Kilpailu 28.3.2016 B agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 11:20, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 46, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD 36,59 4,81 -12,41 0 -12,41  
2 4 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 37,32 4,72 -11,68 0 -11,68  
3 7 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 37,54 4,69 -11,46 0 -11,46  
4 29 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA 39,51 4,45 -9,49 0 -9,49  
5 44 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH 39,53 4,45 -9,47 0 -9,47  
6 15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 40,07 4,39 -8,93 0 -8,93  
7 22 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 44,01 4,00 -4,99 0 -4,99  
8 30 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA 44,63 3,94 -4,37 0 -4,37  
9 8 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 49,17 3,58 0,17 0 0,17  
10 37 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki HAU 37,58 4,68 -11,42 5 5  
11 45 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 38,80 4,54 -10,20 5 5  
12 43 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 39,62 4,44 -9,38 5 5  
13 1 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 40,35 4,36 -8,65 5 5  
14 31 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 41,35 4,26 -7,65 5 5  
15 2 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 42,26 4,16 -6,74 5 5  
16 38 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 42,56 4,14 -6,44 5 5  
17 25 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH 44,64 3,94 -4,36 5 5  
18 17 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH 46,84 3,76 -2,16 5 5  
19 46 auspai Taika Ardiente Dulce Miel Mira Koponen HSKH 48,74 3,61 -0,26 5 5  
20 47 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 39,93 4,41 -9,07 10 10  
21 9 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY 44,01 4,00 -4,99 10 10  
22 48 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 45,04 3,91 -3,96 10 10  
23 5 auspai Dina Ardiente Luna De Fuego Mira Koponen HSKH 52,63 3,34 3,63 10 13,63  
  3 auspai Iitu True Choice Dolled Up Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  6 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  11 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Veera Niutanen RIMA         HYL  
  12 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK         HYL  
  14 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  18 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  20 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  21 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST)         HYL  
  23 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK         HYL  
  24 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  27 labnou Ulla Näpsänakkelin Kyttorppi Anni Peltoniemi MKK         HYL  
  28 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  32 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  34 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         HYL  
  35 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  36 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH         HYL  
  39 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  40 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY         HYL  
  41 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         HYL  
  42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  49 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU         HYL  
  13 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         POIS  
  19 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  26 espves Santtu Santonja Born To Be Aquagruaz Heidi Kurki JAU         POIS  

Mini 3, kello 15:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW 35,78 4,36 -8,22 0 -8,22  
2 53 shelam Sera Firabellen Katherine Blingström Tuula Kunnas KKK 35,80 4,36 -8,20 0 -8,20  
3 51 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 42,69 3,65 -1,31 0 -1,31  
4 54 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 42,79 3,65 -1,21 0 -1,21  
5 58 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA 41,66 3,74 -2,34 5 5  
  56 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD         HYL  
  57 cocspa Hertta Shavian With Every Wish Sari Matilainen RIMA         HYL  
  59 kääsna Max Top Target Maestro Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  61 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  62 cavspa Hertta Rossbell's Dream Come True Pauliina Allonen HSKH         HYL  
  63 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST)         HYL  
  64 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  65 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  66 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  100 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH         HYL  
  55 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST) 36,87 4,23 -7,13      

Medi 3, kello 16:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 18, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH 35,74 4,36 -8,26 0 -8,26  
2 86 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 35,86 4,35 -8,14 0 -8,14  
3 69 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU 39,96 3,90 -4,04 0 -4,04  
4 77 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 40,58 3,84 -3,42 0 -3,42  
5 84 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 35,13 4,44 -8,87 5 5  
6 73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK 36,87 4,23 -7,13 5 5  
7 85 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA 45,33 3,44 1,33 5 6,33  
8 67 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT 68,06 2,29 24,06 0 24,06  
  70 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK         HYL  
  72 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU         HYL  
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  75 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  76 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  78 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  79 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  80 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA)         HYL  
  82 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  83 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Arto Lampén RIMA         HYL  
  71 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  81 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS