Kilpailu 28.3.2016 A agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 44, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 36,55 4,84 -11,45 0 -11,45  
2 7 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 36,65 4,83 -11,35 0 -11,35  
3 10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK 37,65 4,70 -10,35 0 -10,35  
4 44 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 38,72 4,57 -9,28 0 -9,28 SERT-A
5 23 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 38,88 4,55 -9,12 0 -9,12  
6 4 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 39,00 4,54 -9,00 0 -9,00  
7 34 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 39,08 4,53 -8,92 0 -8,92  
8 29 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA 39,37 4,50 -8,63 0 -8,63  
9 42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI 41,74 4,24 -6,26 0 -6,26  
10 46 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 42,73 4,14 -5,27 0 -5,27  
11 32 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 43,54 4,07 -4,46 0 -4,46  
12 1 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 41,37 4,28 -6,63 5 5  
13 49 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH 41,85 4,23 -6,15 5 5  
14 25 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 42,00 4,21 -6,00 5 5  
15 40 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY 43,30 4,09 -4,70 5 5  
16 5 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 44,73 3,96 -3,27 5 5  
17 9 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 45,13 3,92 -2,87 5 5  
18 17 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH 47,74 3,71 -0,26 5 5  
19 27 labnou Ulla Näpsänakkelin Kyttorppi Anni Peltoniemi MKK 50,00 3,54 2,00 5 7,00  
20 16 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 39,60 4,47 -8,40 10 10  
21 2 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 41,85 4,23 -6,15 10 10  
22 21 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 36,84 4,80 -11,16 15 15  
23 28 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH 44,28 4,00 -3,72 15 15  
24 41 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU 41,27 4,29 -6,73 20 20  
  3 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  6 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  8 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD         HYL  
  15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  18 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  20 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  22 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA         HYL  
  24 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  30 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  31 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT         HYL  
  33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  35 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  36 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  38 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  39 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  43 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  45 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  47 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU         HYL  
  48 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST         HYL  
  50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  19 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  26 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  

Mini 3, kello 16:51, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 12, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 55 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 35,03 4,43 -8,97 0 -8,97  
2 61 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH 36,80 4,21 -7,20 0 -7,20  
3 54 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 41,61 3,72 -2,39 0 -2,39  
4 58 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 36,70 4,22 -7,30 5 5  
5 62 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH 47,21 3,28 3,21 5 8,21  
6 57 cocspa Hertta Shavian With Every Wish Sari Matilainen RIMA 43,68 3,55 -0,32 10 10  
  53 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK         HYL  
  59 kääsna Max Top Target Maestro Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  60 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         HYL  
  63 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST)         HYL  
  64 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  66 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  100 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         POIS  

Medi 3, kello 17:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 80 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA) 32,25 4,81 -11,75 0 -11,75 SERT-A
2 75 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU 34,75 4,46 -9,25 0 -9,25  
3 73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 36,17 4,28 -7,83 0 -7,83  
4 70 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 36,27 4,27 -7,73 0 -7,73  
5 86 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 36,82 4,21 -7,18 0 -7,18  
6 69 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU 36,83 4,21 -7,17 0 -7,17  
7 82 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH 33,74 4,59 -10,26 5 5  
8 84 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 36,49 4,25 -7,51 5 5  
9 68 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 36,41 4,26 -7,59 10 10  
10 67 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 53,72 2,88 9,72 5 14,72  
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  76 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  77 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY         HYL  
  78 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  79 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  83 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Arto Lampén RIMA         HYL  
  85 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  71 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  81 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS