Kilpailu 18.4.2014 B agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:05, tuomari Markku Kaukinen, koirakoita 63, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,75 4,63 -11,25 0 -11,25  
2 54 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 36,16 4,45 -9,84 0 -9,84  
3 58 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 36,33 4,43 -9,67 0 -9,67  
4 17 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 36,81 4,37 -9,19 0 -9,19  
5 59 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 37,35 4,31 -8,65 0 -8,65  
6 36 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 38,18 4,22 -7,82 0 -7,82  
7 19 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 39,50 4,08 -6,50 0 -6,50  
8 61 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT 35,91 4,48 -10,09 5 5  
9 22 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 38,56 4,18 -7,44 5 5  
10 60 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 39,76 4,05 -6,24 5 5  
11 2 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 39,85 4,04 -6,15 5 5  
12 5 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 42,59 3,78 -3,41 5 5  
13 40 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 43,76 3,68 -2,24 5 5  
14 62 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT 45,01 3,58 -0,99 5 5  
15 11 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 47,72 3,37 1,72 5 6,72  
16 31 borcol Capo Tending Hobgoblin Liisa Männistö JAU 40,21 4,00 -5,79 10 10  
17 29 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 53,68 3,00 7,68 5 12,68  
18 64 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 45,76 3,52 -0,24 20 20  
19 3 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD 53,62 3,00 7,62 15 22,62  
20 12 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 66,00 2,44 20,00 5 25,00  
21 51 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 66,18 2,43 20,18 5 25,18  
  1 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  4 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU         HYL  
  7 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  8 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  9 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         HYL  
  10 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH         HYL  
  13 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA         HYL  
  14 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  15 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  16 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  18 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH         HYL  
  21 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         HYL  
  23 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  24 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  25 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  26 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST         HYL  
  27 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST         HYL  
  28 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  30 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  32 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA         HYL  
  33 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH         HYL  
  34 auspai Loco Zestforlife Time Bandit Tomi Sahramo JAU         HYL  
  35 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  39 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA         HYL  
  41 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU         HYL  
  43 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU         HYL  
  45 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  46 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  48 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT         HYL  
  49 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  50 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  52 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  53 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Koskelma BAT         HYL  
  55 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  56 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  57 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  63 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT         HYL  
  65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  66 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  38 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         POIS  
  44 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         POIS  

Mini 3, kello 14:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 38, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 79 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 37,61 4,01 -6,39 0 -6,39  
2 91 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH 38,06 3,97 -5,94 0 -5,94  
3 68 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 39,85 3,79 -4,15 0 -4,15  
4 74 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 42,54 3,55 -1,46 0 -1,46  
5 101 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU 33,78 4,47 -10,22 5 5  
6 89 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD 36,36 4,15 -7,64 5 5  
7 90 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 37,19 4,06 -6,81 5 5  
8 76 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 37,24 4,05 -6,76 5 5  
9 97 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 40,32 3,74 -3,68 5 5  
10 96 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 49,20 3,07 5,20 0 5,20  
11 78 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Sanni Husso ATD 44,63 3,38 0,63 5 5,63  
12 70 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT 38,43 3,93 -5,57 10 10  
13 82 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH 40,53 3,73 -3,47 10 10  
14 75 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 46,04 3,28 2,04 10 12,04  
15 99 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 42,30 3,57 -1,70 15 15  
16 84 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 59,51 2,54 15,51 10 25,51  
  67 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT         HYL  
  69 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU         HYL  
  71 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  72 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  73 borter Nasta Agilmon Fuella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  77 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk (EST)         HYL  
  80 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  81 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  83 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  85 shelam Tuima Nappulavaaran Tuli Kajsa Lampén JAU         HYL  
  86 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD         HYL  
  87 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  88 tarupi Mysti Nybygårds Bina Ballerina Krista Honkonen BAT         HYL  
  92 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  93 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  94 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  95 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  98 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Minna Parviainen ACE         HYL  
  100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK         HYL  
  102 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  103 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK         HYL  
  104 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  

Medi 3, kello 17:45, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 38, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 108 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 33,67 5,08 -14,33 0 -14,33  
2 127 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK 36,34 4,71 -11,66 0 -11,66  
3 125 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 37,40 4,57 -10,60 0 -10,60 SERT-A
4 124 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 37,66 4,54 -10,34 0 -10,34  
5 121 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 37,69 4,54 -10,31 0 -10,31  
6 126 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 37,78 4,53 -10,22 0 -10,22  
7 119 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 40,15 4,26 -7,85 0 -7,85  
8 142 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 43,20 3,96 -4,80 0 -4,80  
9 146 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 45,07 3,79 -2,93 0 -2,93  
10 118 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 45,55 3,75 -2,45 0 -2,45  
11 110 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 45,61 3,75 -2,39 0 -2,39  
12 122 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 49,89 3,43 1,89 0 1,89  
13 132 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK 34,46 4,96 -13,54 5 5  
14 145 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 37,35 4,58 -10,65 5 5  
15 112 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 39,39 4,34 -8,61 5 5  
16 120 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH 47,52 3,60 -0,48 5 5  
17 114 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 48,80 3,50 0,80 5 5,80  
18 123 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT 49,65 3,44 1,65 5 6,65  
19 116 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 36,00 4,75 -12,00 10 10  
  105 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  107 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH         HYL  
  109 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  113 auskar Seela Wallaroo Miss Moneypenny Aino Kinnunen JAT         HYL  
  115 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  117 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK         HYL  
  128 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  130 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander A (EST)         HYL  
  131 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT         HYL  
  133 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  134 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  135 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  136 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST)         HYL  
  137 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  139 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  140 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  141 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  143 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  144 auskel Tinka Cefeus Qatinka Ii Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  111 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD         POIS  
  138 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         POIS