Kilpailu 2.9.2012, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Helsingin Agility Urheilijat ry

[D Mini 1] [D Medi 1] [D Maksi 1] [D Mini 2] [D Medi 2] [D Maksi 2] [D Mini 3] [D Medi 3] [D Maksi 3] [E Mini 1] [E Medi 1] [E Maksi 1] [E Mini 2] [E Medi 2] [E Maksi 2] [E Mini 3] [E Medi 3] [E Maksi 3] [F Mini 1] [F Medi 1] [F Maksi 1] [F Mini 2] [F Medi 2] [F Maksi 2] [F Mini 3] [F Medi 3] [F Maksi 3]

D agilityrata, mini 1, kello 9:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 507 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU 44,77 3,35 -5,23 0 -5,23 LUVA
2 505 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH 49,55 3,03 -0,45 0 -0,45 LUVA
3 509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 52,48 2,86 2,48 5 7,48  
4 685 shelam Aada Cadinan Imelda Elina Timoskainen SHELT 48,00 3,12 -2,00 10 10  
5 508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH 49,03 3,06 -0,97 10 10  
6 501 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY 60,51 2,48 10,51 5 15,51  
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY         HYL  
  506 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT         HYL  

D agilityrata, medi 1, kello 9:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 65,58 2,29 15,58 15 30,58  
  513 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK         HYL  

D agilityrata, maksi 1, tuomari Hans Fried, koirakoita 16
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT            
  515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK            
  516 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT            
  517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK            
  518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH            
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI            
  524 irlter Cara Fardarrigh Aint´t It Cool Susanna Timonen VEIKK            
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU            
  526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD            
  527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK            
  528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI            
  529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU            
  530 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY            
  531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT            
  533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH            
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK            

D agilityrata, mini 2, kello 11:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 40,46 4,00 -9,54 0 -9,54 LUVA
2 542 cocspa Shirley Eben’s Singin’ In The Rain Eva Bensky AST 45,12 3,59 -4,88 0 -4,88 SERT
3 536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE 47,61 3,40 -2,39 0 -2,39  
4 541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST) 38,65 4,19 -11,35 5 5  
5 545 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 51,95 3,12 1,95 15 16,95  
6 544 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV 65,42 2,48 15,42 5 20,42  
  540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  

D agilityrata, medi 2, kello 11:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 45,65 3,55 -4,35 0 -4,35 LUVA
2 548 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU 50,94 3,18 0,94 5 5,94  
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD         HYL  
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT         HYL  
  552 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK         HYL  

D agilityrata, maksi 2, tuomari Hans Fried, koirakoita 21
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK            
  555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA            
  556 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT            
  557 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI            
  558 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA            
  559 belpat Kita Off Line's First Sign Minna Lipasti AST            
  561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW            
  562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK            
  563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW            
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI            
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA            
  566 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY            
  567 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH            
  568 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK            
  569 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH            
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU            
  571 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH            
  572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH            
  573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU            
  574 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH            
  575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU            

D agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Hans Fried, koirakoita 26, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 45,28 3,87 -2,72 0 -2,72  
2 602 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT 48,71 3,59 0,71 0 0,71  
3 577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 50,73 3,45 2,73 0 2,73  
4 579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD 52,31 3,35 4,31 5 9,31  
5 609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 46,40 3,77 -1,60 10 10  
6 588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 54,35 3,22 6,35 5 11,35  
7 616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 56,31 3,11 8,31 5 13,31  
8 606 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY 59,77 2,93 11,77 5 16,77  
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD         HYL  
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  600 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  601 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK         HYL  
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS  
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT         POIS  
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         POIS  

D agilityrata, medi 3, kello 14:20, tuomari Hans Fried, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 73 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 45,37 3,86 -2,63 0 -2,63  
2 683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 51,37 3,41 3,37 0 3,37  
3 628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 52,81 3,31 4,81 0 4,81  
4 621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK 47,80 3,66 -0,20 10 10  
  617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK         HYL  
  619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI         HYL  
  626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  632 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         HYL  
  634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  

D agilityrata, maksi 3, tuomari Hans Fried, koirakoita 42
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI            
  637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT            
  639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST            
  640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU            
  641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD            
  643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE            
  644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK            
  645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB            
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW            
  647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW            
  648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA            
  649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW            
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE            
  652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU            
  653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU            
  654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK            
  655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)            
  657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT            
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA            
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW            
  660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE            
  661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU            
  662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT            
  663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT            
  664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU            
  665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)            
  666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK            
  667 belpat Luís Figo Nero Anna Orenius CITYB            
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU            
  669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST            
  671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT            
  672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH            
  673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU            
  674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW            
  675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW            
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH            
  677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD            
  678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT            
  679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE            
  680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK            
  681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK            
  682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT            

E agilityrata, mini 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 507 kääsna Tatra Zwergina Germanica Netta Saarinen HAU 40,00 3,83 -8,00 0 -8,00 SERT
2 509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 51,26 2,98 3,26 0 3,26  
3 504 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU 44,17 3,46 -3,83 5 5  
4 501 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY 59,83 2,56 11,83 0 11,83  
5 506 borter Affu Karimäen Pasini Marika Nuikka BAT 36,07 4,24 -11,93 15 15  
6 503 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT 62,18 2,46 14,18 10 24,18  
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY         HYL  
  505 mittel Aasa Hulmukan Aasa Sari Nurkka HSKH         HYL  
  508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  

E agilityrata, medi 1, kello 10:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 513 stbter Millie Noble Ally Moonlight Matti Tynkkynen HSKK 46,38 3,30 -1,62 40 40  
  510 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK         HYL  
  512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH         HYL  

E agilityrata, maksi 1, tuomari Esa Muotka, koirakoita 19
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT            
  515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK            
  516 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT            
  517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK            
  518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH            
  519 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU            
  522 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD            
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI            
  524 irlter Cara Fardarrigh Aint´t It Cool Susanna Timonen VEIKK            
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU            
  526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD            
  527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK            
  528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI            
  529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU            
  530 snauts Hertta Jandumin Bonnie Blue Jutta Lundgren AGRY            
  531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT            
  532 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKK            
  533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH            
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK            

E agilityrata, mini 2, kello 12:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 10, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 43,51 3,42 -0,49 15 15  
2 541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST) 39,15 3,81 -4,85 20 20  
  536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE         HYL  
  537 borter Olga Flagstones Mix And Match Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  538 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK         HYL  
  540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  544 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta KANAV         HYL  
  545 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC         HYL  
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  542 cocspa Shirley Eben’s Singin’ In The Rain Eva Bensky AST         POIS  

E agilityrata, medi 2, kello 12:15, tuomari Esa Muotka, koirakoita 9, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  511 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  548 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU         HYL  
  549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD         HYL  
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT         HYL  
  552 koohon Vella Cavalriina's Vella Viviella Sanna Hokkanen KKK         HYL  
  553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  684 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 11:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK            
  555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA            
  556 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT            
  557 belpat Capo Kuunsirpin Red Pepper Taina Pennanen LÄGI            
  558 belpat Kämmi No-How Easy Reason Milla Saari HI-HA            
  559 belpat Kita Off Line's First Sign Minna Lipasti AST            
  560 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT            
  561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW            
  562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK            
  563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW            
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI            
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA            
  566 belpat Enzo Flammeus Own Ferrari Arja Jaakkola SBPKY            
  567 holpak Mila Call Me Camilla V. Brabantstad Mirva Salminen HSKH            
  569 auskel Jesse Ahmakulman Blackmetal Jaana Sievänen HSKH            
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU            
  571 lyhcol Nalle Dalimattas Black Manager Sanna Piironen I-HAH            
  572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH            
  573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU            
  574 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Jussila HSKH            
  575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU            

E agilityrata, mini 3, kello 14:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 32, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 40,08 3,94 -3,92 0 -3,92  
2 605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 40,45 3,91 -3,55 0 -3,55  
3 614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 41,16 3,84 -2,84 0 -2,84  
4 577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 42,82 3,69 -1,18 0 -1,18  
5 591 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 44,00 3,59 0,00 0 0  
6 613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU 45,94 3,44 1,94 0 1,94  
7 579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD 47,15 3,35 3,15 0 3,15  
8 616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 49,06 3,22 5,06 0 5,06  
9 610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 51,94 3,04 7,94 0 7,94  
10 590 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 40,16 3,93 -3,84 10 10  
11 584 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 43,23 3,65 -0,77 10 10  
12 595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 46,23 3,42 2,23 10 12,23  
13 612 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT 49,77 3,17 5,77 10 15,77  
14 588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 52,13 3,03 8,13 10 18,13  
  576 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA         HYL  
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD         HYL  
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK         HYL  
  583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  585 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  586 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  600 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         HYL  
  601 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  602 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT         HYL  
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT         HYL  
  609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA         HYL  
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS  
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT         POIS  
  589 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  
  593 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         POIS  
  594 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         POIS  
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         POIS  

E agilityrata, medi 3, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO 38,55 4,10 -5,45 0 -5,45 SERT-A
2 621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK 41,35 3,82 -2,65 0 -2,65  
3 626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 43,58 3,63 -0,42 0 -0,42  
4 634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT 47,38 3,34 3,38 0 3,38  
5 622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 48,67 3,25 4,67 0 4,67  
6 632 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 42,49 3,72 -1,51 5 5  
7 635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 47,39 3,33 3,39 5 8,39  
8 683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 51,81 3,05 7,81 5 12,81  
9 618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 51,82 3,05 7,82 5 12,82  
10 620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK 45,48 3,47 1,48 15 16,48  
11 617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU 59,29 2,66 15,29 5 20,29  
  619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA         HYL  
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  625 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         POIS  
  629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         POIS  

E agilityrata, maksi 3, kello 13:20, tuomari Esa Muotka, koirakoita 47
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI            
  637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT            
  638 kerter Droppe Geijes Zentara's Pearl Mia Lundsten BAT            
  639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST            
  640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU            
  641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD            
  642 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT            
  643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE            
  644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK            
  645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB            
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW            
  647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW            
  648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA            
  649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW            
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE            
  651 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK            
  652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU            
  653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU            
  654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK            
  655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)            
  656 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT            
  657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT            
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA            
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW            
  660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE            
  661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU            
  662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT            
  663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT            
  664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU            
  665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)            
  666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK            
  667 belpat Luís Figo Nero Anna Orenius CITYB            
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU            
  669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST            
  670 borcol Sin Tending Eye Catcher Jessica Saukkonen BAT            
  671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT            
  672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH            
  673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU            
  674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW            
  675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW            
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH            
  677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD            
  678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT            
  679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE            
  680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK            
  681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK            
  682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT            

F hyppyrata, mini 1, kello 10:05, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 504 cottul Kyösti Pevikan Tuutikki Tuija Niskanen JAU 46,22 3,68 -3,78 0 -3,78 LUVA
2 509 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 65,69 2,59 15,69 10 25,69  
  502 mittel Lani Thomdy Dom's Figaro Suvi Kouki AGRY         HYL  
  503 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  508 parson Turo Antsepän Täysturo Iina Leppänen HSKH         HYL  

F hyppyrata, medi 1, kello 10:05, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 511 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 34,22 4,38 -15,78 0 -15,78 SERT
2 510 parson Fanny Tupla-Täplän Safiiri Hannu Juottonen EKK 36,49 4,11 -13,51 0 -13,51 LUVA
3 512 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 59,15 2,54 9,15 5 14,15  

F hyppyrata, maksi 1, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 18
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  514 auskel Andy Coshagh Belenos Janne Karstunen BAT            
  515 snauts Maukka Benoran Chaplin Inari Kettunen VEIKK            
  517 lyhcol Nuray Mirthgard Aisha Andromeda Niina Manninen HSKK            
  518 labnou Luna Kiparinmäen Anniina Sini Hellevuo HSKH            
  519 valpai Ronja Pakkasharjun Finndream Tea Mehtonen HEILU            
  520 dalmat Elli Zabavan Wilma Nina Forsman HSKH            
  521 belpat Unni Traxa's Designed For Flammeus Arja Jaakkola SBPKY            
  522 auspai Iines Indian Dream Santa Ynez Mia Vuorenvirta ATD            
  523 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI            
  525 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU            
  526 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD            
  527 belpat Fasu Rokkitassun Flash Dance Kati Halonen KKK            
  528 borcol Zup Hakukaaren Zup Mira Pihlajamäki LÄGI            
  529 auspai Wen Gator Heaven's Finnish Star Heini Toikkanen JAU            
  531 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT            
  532 lyhcol Tesni Koiruuksien Nelli Karamelli Niina Manninen HSKK            
  533 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH            
  534 lyhcol Aatu Secret Affair's Run Forrest Run Hanna Sepponen VEIKK            

F hyppyrata, mini 2, kello 11:50, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 535 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 37,57 4,92 -8,43 0 -8,43 LUVA
2 539 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 42,99 4,30 -3,01 0 -3,01 LUVA
3 540 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 38,82 4,77 -7,18 5 5  
4 538 lanhee Heta Jazz High Tide Marja Huovila VEIKK 57,33 3,23 11,33 10 21,33  
5 541 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST) 40,60 4,56 -5,40 25 25  
  536 shelam Veega Amarantes Youth Dew Virpi Ruotsalainen ACE         HYL  
  543 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  546 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  

F hyppyrata, medi 2, kello 11:50, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 549 espves Pinta Aquacrest Gilda Piia-Maria Nissinen ATD 37,83 4,89 -8,17 5 5  
2 551 manter Devi Bonwild Devil's Eye Merja Halme A-KOT 48,33 3,83 2,33 10 12,33  
  547 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  550 kesvil Melba Caneris Greyrose Melina Suves HAU         HYL  
  553 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  548 shelam Sandy Peltsun Xeque-Zsa Zsa Annika Riski TASSU         POIS  
  684 pumi Pirre Jellum's Gigi Carita Friberg MÄNTS         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 13
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  554 alamal Raid Neatut Kakrayok Heini Lukkarinen TUUKK            
  555 belpam Nikita Tammikallion Nestling Karoliina Koskinen HI-HA            
  560 pon Takku Marquee Mumbo-Jumbo Juha Mäki ATT            
  561 borcol Fu Against All Odds Czech Fan Janita Leinonen LAW            
  562 belpat Halli Dujoiedevie Haldir Jonna Judin KKK            
  563 borcol Voltti Little Step's Volt Saija Mustonen LAW            
  564 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI            
  565 borcol Gucci Tulitähden Fuel For Life Wenla Westerlund IMPHA            
  568 kromfo Artsi Atsalean Eko Nina Marjamäki KKK            
  570 pirset Lara Raistar Campolino Tuuli Sistonen KOIVU            
  572 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH            
  573 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU            
  575 borcol Bruno Piggyland's Enrico Annika Nisonen HAU            

F hyppyrata, mini 3, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 29, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 599 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 37,57 5,32 -7,43 0 -7,43  
2 590 borter Tiita Karimäen Enne Marika Nuikka BAT 40,52 4,94 -4,48 0 -4,48  
3 583 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 43,68 4,58 -1,32 0 -1,32  
4 584 parson Mimmi Ring Tail Millie Lauri Närhi HSKH 43,84 4,56 -1,16 0 -1,16  
5 581 skette Moodi Woodborne Foghorn Marianne Viljanen KKK 45,31 4,41 0,31 0 0,31  
6 595 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 44,37 4,51 -0,63 5 5  
7 615 caiter Rokki Old Pal I Wanna Rock Tarja Jämsén RIMA 51,13 3,91 6,13 0 6,13  
8 616 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 49,87 4,01 4,87 5 9,87  
9 607 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari HI-HA 44,60 4,48 -0,40 10 10  
10 591 tarupi Bebbe Teglgårdens Bebbe Leena Närhi HSKH 50,17 3,99 5,17 5 10,17  
11 576 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari HI-HA 50,96 3,92 5,96 5 10,96  
12 608 borter Kerttu Flagstones Fly-by-Fire Kirsi Lindroos BAT 54,90 3,64 9,90 5 14,90  
13 610 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 58,64 3,41 13,64 5 18,64  
  577 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  578 jackru Topi Töppötassun Mainio Liisa Summanen ATD         HYL  
  579 jackru Reima Töppötassun Paavo Mia Andelin ATD         HYL  
  580 cavspa Redi Fireboy's Secret Soul Terhi Kesti MÄNTS         HYL  
  585 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  588 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  592 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  597 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  598 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  603 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  605 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  609 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  611 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  612 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT         HYL  
  613 lägpys Oiva Cimillan Ove Onnenpoika Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  614 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  582 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         POIS  
  587 borter Rölli Demimoon Cranberry Pekka Tuomi BAT         POIS  
  589 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  
  593 shelam Kriisi Minimonsin Shocking Crisis Karoliina Myllyoja AST         POIS  
  596 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         POIS  
  604 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         POIS  

F hyppyrata, medi 3, kello 13:40, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 18, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 67 s, eteneminopeus 4,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 618 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 37,74 5,30 -7,26 0 -7,26 SERT-H
2 621 slapko Riddu Taivaannastan Diidas'atni Heini Lukkarinen TUUKK 38,80 5,16 -6,20 0 -6,20  
3 619 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK 40,48 4,94 -4,52 0 -4,52  
4 624 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 38,26 5,23 -6,74 5 5  
5 626 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 43,43 4,61 -1,57 5 5  
6 622 tarupi Curu Merramäen Aarre-Olavi Lotta Rönnholm LÄGI 47,42 4,22 2,42 5 7,42  
7 683 pumi Musti Noisy Dog's Dante Carita Friberg MÄNTS 48,15 4,15 3,15 5 8,15  
8 629 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 45,83 4,36 0,83 10 10,83  
  617 pinser Yrtti Pinjoy Basilica Laura Verkamo HAU         HYL  
  620 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  623 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  627 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka Sanna Ahola HANKO         HYL  
  628 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA         HYL  
  630 shelam Miina Pilvimarjan Iwana Kiwa Eerika Kurkinen-Koskensalmi HSKH         HYL  
  631 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  633 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  634 borter Leeko Flagstones Super Lego Nelli Kaulio BAT         HYL  
  635 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  625 kromfo Hippo Pistaasi Jonna Väyrynen HAU         POIS  

F hyppyrata, maksi 3, tuomari Zeljko Gora (kroatia), koirakoita 44
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  636 borcol Niiru Hakukaaren Nero Mira Pihlajamäki LÄGI            
  637 borcol Pray Öbetet's Dusk Jessica Saukkonen BAT            
  639 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST            
  640 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU            
  641 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD            
  642 auskel Emmi Coshagh Alegria Janne Karstunen BAT            
  643 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE            
  644 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK            
  645 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB            
  646 borcol Hitti Decathlete's Hornet Janita Leinonen LAW            
  647 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW            
  648 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA            
  649 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW            
  650 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna ACE            
  651 auspai Siiri Ketturetku Solveig Song Hilkka Kallinen KKK            
  652 borcol Jenga Johan On Nollapeli Tiiu Toijala HAU            
  653 borcol Iiro Dombäcks Garm Sari Vähäniitty HAU            
  654 auspai Pongo Connaclan Calathea Anu Ahola JANKK            
  655 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST)            
  656 borcol Vimma Decathlete's Fidelius Charm Jaakko Knuutti BAT            
  657 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT            
  658 porves Figo Tajmadoran Kafiia Minna Filander KOTKA            
  659 borcol Dion Decathlete's Velocissima Janita Leinonen LAW            
  660 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE            
  661 auskel Eevi Cefeus Oxalis Acetosella Kirsi Lehtinen P-HAU            
  662 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT            
  663 belpam Kitka Gem Simply Divine Iida Vakkuri BAT            
  664 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU            
  665 borcol Tuffy Never Never Land G’whirlaway Alar Kivilo (CRO)            
  666 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK            
  668 borcol Raija Tammikallion Ånly Anette Lindell TSAU            
  669 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST            
  671 borcol Chad General Madness At Wendigo’s Wind Sini Lindroos BAT            
  672 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache Sari Iija HSKH            
  673 borcol Ritva Strömsfors Ritva Tuomas Oksanen TSAU            
  674 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Janita Leinonen LAW            
  675 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW            
  676 borcol Hupi Tammikallion Zorra Maria Mustonen HSKH            
  677 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD            
  678 borcol Lux Tronic Aluxia Elina Kalenius JAT            
  679 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE            
  680 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK            
  681 belpat Rautis Macnillian Rautaneito Pernilla Tallberg PORSK            
  682 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT