Kilpailu 22.9.2013 A agilityrata, paikka Kirkkonummi, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 11:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 392 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK 45,81 3,21 -3,19 0 -3,19 LUVA
2 390 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU 46,70 3,15 -2,30 5 5  
3 391 parson Dani Sweet Jumper's Danish Delighd Heli Välipirtti CITYB 63,40 2,32 14,40 15 29,40  

Medi 1, kello 11:15, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 395 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 41,02 3,58 -7,98 0 -7,98 LUVA
2 394 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH 59,54 2,47 10,54 10 20,54  
  396 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty TAMMI         HYL  

Maksi 1, kello 11:25, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 18, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 409 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK 33,81 4,35 -15,19 0 -15,19 SERT
2 410 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 34,89 4,21 -14,11 0 -14,11 LUVA
3 398 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 34,49 4,26 -14,51 5 5  
4 418 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 41,53 3,54 -7,47 5 5  
5 397 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI 50,20 2,93 1,20 5 6,20  
6 404 borcol Oiva Maccabee Deja Blue Anna-Maria Orilähde HSKH 41,97 3,50 -7,03 15 15  
7 415 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 72,28 2,03 23,28 5 28,28  
  399 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  400 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI         HYL  
  402 shelam MÃ¥ns Sleepless Apassionata Henri Kaprio ATD         HYL  
  403 novnou Pipsa Lapintähti Quiterie Erja Takala NOVA         HYL  
  405 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours Leena Himberg HAU         HYL  
  408 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH         HYL  
  411 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH         HYL  
  413 borcol Siru Cabaroo Diamond Dust Susanna Levänen ERTTI         HYL  
  414 rottwe Pimu Beherztheit's Das Same Mercu Kati Manninen NU-PU         HYL  
  416 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  417 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT         HYL  
  406 vanlam Hilla Grey Coats Nimble Lady Mari Hartikainen ATD         POIS  

Mini 2, kello 15:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 393 parson Pottu Gwragged Annwn Miss Bella Swan Soile Lahti HSKH 44,55 3,43 -1,45 0 -1,45 LUVA
2 422 jackru Jekku Galevala Kilhakka-Kusti Laura Larmi AGRY 44,20 3,46 -1,80 5 5  
3 419 lanhee Eemeli Tuulensuun Torpan Ehtivä Eemeli Marjo Äijälä KKK 48,47 3,16 2,47 5 7,47  
4 420 käävil Safi Littlerock's Sweep Safina Kristiina Lindberg IMPHA 50,48 3,03 4,48 5 9,48  
5 421 venkäp Lui Töpselim Kia Nevander NU-PU 56,54 2,71 10,54 0 10,54  
  424 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  

Medi 2, kello 15:15, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 6, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 427 shelam Sisu Satulaakson Kruununkantaja Maria Luhtala KKK 42,16 3,63 -3,84 0 -3,84 LUVA
2 428 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 45,59 3,36 -0,41 5 5  
  425 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  429 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  430 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  431 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  

Maksi 2, kello 15:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 436 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH 31,44 4,87 -14,56 10 10  
2 438 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 40,35 3,79 -5,65 15 15  
3 437 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA 58,42 2,62 12,42 5 17,42  
  401 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH         HYL  
  432 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  433 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI         HYL  
  434 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  435 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  439 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL  

Mini 3, kello 16:20, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 443 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Henri Kaprio ATD 38,77 4,10 -9,23 0 -9,23  
2 448 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 39,72 4,00 -8,28 0 -8,28  
3 447 lägpys Kipinä Tulikäpälän Lentävä Kipinä Milla Saari LÄGI 43,59 3,65 -4,41 0 -4,41  
4 442 shelam Wii KrÃ¥keslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 44,02 3,61 -3,98 0 -3,98  
5 441 lägpys Urkki Tulikäpälän Tulimestari Marjo Korander-Taavitsainen LÄGI 44,05 3,61 -3,95 0 -3,95  
6 446 parson Poppana Poppana Satu Pihlajamäki LÄGI 46,63 3,41 -1,37 0 -1,37  
7 445 shelam Hippi Nappulavaaran Ensi-Ilta Nadja Böckerman KKK 41,66 3,82 -6,34 5 5  
8 444 parson Hertta Repoketun Fireball Tiina Tahvanainen KKK 37,24 4,27 -10,76 10 10  
  423 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH         HYL  
  440 lägpys Liekki Tulikäpälän Pikku-Liekki Milla Saari LÄGI         HYL  

Medi 3, kello 16:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 455 parson Peksu Ring Tail Elton Tiina Tahvanainen KKK 38,18 4,16 -9,82 0 -9,82  
2 450 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD 39,41 4,03 -8,59 5 5  
3 452 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 43,00 3,70 -5,00 5 5  
4 454 shelam Ritu Luonnikkaan Tytytositoimiin Tuula Kunnas KKK 50,23 3,16 2,23 5 7,23  
  426 kesvil Sisu Geppetto's Hanson Tiina Kaskinen KKK         HYL  
  449 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  453 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  456 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  457 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  451 tarupi Minus Yacatis Metsänpeikko Tua Nummelin LÄGI         POIS  

Maksi 3, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 461 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 41,78 3,81 -6,22 0 -6,22 SERT-A
2 463 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 43,82 3,63 -4,18 0 -4,18  
3 458 novnou Hippu Nauruparran Hempeä Hippu Nina Leppäkangas KKK 44,62 3,56 -3,38 0 -3,38  
4 469 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 42,96 3,70 -5,04 5 5  
5 465 auspai Cricket Delta River Cactus Blossom Riikka Karinen CITYB 44,43 3,58 -3,57 5 5  
6 468 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto HSKH 42,69 3,72 -5,31 10 10  
  459 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  460 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  464 belpag Lukas Rokkitassun Carpe Diem Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  467 borcol HÃ¥p Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  462 borcol Milka Tronic Camilka Tiiu Toijala HAU         POIS  
  466 borcol Remi Oakmeadow Zander Zenith Henna Ikäheimo HSKH         POIS