Leino AGRY         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 10:35, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 10, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA 40,73 3,68 -9,27 0 -9,27 LUVA
2 10 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 46,96 3,19 -3,04 10 10  
3 16 cocspa Neela Bonningdale Sorry I'm Late Krista Badwal AGRY 51,73 2,90 1,73 10 11,73  
4 17 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 53,99 2,78 3,99 10 13,99  
  9 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY         HYL  
  11 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  
  13 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto HEILU         HYL  
  14 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  19 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK         HYL  
  20 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  12 borter Alvar Ykkösturva Alvar Natalia Lumme AGRY         POIS  

B agilityrata, mini 2, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 53 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST) 41,56 3,95 -8,44 10 10  
2 51 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK 67,01 2,45 17,01 20 37,01  
  1 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU         HYL  
  43 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  44 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV         HYL  
  45 x-rotu Nikke Nikke Anna-Kaisa Haapala AGRY         HYL  
  46 käävil Niilo Kartanon Kruunu Ali Marshall Nina Hotti AGRY         HYL  
  47 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  48 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  49 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  
  50 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  52 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  42 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         POIS  

B agilityrata, medi 2, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 45,94 3,57 -4,06 0 -4,06 SERT
2 55 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 43,97 3,73 -6,03 5 5  
  56 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY         HYL  
  57 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  58 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  61 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD         HYL  
  62 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD         HYL  

B agilityrata, mini 3, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 22, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU 42,73 4,21 -7,27 0 -7,27  
2 54 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 51,16 3,52 1,16 0 1,16  
3 94 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 52,02 3,46 2,02 0 2,02  
4 97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA 53,05 3,39 3,05 0 3,05  
5 87 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT 49,82 3,61 -0,18 5 5  
6 86 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 51,28 3,51 1,28 5 6,28  
7 108 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 53,15 3,39 3,15 20 23,15  
  90 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU         HYL  
  91 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  92 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  93 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  98 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  99 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  100 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU         HYL  
  101 kääsna Maggi Super Play's Imagine Virva Nousiainen-Hiiri KAT         HYL  
  102 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  103 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  104 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK         HYL  
  105 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  106 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  107 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA         HYL  
  109 lägpys Kaima Cimillan Katarina Keiju Paula Luomala KOIVU         HYL  
  88 bicfri Leevi Tarundel´s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HURHA         POIS  
  89 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 15:00, tuomari Mia Laamanen, koirakoita 12, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 49,69 3,62 -0,31 0 -0,31 SERT-A
2 63 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU 49,28 3,65 -0,72 10 10  
3 120 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH 63,04 2,86 13,04 10 23,04  
  112 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  113 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  114 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  118 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  121 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  122 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  123 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  
  124 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Hans Fried, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU 33,45 4,07 -6,55 0 -6,55 SERT
2 3 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 31,26 4,35 -8,74 5 5  
3 7 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Marjaana Hirviniemi I-HAH 32,54 4,18 -7,46 5 5  
4 8 kääsna Taavi Peacemakers Black Tarzan Anne-Tuulia Leino AGRY 43,95 3,09 3,95 5 8,95  
5 6 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY 52,74 2,58 12,74 0 12,74  
  2 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Ottilia Leikkonen AGRY         HYL  
  5 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Hans Fried, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 60 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 9 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY 36,46 3,73 -3,54 0 -3,54 LUVA
2 14 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH 36,74 3,70 -3,26 0 -3,26 LUVA
3 15 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko HSKH 39,99 3,40 -0,01 10 10  
4 17 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 47,76 2,85 7,76 5 12,76  
  13 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto HEILU         HYL  
  18 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  20 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  12 borter Alvar Ykkösturva Alvar Natalia Lumme AGRY         POIS  

C hyppyrata, mini 2, kello 11:50, tuomari Hans Fried, koirakoita 9, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 46 käävil Niilo Kartanon Kruunu Ali Marshall Nina Hotti AGRY 49,06 3,26 7,06 0 7,06  
2 49 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 44,43 3,60 2,43 10 12,43  
  43 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  45 x-rotu Nikke Nikke Anna-Kaisa Haapala AGRY         HYL  
  47 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  50 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  51 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK         HYL  
  52 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU         HYL  
  53 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST)         HYL  
  42 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 12:00, tuomari Hans Fried, koirakoita 6, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD 39,76 4,02 -2,24 0 -2,24 LUVA
  56 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY         HYL  
  57 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU         HYL  
  59 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU         HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  61 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD         HYL  

C hyppyrata, mini 3, kello 15:05, tuomari Hans Fried, koirakoita 18, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 64 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU 33,94 4,86 -8,06 0 -8,06  
2 103 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT 35,34 4,67 -6,66 0 -6,66  
3 107 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 36,56 4,51 -5,44 0 -5,44  
4 104 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK 44,97 3,67 2,97 0 2,97  
5 92 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 37,03 4,46 -4,97 5 5  
6 54 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 42,74 3,86 0,74 5 5,74  
7 94 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 59,09 2,79 17,09 10 27,09  
  86 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  90 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU         HYL  
  91 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH         HYL  
  93 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT         HYL  
  95 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU         HYL  
  97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  98 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  99 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  102 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  105 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU         HYL  
  108 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU         HYL  
  89 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA         POIS  
  111 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA         POIS  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 11, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 65 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  63 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU         HYL  
  112 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK         HYL  
  113 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH         HYL  
  114 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT         HYL  
  115 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  116 shelam Windy Bumtsi Bum Jackpot Winner Eija Westerholm KOTKA         HYL  
  117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  118 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         HYL  
  120 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH         HYL  
  121 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  123 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         HYL  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 1 yhteistulos, koirakoita 6, , ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  2 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Ottilia Leikkonen AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  5 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  6 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
5 C hyppyrata 52,74 12,74 0 12,74  
  7 jackru Nasu Kisentel's Lilkim Marjaana Hirviniemi I-HAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 32,54 -7,46 5 5  
  8 kääsna Taavi Peacemakers Black Tarzan Anne-Tuulia Leino AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 43,95 3,95 5 8,95  
  1 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU          
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 33,45 -6,55 0 -6,55  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 1 yhteistulos, koirakoita 6, ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Geni Homeponds Quality Marika Riikonen I-HAH 101,75 11,75 15 26,75  
4 B agilityrata 53,99 3,99 10 13,99  
4 C hyppyrata 47,76 7,76 5 12,76  
  9 x-rotu Lotta Lotta Ulla Talvitie AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 36,46 -3,54 0 -3,54  
  13 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh Elina Kautto HEILU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  14 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 36,74 -3,26 0 -3,26  
  18 shelam Sabi Windydreams Sabine Eija Westerholm KOTKA       HYL LUVA
1 B agilityrata 40,73 -9,27 0 -9,27  
  C hyppyrata       HYL  
  20 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  12 borter Alvar Ykkösturva Alvar Natalia Lumme AGRY       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 2 yhteistulos, koirakoita 9, ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  43 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  45 x-rotu Nikke Nikke Anna-Kaisa Haapala AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  46 käävil Niilo Kartanon Kruunu Ali Marshall Nina Hotti AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 49,06 7,06 0 7,06  
  47 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  49 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 44,43 2,43 10 12,43  
  50 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  51 wecope Emma Puksipuun Neitikaihomieli Saara Antila HSKK       HYL  
2 B agilityrata 67,01 17,01 20 37,01  
  C hyppyrata       HYL  
  52 schipp Allu Cazorro Antonio Heidi Jaakkola TSAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  53 shelam Minku Flyland Running Squirrel Maarja Haljasmäe (EST)       HYL  
1 B agilityrata 41,56 -8,44 10 10  
  C hyppyrata       HYL  
  42 parson Peppi Green Perry´s Wild Winifred Anu Suomela AGRY       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 2 yhteistulos, koirakoita 6, ei mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  56 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  57 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  59 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU       HYL SERT
1 B agilityrata 45,94 -4,06 0 -4,06  
  C hyppyrata       HYL  
  60 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  61 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  62 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 39,76 -2,24 0 -2,24  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, mini 3 yhteistulos, koirakoita 18, mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
1 54 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 93,90 1,90 5 6,90  
2 B agilityrata 51,16 1,16 0 1,16  
6 C hyppyrata 42,74 0,74 5 5,74  
2 94 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 111,11 19,11 10 29,11  
3 B agilityrata 52,02 2,02 0 2,02  
7 C hyppyrata 59,09 17,09 10 27,09  
  86 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD       HYL  
6 B agilityrata 51,28 1,28 5 6,28  
  C hyppyrata       HYL  
  90 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  91 kääpin Kitri Kinghill's Khloe Henna Laaksonen I-HAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  92 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
5 C hyppyrata 37,03 -4,97 5 5  
  93 parson Tuure Double Barrel's Dynamic Diesel Hanna Häkkinen ATT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  95 cavspa Melli Fireboy's My Honey Riitta Haaranen JAU       HYL  
1 B agilityrata 42,73 -7,27 0 -7,27  
  C hyppyrata       HYL  
  97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA       HYL  
4 B agilityrata 53,05 3,05 0 3,05  
  C hyppyrata       HYL  
  98 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  99 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  100 käävil Aksu Kirsikkapuun Allways On Fire Juha Kujala TSAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
1 C hyppyrata 33,94 -8,06 0 -8,06  
  102 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  103 jackru Kipsu Walking Disaster's Misspiggy Päivi Karjalainen KAT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
2 C hyppyrata 35,34 -6,66 0 -6,66  
  104 wecope Iita Puksipuun Poppaloora Mikko Palsola HSKK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
4 C hyppyrata 44,97 2,97 0 2,97  
  105 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala HAUHAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  107 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA       HYL  
  B agilityrata       HYL  
3 C hyppyrata 36,56 -5,44 0 -5,44  
  108 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU       HYL  
7 B agilityrata 53,15 3,15 20 23,15  
  C hyppyrata       HYL  
  89 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA       POIS  
  B agilityrata       POIS  
  C hyppyrata       POIS  

B agilityrata, C hyppyrata yhteistulos, medi 3 yhteistulos, koirakoita 9, mukana Purina Cup:ssa
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika AV RV Tulos Muuta
  63 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HAU       HYL  
2 B agilityrata 49,28 -0,72 10 10  
  C hyppyrata       HYL  
  112 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  113 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  114 parson Raine Ratkiller Frisky Asko Nissinen ATT       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  117 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  118 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  120 basenj Ninja Ajibu Foolish Heart Sanna Kortelainen HSKH       HYL  
3 B agilityrata 63,04 13,04 10 23,04  
  C hyppyrata       HYL  
  121 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  
  123 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI       HYL  
  B agilityrata       HYL  
  C hyppyrata       HYL  

*) huomioitu yhteistuloksessa