Kilpailu 18.4.2014 C agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 11:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 59, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 borcol Rai Rai Tending Qui Vive Santtu Stenberg ATT 34,84 4,74 -10,16 0 -10,16  
2 47 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 36,39 4,53 -8,61 0 -8,61  
3 17 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 37,04 4,45 -7,96 0 -7,96  
4 5 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 37,30 4,42 -7,70 0 -7,70  
5 22 borcol Hope Tending Zinger Jaakko Knuutti BAT 37,34 4,42 -7,66 0 -7,66 SERT-A
6 58 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 37,53 4,40 -7,47 0 -7,47  
7 10 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 37,77 4,37 -7,23 0 -7,23  
8 37 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 39,90 4,14 -5,10 0 -5,10  
9 42 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 40,72 4,05 -4,28 0 -4,28  
10 54 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 37,27 4,43 -7,73 5 5  
11 43 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki JAU 38,00 4,34 -7,00 5 5  
12 39 borcol Rio Covateco Wolverine Mari Niinikoski RIMA 38,38 4,30 -6,62 5 5  
13 59 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 39,18 4,21 -5,82 5 5  
14 13 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 40,19 4,11 -4,81 5 5  
15 7 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 41,50 3,98 -3,50 5 5  
16 23 lyhcol Ranja Clingstone's True Story Sanna Ristikartano I-HAH 43,43 3,80 -1,57 5 5  
17 35 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH 46,83 3,52 1,83 5 6,83  
18 29 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 52,63 3,13 7,63 0 7,63  
19 51 isovil Nera Nerian Fifinella Alli Arppe I-HAH 52,71 3,13 7,71 0 7,71  
20 2 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 49,20 3,35 4,20 5 9,20  
21 6 borcol Tero Saunajaakon Audi Jr Marianne Karjalainen P-HAU 36,42 4,53 -8,58 10 10  
22 36 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 38,83 4,25 -6,17 10 10  
23 46 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 38,88 4,24 -6,12 10 10  
24 14 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH 42,11 3,92 -2,89 10 10  
25 33 auspai Yola Dazzling Spirit's On The Dot Paula Pusula HSKH 42,62 3,87 -2,38 10 10  
26 12 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 53,19 3,10 8,19 5 13,19  
27 26 bokser Minni Riverflowers Caprice Tiia Söderholm AST 53,25 3,10 8,25 5 13,25  
28 1 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST 36,41 4,53 -8,59 15 15  
29 30 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 44,92 3,67 -0,08 15 15  
30 18 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HSKH 46,51 3,55 1,51 15 16,51  
31 48 lappor Katla Pihlajamäen Fafnir Jenni Punttila KAT 53,47 3,09 8,47 10 18,47  
32 27 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 53,06 3,11 8,06 15 23,06  
  3 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD         HYL  
  4 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  8 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  9 borcol Allu Alf Sari Honkanen VAU         HYL  
  11 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  15 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  16 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Koskelma BAT         HYL  
  19 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  20 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE         HYL  
  24 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  25 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU         HYL  
  28 parcol Ella Topikan Capriela Aija Pelkonen JAU         HYL  
  32 schape Masi Nalle-Haukun Xander Tiina Terho IMPHA         HYL  
  40 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  41 auskel Roima Cefeus Sir Roima Sanna Nummelin JAU         HYL  
  45 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  49 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  50 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  52 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  55 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  56 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  57 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  61 borcol Lotto Tronic Junex Janne Karstunen BAT         HYL  
  62 auspai Kylli Särkivaaran Yllin Kyllin Sani Nevalainen BAT         HYL  
  64 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  65 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  66 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  44 kroati Zelda Tuus Smurffiina Anniina Lantta KSSK         POIS  

Mini 3, kello 13:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 35, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 38,19 4,32 -6,81 0 -6,81  
2 78 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Sanni Husso ATD 39,35 4,19 -5,65 0 -5,65  
3 97 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK 40,33 4,09 -4,67 0 -4,67  
4 99 borter Muru Border Rock's Rosemary Melissa Naukkarinen VAU 42,41 3,89 -2,59 0 -2,59  
5 68 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 43,26 3,81 -1,74 0 -1,74  
6 75 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 45,19 3,65 0,19 0 0,19  
7 67 borter Wanda Heathberry's Fancy Footwork Kaarina Ståhlberg BAT 46,19 3,57 1,19 0 1,19  
8 90 shelam Stenley Elbar's Golden Dominik Dmitri Kargin (EST) 39,87 4,14 -5,13 5 5  
9 104 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 40,30 4,09 -4,70 5 5  
10 103 shelam Tiku Dam Alley`s Allways In My Mind Jesse Ojanen VEIKK 41,89 3,94 -3,11 5 5  
11 86 tarupi Mai Yacatis Älynväläys Elina Kaprio ATD 45,85 3,60 0,85 5 5,85  
12 76 borter Nipsu Badamtam's No Mercy Tommi Olsson BAT 39,92 4,13 -5,08 15 15  
13 69 shelam Nano Applefield's Let Me Entertain You Kirsti Wessman P-HAU 52,52 3,14 7,52 10 17,52  
14 84 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto HAU 70,05 2,36 25,05 15 40,05  
  70 parson Ronja Gwragged Annwn Rhododendron Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  
  71 cocspa Sinni Namusillan Mareta Hanna Hyvärinen TAMSK         HYL  
  72 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen PIRKU         HYL  
  73 borter Nasta Agilmon Fuella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  74 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  77 shelam Tesla Flyland Kolibri Jelena Marzaljuk (EST)         HYL  
  79 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH         HYL  
  80 kääpin Vappu Midnight Mover's My Loyal Star Miia Kallio I-HAH         HYL  
  81 borter Tabe Grindstones Mrs Robinson Erja Suni-Räsänen BAT         HYL  
  82 käävil Yaya Joiner's Quality Yaya Yasmin Laura Ölander HSKH         HYL  
  83 lägpys Sissi Tridents Sissi Jari Laajala KKK         HYL  
  87 borter Speedy Geehaw Hot Ice Kirsi Vilen VAU         HYL  
  89 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper Iina Asunta ATD         HYL  
  91 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski HSKH         HYL  
  92 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  93 sakmet Hauli Tammitörmän Primer Shot Elina Rantakangas BAT         HYL  
  94 lanhee Väinö Marmalade´s Indian Smoke Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  96 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  98 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE         HYL  
  101 kesvil Taika Wild Apricot Coco Chanel Teija Liikala JAU         HYL  
  102 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström BAT         HYL  

Medi 3, kello 18:55, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 34, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 134 cocspa Sofi Ladysplit's Elanor Anja Lintunen TUUKK 33,62 4,85 -12,38 0 -12,38  
2 130 manter Niki Dalylove Incredible Intelligence Aleksander A (EST) 35,82 4,55 -10,18 0 -10,18  
3 117 auskel Piuha Winsure Waikerie Tiia Kokko KSSK 36,77 4,43 -9,23 0 -9,23 SERT-A
4 126 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 38,28 4,26 -7,72 0 -7,72  
5 107 shelam Java Yokotai Blue Moon Satu Tuomela HSKH 38,45 4,24 -7,55 0 -7,55  
6 114 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 38,71 4,21 -7,29 0 -7,29  
7 119 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 40,56 4,02 -5,44 0 -5,44  
8 146 vehter Kerttu Cara Fionn Grainne Laura Ahonen KKK 43,25 3,77 -2,75 0 -2,75  
9 122 isllam Trixi Koirakorven Titlingur Mika Harinen HSKH 45,46 3,59 -0,54 0 -0,54  
10 124 pinser Mila Windläufer Immer Heiter Anu Hyyrynmäki YLÖKK 36,20 4,50 -9,80 5 5  
11 108 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 38,18 4,27 -7,82 5 5  
12 113 auskar Seela Wallaroo Miss Moneypenny Aino Kinnunen JAT 39,52 4,12 -6,48 5 5  
13 112 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 42,76 3,81 -3,24 5 5  
14 110 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 48,38 3,37 2,38 5 7,38  
15 116 shelam Joker Excellent Choice The Power Of Three Kristina Lukashejeva (EST) 35,60 4,58 -10,40 10 10  
16 136 shelam Troy Excellent Choice The Real Deal Elika Salonen (EST) 38,87 4,19 -7,13 10 10  
17 125 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 41,23 3,95 -4,77 10 10  
18 131 borter Kuuno Grindstones Ex Minister Ragni Christiansson-Sarasto BAT 49,50 3,29 3,50 15 18,50  
  105 espves Oodi Caraydan Hoya Lambii Ville Liukka HAU         HYL  
  115 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  118 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  120 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  121 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  127 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  128 shelam Krum Decision Dare Dude Esa Koivuranta HAU         HYL  
  132 kromfo Hikka Krumme Furche Yolander Kaisa Ylä-Tuuhonen TAMSK         HYL  
  133 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  135 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen ATD         HYL  
  137 auskel Kitty Maiskis Nugaroo Sari Hujanen KKK         HYL  
  139 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  140 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  141 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily Tommy Streng HAU         HYL  
  143 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH         HYL  
  145 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  111 walter Ansa High Voltages Vintage Class Anne Teitto ATD         POIS  
  123 parson Aida Piristeen Satasen Aidat Kaisa Laitinen ATT         POIS  
  138 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         POIS