Kilpailu 11.11.2012 C hyppyrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Medi 3] [Mini 3]

Maksi 3, kello 11:35, tuomari Henri Luomala, koirakoita 46, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 171 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 30,65 4,93 -12,35 0 -12,35  
2 161 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 30,83 4,90 -12,17 0 -12,17  
3 164 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT 31,44 4,80 -11,56 0 -11,56 SERT-H
4 165 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 31,52 4,79 -11,48 0 -11,48  
5 207 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 31,61 4,78 -11,39 0 -11,39  
6 209 borcol Kosti Promillen Cruzan Laura Leppänen MÄNTS 31,82 4,74 -11,18 0 -11,18  
7 169 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 32,03 4,71 -10,97 0 -10,97  
8 176 borcol Diesel Mcsanikan Arctic Blue Wenla Westerlund IMPHA 33,30 4,53 -9,70 0 -9,70  
9 193 dalmat Gabi Ange De Soleil Gabriella D`ester Alexey Vityugov (RUS) 33,65 4,49 -9,35 0 -9,35  
10 188 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 34,42 4,39 -8,58 0 -8,58  
11 167 auskel Jilla Cefeus Jillaroo Linda Merk KOTKA 35,13 4,30 -7,87 0 -7,87  
12 177 belpag Frida Marmara Queen Of Hearts Ilkka Grof KKK 35,63 4,24 -7,37 0 -7,37  
13 192 belpag Pyry Rokkitassun Diapason Eija Grof KKK 36,75 4,11 -6,25 0 -6,25  
14 208 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA 38,16 3,96 -4,84 0 -4,84  
15 178 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH 39,96 3,78 -3,04 0 -3,04  
16 172 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST 41,79 3,61 -1,21 0 -1,21  
17 201 lappor Hemmo Tuhkavuorten Karhunvartija Hanna Pylkkänen VAU 42,85 3,52 -0,15 0 -0,15  
18 210 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 31,92 4,73 -11,08 5 5  
19 197 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 32,11 4,70 -10,89 5 5  
20 194 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 32,36 4,67 -10,64 5 5  
21 203 borcol Juju Decathlete's Gryffindor Veijo Koistinen RIMA 32,43 4,66 -10,57 5 5  
22 198 borcol Juippi Tending Erlking Pertti Himanen LAU 35,96 4,20 -7,04 5 5  
23 184 labnou Simba Pikku-Uikun Tusse Patukka Emma Alve HSKH 39,03 3,87 -3,97 5 5  
24 189 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 32,03 4,71 -10,97 10 10  
25 170 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 32,72 4,61 -10,28 10 10  
26 181 kroati Kirva Tuus Puuskupuh Emilia Helminen VAU 33,10 4,56 -9,90 15 15  
27 212 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 35,53 4,25 -7,47 15 15  
  163 belpag Plättä Nallehukan Wiiwi Irina Karvinen HSKH         HYL  
  166 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  173 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  174 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST         HYL  
  175 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  179 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT         HYL  
  182 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  183 belpat Hätä No-How Zany Girl Heikki Järvinen JAU         HYL  
  186 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  187 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  190 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  191 borcol Lumo Sizzling High In Spirit Timo Eskola KKK         HYL  
  195 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  199 borcol Oodi Sanmar Taru Petriina Konttinen ATD         HYL  
  200 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST         HYL  
  202 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  204 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT         HYL  
  205 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT         HYL  
  206 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  168 borcol Jarre Pikkupaimenen Golden Arrow Minna Räsänen LEVEK         POIS  
  185 parcol Cindy Perky's Butterfly Knife Pia Björklund KKK         POIS  
  211 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen LEVEK         POIS  
  214 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         POIS  
  215 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         POIS  

Medi 3, kello 12:45, tuomari Henri Luomala, koirakoita 20, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 233 espves Hellu Roydilic De Ubrique Heikki Järvinen JAU 31,69 4,76 -11,31 0 -11,31  
2 218 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 33,34 4,53 -9,66 0 -9,66 SERT-H
3 226 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 34,27 4,41 -8,73 0 -8,73  
4 224 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 34,85 4,33 -8,15 0 -8,15  
5 239 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 35,13 4,30 -7,87 0 -7,87  
6 237 lagrom Netta Cantharellin Canzonetta Di Natale Sirpa Jääskeläinen KAT 36,06 4,19 -6,94 0 -6,94  
7 229 espves Teppo Caraydan Chamburato Heini Mölsä HSKH 36,84 4,10 -6,16 0 -6,16  
8 227 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT 40,55 3,72 -2,45 0 -2,45  
9 217 espves Mesi Caraydan Hoya Minibelle Mia Hyrskylahti MÄNTS 33,53 4,50 -9,47 5 5  
  216 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU         HYL  
  219 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  221 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  223 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Jade Erkko BAT         HYL  
  228 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK         HYL  
  231 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD         HYL  
  232 novnou Riesa Wildanas Too Hot To Handle Elena Nisula HSKK         HYL  
  235 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Emilia Helminen VAU         HYL  
  241 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  243 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  244 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK         HYL  
  222 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen TUUKK         POIS  
  225 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  238 kääsna Afi Chistoso A Fire Inside Katja Nieminen TUUKK         POIS  
  240 parson Junnu Amoenus Boromir Kirsti Degerlund KKK         POIS  

Mini 3, kello 17:25, tuomari Minna Räsänen, koirakoita 29, ihanneaika 38 s, enimmäisaika 76 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 252 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 31,21 4,55 -6,79 0 -6,79  
2 246 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 31,22 4,55 -6,78 0 -6,78  
3 265 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 32,36 4,39 -5,64 0 -5,64  
4 270 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 33,21 4,28 -4,79 0 -4,79  
5 267 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH 33,25 4,27 -4,75 0 -4,75  
6 248 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 34,34 4,14 -3,66 0 -3,66  
7 264 kääpin Elvis Mizoy's King Jingjing Paula Ropponen I-HAH 34,36 4,13 -3,64 0 -3,64  
8 259 kääpin Benjy Kleinwesen Ben Hur Sari Järvinen KOAT 35,38 4,01 -2,62 0 -2,62  
9 263 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 35,70 3,98 -2,30 0 -2,30  
10 260 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 36,27 3,91 -1,73 0 -1,73  
11 250 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 37,26 3,81 -0,74 0 -0,74  
12 278 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 37,56 3,78 -0,44 0 -0,44  
13 275 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK 39,07 3,63 1,07 0 1,07  
14 279 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT 39,48 3,60 1,48 0 1,48  
15 262 jackru Nipa Jevil's Xeronimo Päivikki Turula I-HAH 36,76 3,86 -1,24 5 5  
16 268 kääpin Pomo Nenotlav's Baablo-Frend Sonja Kouvo KSSK 37,97 3,74 -0,03 5 5  
17 274 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 33,22 4,28 -4,78 10 10  
18 253 jackru Trace Tricky Tracey V.'t Baci Tanja Manninen KAT 45,02 3,15 7,02 10 17,02  
  245 shelam Dina Dinastia Sunny Family Ekaterina Patskevitch (RUS)         HYL  
  247 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Minna Räsänen BAT         HYL  
  254 shelam Taika Kepposen Lemmitty Suvi Kaipainen HI-HA         HYL  
  255 jackru Teddy Jevil's Zodiac Satu Nurmi I-HAH         HYL  
  261 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  266 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  269 borter Riesa Grindstones Sea Surge Minna Räsänen BAT         HYL  
  271 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  272 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  280 borter Minttu Punaruskan Medusa Anne Räsänen KOTKA         HYL  
  281 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL