Kilpailu 2.9.2012, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [E Mini 3] [E Medi 3] [E Maksi 3] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [F Mini 3] [F Medi 3] [F Maksi 3]

D agilityrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 8
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  501 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY            
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY            
  505 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH            
  506 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT            
  507 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU            
  508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH            
  509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY            
  685 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen SHELT            

D agilityrata, medi 1, tuomari Hans Fried, koirakoita 2
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH            
  513 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK            

D agilityrata, maksi 1, kello 10:10, tuomari Hans Fried, koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 35,34 4,24 -14,66 0 -14,66 SERT
2 528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI 42,93 3,49 -7,07 5 5  
3 514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 39,56 3,79 -10,44 10 10  
4 516 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 41,95 3,58 -8,05 10 10  
5 526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD 41,25 3,64 -8,75 15 15  
  515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK         HYL  
  517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK         HYL  
  518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  524 irlter Cara Fardarrigh Aint´t It Cool Susanna Timonen VEIKK         HYL  
  527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  530 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY         HYL  
  532 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKK         HYL  
  533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 11:00, tuomari Hans Fried, koirakoita 9
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)            
  536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE            
  540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH            
  541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)            
  542 cocspa Shirley Eben’s Singin’ In The Rain Eva Bensky AST            
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU            
  544 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV            
  545 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC            
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT            

D agilityrata, medi 2, tuomari Hans Fried, koirakoita 7
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH            
  548 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU            
  549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD            
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU            
  551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT            
  552 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK            
  553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU            

D agilityrata, maksi 2, tuomari Hans Fried, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 40,33 4,02 -9,67 0 -9,67 LUVA
2 568 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK 41,80 3,88 -8,20 0 -8,20 LUVA
3 554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK 46,90 3,45 -3,10 0 -3,10 LUVA
4 556 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 50,19 3,23 0,19 5 5,19  
5 574 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH 51,90 3,12 1,90 5 6,90  
6 555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA 36,08 4,49 -13,92 10 10  
7 563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 36,65 4,42 -13,35 10 10  
8 557 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI 54,60 2,97 4,60 10 14,60  
9 573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU 45,59 3,55 -4,41 15 15  
10 558 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA 46,30 3,50 -3,70 15 15  
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  559 belpat Kita Off Line's First Sign Minna Lipasti AST         HYL  
  561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  571 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH         HYL  
  572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH         HYL  
  575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU         HYL  
  566 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY         POIS Siirto 3lk
  567 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH         POIS Siirto 3lk
  569 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

D agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 29
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD            
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD            
  579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD            
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS            
  581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK            
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA            
  583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH            
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT            
  588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK            
  592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA            
  595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA            
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT            
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA            
  599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU            
  600 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU            
  601 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT            
  602 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT            
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA            
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT            
  605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT            
  606 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY            
  608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT            
  609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT            
  610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK            
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK            
  613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU            
  614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK            
  615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA            
  616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI            

D agilityrata, medi 3, tuomari Hans Fried, koirakoita 17
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU            
  618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK            
  619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK            
  620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK            
  621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK            
  622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI            
  626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU            
  627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO            
  628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA            
  629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH            
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH            
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK            
  632 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD            
  633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH            
  634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT            
  635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK            
  683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS            

D agilityrata, maksi 3, tuomari Hans Fried, koirakoita 40, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 39,48 4,43 -8,52 0 -8,52  
2 675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 40,24 4,35 -7,76 0 -7,76  
3 649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 40,48 4,32 -7,52 0 -7,52  
4 674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 40,62 4,31 -7,38 0 -7,38  
5 643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 41,63 4,20 -6,37 0 -6,37  
6 661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU 41,79 4,19 -6,21 0 -6,21  
7 653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 41,82 4,18 -6,18 0 -6,18  
8 660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 41,85 4,18 -6,15 0 -6,15  
9 679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 43,27 4,04 -4,73 0 -4,73  
10 640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 43,88 3,99 -4,12 0 -4,12  
11 681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK 50,60 3,46 2,60 0 2,60  
12 648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 43,66 4,01 -4,34 5 5  
13 680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 48,54 3,61 0,54 5 5,54  
14 639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST 40,86 4,28 -7,14 10 10  
15 682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 41,30 4,24 -6,70 10 10  
16 662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 42,57 4,11 -5,43 15 15  
17 677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 47,90 3,65 -0,10 20 20  
18 664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 51,36 3,41 3,36 20 23,36  
19 636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI 53,80 3,25 5,80 20 25,80  
  637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT         HYL  
  641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK         HYL  
  655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)         HYL  
  657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT         HYL  
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA         HYL  
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW         HYL  
  663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT         HYL  
  665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)         HYL  
  667 belpat Luís Figo Nero Anna Orenius CITYB         HYL  
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Karolina Koskinen HI-HA         HYL  
  669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH         HYL  
  673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  566 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY         POIS  
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         POIS  
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  501 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY            
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY            
  503 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT            
  504 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU            
  505 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH            
  506 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT            
  507 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU            
  508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH            
  509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY            

E agilityrata, medi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 4
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  510 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK            
  511 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH            
  512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH            
  513 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK            

E agilityrata, maksi 1, kello 9:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 524 irlter Cara Fardarrigh Aint´t It Cool Susanna Timonen VEIKK 41,58 3,68 -6,42 0 -6,42 LUVA
2 527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK 44,24 3,46 -3,76 5 5  
3 515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK 51,98 2,94 3,98 5 8,98  
4 516 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 37,80 4,05 -10,20 15 15  
5 518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH 50,65 3,02 2,65 15 17,65  
6 526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD 42,17 3,63 -5,83 20 20  
7 529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU 37,10 4,12 -10,90 25 25  
  514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT         HYL  
  517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK         HYL  
  519 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU         HYL  
  522 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD         HYL  
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  530 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY         HYL  
  531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK         POIS  

E agilityrata, mini 2, tuomari Esa Muotka, koirakoita 11
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)            
  536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE            
  537 borter Olga Flagstones Mix And Match Kirsi Lindroos BAT            
  538 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK            
  540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH            
  541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)            
  542 cocspa Shirley Eben’s Singin’ In The Rain Eva Bensky AST            
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU            
  544 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV            
  545 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC            
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT            

E agilityrata, medi 2, tuomari Esa Muotka, koirakoita 8
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH            
  548 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU            
  549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD            
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU            
  551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT            
  552 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK            
  553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU            
  684 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS            

E agilityrata, maksi 2, kello 11:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 567 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH 38,60 3,86 -5,40 0 -5,40 SERT
2 566 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY 41,04 3,63 -2,96 0 -2,96 SERT
3 558 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA 37,75 3,95 -6,25 5 5  
4 554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK 48,61 3,07 4,61 5 9,61  
5 556 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 44,40 3,36 0,40 10 10,40  
6 571 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH 44,80 3,33 0,80 15 15,80  
7 560 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT 45,29 3,29 1,29 15 16,29  
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA         HYL  
  557 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI         HYL  
  559 belpat Kita Off Line's First Sign Minna Lipasti AST         HYL  
  561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW         HYL  
  562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK         HYL  
  563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW         HYL  
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH         HYL  
  573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  574 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH         HYL  
  575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU         HYL  
  569 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH         POIS  

E agilityrata, mini 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 36
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  576 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA            
  577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD            
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD            
  579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD            
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS            
  581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK            
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA            
  583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH            
  584 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH            
  585 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD            
  586 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT            
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT            
  588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK            
  589 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  
  590 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT            
  591 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH            
  592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA            
  593 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST            
  594 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         POIS  
  595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA            
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT            
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA            
  599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU            
  600 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU            
  601 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT            
  602 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT            
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA            
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT            
  605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT            
  608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT            
  609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT            
  610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK            
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK            
  612 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT            
  613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU            
  614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK            
  615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA            
  616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI            

E agilityrata, medi 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 17
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU            
  618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK            
  619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK            
  620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK            
  621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK            
  622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI            
  625 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         POIS  
  626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU            
  627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO            
  628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA            
  629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH            
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH            
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK            
  632 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD            
  633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH            
  634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT            
  635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK            
  683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS            

E agilityrata, maksi 3, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 44, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 34,51 4,58 -9,49 0 -9,49  
2 675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 34,60 4,57 -9,40 0 -9,40  
3 674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 34,63 4,56 -9,37 0 -9,37  
4 666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,85 4,53 -9,15 0 -9,15  
5 653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 35,11 4,50 -8,89 0 -8,89  
6 649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,26 4,48 -8,74 0 -8,74  
7 655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 35,37 4,47 -8,63 0 -8,63  
8 663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT 35,80 4,41 -8,20 0 -8,20  
9 673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU 35,91 4,40 -8,09 0 -8,09  
10 647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 36,03 4,39 -7,97 0 -7,97  
11 682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 36,24 4,36 -7,76 0 -7,76  
12 637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT 36,64 4,31 -7,36 0 -7,36  
13 652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU 36,86 4,29 -7,14 0 -7,14  
14 680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 41,77 3,78 -2,23 0 -2,23  
15 677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 44,64 3,54 0,64 0 0,64  
16 665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO) 34,81 4,54 -9,19 5 5  
17 679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 35,84 4,41 -8,16 5 5  
18 678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT 37,22 4,24 -6,78 5 5  
19 669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 37,23 4,24 -6,77 5 5  
20 670 borcol Sin Tending Eye Catcher Jessica Saukkonen BAT 38,18 4,14 -5,82 5 5  
21 671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT 38,23 4,13 -5,77 5 5  
22 657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 38,29 4,13 -5,71 5 5  
23 639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST 35,50 4,45 -8,50 10 10  
24 636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI 41,59 3,80 -2,41 10 10  
25 644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 49,06 3,22 5,06 5 10,06  
26 641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 46,58 3,39 2,58 10 12,58  
27 654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK 45,93 3,44 1,93 15 16,93  
28 664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 44,00 3,59 0,00 20 20  
29 672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 52,34 3,02 8,34 15 23,34  
  640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  642 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  651 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA         HYL  
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW         HYL  
  660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU         HYL  
  662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  667 belpat Luís Figo Nero Anna Orenius CITYB         HYL  
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU         HYL  
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         HYL  
  681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  638 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten BAT         POIS  
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         POIS  
  656 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT         POIS  

F hyppyrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 5
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY            
  503 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT            
  504 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU            
  508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH            
  509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY            

F hyppyrata, medi 1, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 3
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  510 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK            
  511 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH            
  512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH            

F hyppyrata, maksi 1, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 15, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT 30,78 5,52 -19,22 0 -19,22 SERT
2 522 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD 35,54 4,78 -14,46 0 -14,46 LUVA
3 533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 38,90 4,37 -11,10 0 -11,10 LUVA
4 515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK 43,74 3,89 -6,26 0 -6,26  
5 526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD 39,13 4,34 -10,87 5 5  
6 517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK 41,75 4,07 -8,25 5 5  
7 519 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU 44,84 3,79 -5,16 5 5  
  516 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH         HYL  
  520 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH         HYL  
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK         HYL  
  528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU         HYL  
  532 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKK         HYL  
  521 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola SBPKY         POIS  
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK         POIS  

F hyppyrata, mini 2, kello 11:20, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 8
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)            
  536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE            
  538 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK            
  539 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA            
  540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH            
  541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)            
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU            
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT            

F hyppyrata, medi 2, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 6
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH            
  549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD            
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU            
  551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT            
  553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU            
  684 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS            

F hyppyrata, maksi 2, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 15, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 4,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW 37,21 4,97 -2,79 0 -2,79  
2 555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA 39,85 4,64 -0,15 5 5  
3 563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW 38,77 4,77 -1,23 10 10  
4 572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH 48,61 3,81 8,61 10 18,61  
5 562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK 47,38 3,90 7,38 15 22,38  
6 575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU 48,23 3,84 8,23 20 28,23  
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK         HYL  
  560 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT         HYL  
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  568 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK         HYL  
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU         HYL  
  573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  

F hyppyrata, mini 3, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 34
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  576 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA            
  577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD            
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD            
  579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD            
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS            
  581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK            
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA            
  583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH            
  584 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH            
  585 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD            
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT            
  588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK            
  589 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH            
  590 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT            
  591 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH            
  592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA            
  593 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST            
  595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA            
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST            
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT            
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA            
  599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU            
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA            
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT            
  605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT            
  607 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA            
  608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT            
  609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT            
  610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK            
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK            
  613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU            
  614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK            
  615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA            
  616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI            

F hyppyrata, medi 3, kello 13:25, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 18
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU            
  618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK            
  619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK            
  620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK            
  621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK            
  622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI            
  623 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU            
  624 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU            
  625 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         POIS  
  626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU            
  627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO            
  628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA            
  629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH            
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH            
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK            
  633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH            
  634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT            
  635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK            
  683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS            

F hyppyrata, maksi 3, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 42, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 35,45 5,64 -9,55 0 -9,55  
2 660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 35,66 5,61 -9,34 0 -9,34  
3 674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW 35,68 5,61 -9,32 0 -9,32  
4 663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT 35,86 5,58 -9,14 0 -9,14  
5 675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 36,06 5,55 -8,94 0 -8,94  
6 665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO) 36,45 5,49 -8,55 0 -8,55  
7 653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU 36,56 5,47 -8,44 0 -8,44  
8 661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU 36,89 5,42 -8,11 0 -8,11  
9 669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 38,10 5,25 -6,90 0 -6,90  
10 651 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK 43,02 4,65 -1,98 0 -1,98  
11 641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 44,26 4,52 -0,74 0 -0,74  
12 662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 37,78 5,29 -7,22 5 5  
13 643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 38,74 5,16 -6,26 5 5  
14 640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 39,57 5,05 -5,43 5 5  
15 645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 37,12 5,39 -7,88 10 10  
16 654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK 40,03 5,00 -4,97 10 10  
17 637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT 40,10 4,99 -4,90 10 10  
18 672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH 46,52 4,30 1,52 10 11,52  
19 677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 49,93 4,01 4,93 10 14,93  
20 664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 42,21 4,74 -2,79 15 15  
  636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  642 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT         HYL  
  644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW         HYL  
  648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA         HYL  
  649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE         HYL  
  652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU         HYL  
  655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)         HYL  
  657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT         HYL  
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA         HYL  
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW         HYL  
  666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU         HYL  
  671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT         HYL  
  673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU         HYL  
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH         HYL  
  678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT         HYL  
  680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK         HYL  
  682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW         POIS  
  656 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT         POIS