Kilpailu 18.4.2014 A agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 8:30, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 56, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT 37,46 4,75 -13,54 0 -13,54  
2 63 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 37,62 4,73 -13,38 0 -13,38  
3 58 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 38,66 4,60 -12,34 0 -12,34  
4 8 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 40,35 4,41 -10,65 0 -10,65  
5 25 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 40,67 4,38 -10,33 0 -10,33  
6 19 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 41,49 4,29 -9,51 0 -9,51  
7 37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 43,80 4,06 -7,20 0 -7,20  
8 7 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 46,07 3,86 -4,93 0 -4,93  
9 23 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 46,30 3,84 -4,70 0 -4,70  
10 26 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 51,67 3,44 0,67 0 0,67  
11 11 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 52,16 3,41 1,16 0 1,16  
12 54 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 38,85 4,58 -12,15 5 5  
13 31 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 41,05 4,34 -9,95 5 5  
14 33 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 41,76 4,26 -9,24 5 5  
15 39 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 42,25 4,21 -8,75 5 5  
16 49 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE 43,41 4,10 -7,59 5 5  
17 35 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 46,26 3,85 -4,74 5 5  
18 64 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 47,33 3,76 -3,67 5 5  
19 51 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 49,47 3,60 -1,53 5 5  
20 27 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 52,46 3,39 1,46 5 6,46  
21 46 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 41,32 4,31 -9,68 10 10  
22 13 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 42,32 4,21 -8,68 10 10  
23 40 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 43,39 4,10 -7,61 10 10  
24 48 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT 54,55 3,26 3,55 10 13,55  
25 29 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 55,80 3,19 4,80 10 14,80  
26 34 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU 39,92 4,46 -11,08 15 15  
27 36 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 44,84 3,97 -6,16 15 15  
  1 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  3 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  4 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  5 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  9 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         HYL  
  12 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  14 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  15 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  17 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  18 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH         HYL  
  20 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE         HYL  
  24 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  30 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  41 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  45 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  47 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  50 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  52 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  55 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  56 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  57 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  59 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST         HYL  
  60 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  61 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT         HYL  
  62 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  66 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  38 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  44 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         POIS  

Mini 3, kello 13:45, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 32, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK 37,29 4,77 -14,71 0 -14,71  
2 90 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,01 4,56 -12,99 0 -12,99  
3 70 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 39,02 4,56 -12,98 0 -12,98  
4 82 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH 39,38 4,52 -12,62 0 -12,62  
5 86 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 42,19 4,22 -9,81 0 -9,81  
6 73 borter Nasta Agilmon Fuella Johanna Virtanen ATD 43,21 4,12 -8,79 0 -8,79  
7 87 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU 48,60 3,66 -3,40 0 -3,40  
8 95 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD 51,02 3,49 -0,98 0 -0,98  
9 100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 36,35 4,90 -15,65 5 5  
10 76 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 40,32 4,41 -11,68 5 5  
11 101 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 43,05 4,14 -8,95 5 5  
12 98 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Minna Parviainen ACE 44,05 4,04 -7,95 5 5  
13 91 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 45,69 3,90 -6,31 5 5  
14 75 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 45,92 3,88 -6,08 5 5  
15 74 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 46,19 3,85 -5,81 5 5  
16 85 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU 48,43 3,67 -3,57 5 5  
17 67 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 53,53 3,33 1,53 5 6,53  
18 77 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk (EST) 38,33 4,64 -13,67 10 10  
19 89 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 44,02 4,04 -7,98 10 10  
20 72 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Jukka Leppälä PIRKU 45,66 3,90 -6,34 10 10  
  78 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Sanni Husso ATD         HYL  
  80 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  81 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  83 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  88 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT         HYL  
  92 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  93 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  94 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  97 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         HYL  
  99 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU         HYL  
  103 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK         HYL  
  104 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  

Medi 3, kello 16:35, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 38, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 104 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33,20 5,36 -15,80 0 -15,80  
2 136 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 36,39 4,89 -12,61 0 -12,61 SERT-A
3 116 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 36,50 4,88 -12,50 0 -12,50  
4 121 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 37,17 4,79 -11,83 0 -11,83  
5 105 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU 37,61 4,73 -11,39 0 -11,39  
6 134 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 38,11 4,67 -10,89 0 -10,89  
7 112 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 39,41 4,52 -9,59 0 -9,59  
8 124 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 41,57 4,28 -7,43 0 -7,43  
9 135 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD 41,66 4,27 -7,34 0 -7,34  
10 129 x-rotu Luna Luna Sini Holm I-HAH 41,72 4,27 -7,28 0 -7,28  
11 142 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 43,27 4,11 -5,73 0 -5,73  
12 110 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 49,01 3,63 0,01 0 0,01  
13 133 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV 50,81 3,50 1,81 0 1,81  
14 122 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 52,77 3,37 3,77 0 3,77  
15 145 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 38,66 4,60 -10,34 5 5  
16 109 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 39,46 4,51 -9,54 5 5  
17 119 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 43,16 4,12 -5,84 5 5  
18 137 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK 45,72 3,89 -3,28 5 5  
19 146 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 48,40 3,68 -0,60 5 5  
20 132 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 35,31 5,04 -13,69 10 10  
21 140 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 36,48 4,88 -12,52 10 10  
22 127 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 37,16 4,79 -11,84 10 10  
23 141 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU 39,95 4,46 -9,05 10 10  
24 144 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH 40,62 4,38 -8,38 10 10  
25 117 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK 44,26 4,02 -4,74 10 10  
26 123 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 56,26 3,16 7,26 5 12,26  
27 107 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 39,50 4,51 -9,50 15 15  
28 139 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 41,85 4,25 -7,15 15 15  
  113 auskar Seela Wallaroo Miss Moneypenny Aino Kinnunen JAT         HYL  
  114 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  115 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  120 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  125 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  126 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  128 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  130 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander A (EST)         HYL  
  131 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  143 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  106 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         POIS  
  111 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD         POIS  
  138 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         POIS