Kilpailu 22.9.2013 B agilityrata, paikka Kirkkonummi , järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:15, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 392 lanhee Alfie Marmalade`s Jack Of Hearts Nina Eräkare KKK 43,05 3,30 -2,95 0 -2,95 LUVA
  390 kääpin Tempo Seranda's Aim Minor Thing Johanna Junno HAU         HYL  
  391 parson Dani Sweet Jumper's Danish Delighd Heli Välipirtti CITYB         HYL  

Medi 1, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 3, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 395 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU 43,33 3,28 -2,67 5 5  
  394 walspa Pihla Jangas Gale Wind Eve-Maria Moilanen HSKH         HYL  
  396 parson Toby Duoble Barrel's White Tuxedo Affair Hanna Räty TAMMI         HYL  

Maksi 1, kello 13:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 14, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 410 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 34,20 4,15 -11,80 5 5  
2 398 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 35,11 4,04 -10,89 5 5  
3 400 borcol Freya Fiia Hanna Haveri LÄGI 36,71 3,87 -9,29 5 5  
4 403 novnou Pipsa Lapintähti Quiterie Erja Takala NOVA 40,08 3,54 -5,92 5 5  
5 416 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 43,06 3,30 -2,94 5 5  
6 404 borcol Oiva Maccabee Deja Blue Anna-Maria Orilähde HSKH 32,14 4,42 -13,86 10 10  
7 417 borcol Dimma Promillen Drambuie Maria Qvickström BAT 37,99 3,74 -8,01 10 10  
8 408 meksii Milo Adentro Tlacaelel Kristiina Jokimies I-HAH 46,02 3,09 0,02 10 10,02  
9 415 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI 53,41 2,66 7,41 5 12,41  
10 411 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 51,54 2,76 5,54 35 40,54  
  397 x-rotu Mango Mango Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  399 novnou Nero Hedera's Kind Of Magic Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  414 rottwe Pimu Beherztheit's Das Same Mercu Kati Manninen NU-PU         HYL  
  405 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours Leena Himberg HAU 34,81 4,08 -11,19      
  406 vanlam Hilla Grey Coats Nimble Lady Mari Hartikainen ATD         POIS  

Mini 2, kello 13:40, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 423 lägpys Elsa Tulikäpälän Elosalama Nea Ahola HSKH 43,26 3,51 -2,74 0 -2,74 SERT
2 420 käävil Safi Littlerock's Sweep Safina Kristiina Lindberg IMPHA 45,86 3,31 -0,14 0 -0,14 LUVA
3 424 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU 45,99 3,31 -0,01 5 5  
4 419 lanhee Eemeli Tuulensuun Torpan Ehtivä Eemeli Marjo Äijälä KKK 45,99 3,31 -0,01 10 10  
  393 parson Pottu Gwragged Annwn Miss Bella Swan Soile Lahti HSKH         HYL  
  421 venkäp Lui Töpselim Kia Nevander NU-PU         HYL  
  422 jackru Jekku Galevala Kilhakka-Kusti Laura Larmi AGRY         HYL  

Medi 2, kello 14:00, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 7, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 426 kesvil Sisu Geppetto's Hanson Tiina Kaskinen KKK 36,69 4,14 -9,31 0 -9,31 SERT
  425 cocspa Aino Gold Point Marilyn Monroe Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  
  427 shelam Sisu Satulaakson Kruununkantaja Maria Luhtala KKK         HYL  
  428 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  429 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  430 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  
  431 cocspa Martha Gold Point Be Mine Sanni Kaakkolahti HSKH         HYL  

Maksi 2, kello 14:15, tuomari Asko Jokinen, koirakoita 10, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 433 kksaks Ruffe Hanhiaavan Käpälä Nina Källi TAMMI 58,55 2,60 12,55 5 17,55  
  401 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH         HYL  
  409 auspai Jäynä Cryptonite Moonbat Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  432 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  434 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  435 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  436 borcol Kajo Oakmeadow Eternal Flame Henna Ikäheimo HSKH         HYL  
  437 pitcol Olga Merry Moonray's Like A Dream Tiina Alanko HURHA         HYL  
  438 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  439 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         HYL