Kilpailu 28.3.2016 C agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 13:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 40, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 borcol Jay Myytin Oikee Asenne Marko Kivihalme HAU 36,23 4,80 -11,77 0 -11,77 FI AVA
2 1 borcol Becca Wind Anne Maria Riihimäki HAU 36,58 4,76 -11,42 0 -11,42  
3 7 borcol Dream Follow The Leader Ecstasy Dream Eve Lepik (EST) 36,99 4,70 -11,01 0 -11,01  
4 43 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 38,28 4,55 -9,72 0 -9,72  
5 34 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 38,70 4,50 -9,30 0 -9,30  
6 36 borcol Hilla Sanmar Pop Eva-Lotta Halonen HSKH 40,52 4,29 -7,48 0 -7,48  
7 12 auspai Raita Pyrzillac's Windmillie Hilkka Kallinen KKK 42,31 4,11 -5,69 0 -5,69  
8 38 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 42,65 4,08 -5,35 0 -5,35  
9 31 borcol Sole Toberoi Ace Of Spades Kati Tenhonen BAT 43,16 4,03 -4,84 0 -4,84  
10 8 valpai Risto Annspets Elil Janina Wallgren ATD 48,05 3,62 0,05 0 0,05  
11 18 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 50,12 3,47 2,12 0 2,12  
12 21 borcol Ettie Fire Rock Eternity Stefi Praakli (EST) 34,94 4,98 -13,06 5 5  
13 45 borcol Pulmu Tending Quickfire Niina-Liina Linna ACE 36,79 4,73 -11,21 5 5  
14 23 borcol Kalevi Droplet Anna-Stina Venäläinen KKK 38,13 4,56 -9,87 5 5  
15 2 borcol Thor Tending Gale Niina-Liina Linna ACE 39,32 4,43 -8,68 5 5  
16 48 borcol Madde Toberoi Queen Of Hearts Sanna Lehtoaro AST 41,36 4,21 -6,64 5 5  
17 6 borcol Sukka Hopeaketun Sukka Nokkakala Aino-Liisa Mutka I-HAH 41,77 4,17 -6,23 5 5  
18 17 breton Siiri H'siiri De Tremouard Emilia Ahola I-HAH 45,53 3,82 -2,47 5 5  
19 50 borcol Hups Tronic Jinx Sanna Rautio HAU 42,40 4,10 -5,60 10 10  
  4 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  9 belpag Gigo Finn Noir Just A Gigolo Mervi Huurros SBPKY         HYL  
  10 borcol Vanttu Piggyland's Odile Minna Viitanen KKK         HYL  
  11 parcol Hulda Peikkopirtin Vappuvuokko Veera Niutanen RIMA         HYL  
  14 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY         HYL  
  15 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  20 auskel Hevi Hyvänenaika Aymo Sanna Ristikartano I-HAH         HYL  
  24 borcol Joku Tending Highflyer Therese Åberg HSKH         HYL  
  25 auspai Riemu Popotin Caviar Jenni Sohlberg HSKH         HYL  
  27 labnou Ulla Näpsänakkelin Kyttorppi Anni Peltoniemi MKK         HYL  
  28 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sakari Linnavuori HSKH         HYL  
  29 borcol Max Maple Yard Firebird Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  30 auspai Vimma Capricole I Am Wonder Woman Sirkka Aro HI-HA         HYL  
  32 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  33 borcol Sur Toberoi Indiana Sanni Husso ATD         HYL  
  35 belpat Yuuki Willow Creek Vidal Outi Siimes PORSK         HYL  
  39 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  40 pitcol Brontto Twilight Moon Magnificent Man Mikko Mehtonen SCY         HYL  
  42 borcol Niiru Hakukaaren Nero Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  44 belpam Nada Kutinan Rohomu Sari Westerlund HSKH         HYL  
  49 borcol Ralli Rascal Sara Malinen HSKH         HYL  
  13 borcol Jazz Sanmar Jazz Petriina Konttinen ATD         POIS  
  19 auspai Elli Riekonhovin Elizabeth Minna Vahlström HSKH         POIS  
  41 belpat Oni Honey Van Het Wouwenhof Sanna Toivola-Järvinen HAU         POIS  

Mini 3, kello 14:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 14, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 borter Valo Foo Fighters Speedy Gonzales Katri Näppä HSKH 36,34 4,32 -7,66 0 -7,66  
2 64 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 45,16 3,48 1,16 0 1,16  
3 54 mittel Iisa Jemeritan Multicolor Geisha Inkeri Vapalahti TASSU 44,21 3,55 0,21 5 5,21  
4 51 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA 47,68 3,29 3,68 5 8,68  
  55 käävil Mirka Fire Rock Dandelion Liivika Pärg (EST)         HYL  
  56 x-rotu Tiikeri Tiikeri Viola Lydman ATD         HYL  
  57 cocspa Hertta Shavian With Every Wish Sari Matilainen RIMA         HYL  
  58 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame Susanna Karlsson IMPHA         HYL  
  59 kääsna Max Top Target Maestro Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  60 parson Miina Pearch Hill's Pheasant Tail Anu Saikku-Bäckström LAW         HYL  
  61 mittel Venla Säde Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  63 käävil Deena Fire Rock Dioreen Külli Maleva (EST)         HYL  
  65 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander-Taavitsainen HI-HA         HYL  
  66 borter Häjy Höysaetlias Tore Hund Kirsi Viitasaari BAT         HYL  
  52 bicfri Leevi Tarundel´s Free Klove Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         POIS  

Medi 3, kello 15:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 kesvil Taira Woolly Bohemia's Minnie Dean Brita Långström KKK 39,96 3,93 -4,04 0 -4,04  
2 77 puli Hilma Narukerän Hienohelma Hilma Saija Lemmelä AGRY 40,94 3,84 -3,06 0 -3,06  
3 84 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA 35,03 4,48 -8,97 5 5  
4 72 shelam Pihka Brainpool's Flame Of Passion Sari Strömberg JAU 42,25 3,72 -1,75 5 5  
  67 pyrpap Kolya Drole D'oiseau D'ours De Bergere Tiina Mäkinen KIRSUT         HYL  
  68 espves Boogie Caraydan Hoya Mindorensis Virve Kallio HSKH         HYL  
  69 espves Temppu Concurrido Mercurio Kirsi Smeds JAU         HYL  
  73 auskel Silli Mimosan Viehkeä Vaeltaja Elli Kiviranta KKK         HYL  
  74 cocspa Chilli Leading-Light Worth The Wait Anneli Auhto HAU         HYL  
  75 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa HAU         HYL  
  76 cocspa Lilla Windmillwood Karina Heli Valtari KKK         HYL  
  78 koohon Twix Twixellent Mia Tuoreniemi HI-HA         HYL  
  79 walter Duke High Voltages Don Juan Katariina Martelius HSKK         HYL  
  80 auspai Lilac Kinnaman Lilac D Pessoa Neno Pessoa (USA)         HYL  
  82 espves Kiki Concurrido Navidena Nieve Virve Kallio HSKH         HYL  
  85 espves Flippi Caraydan Felix Felicis Mikko Hakala RAUMA         HYL  
  86 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  
  71 kromfo Milo Alobelin Cleome Outi Nuotio HSKH         POIS  
  81 kromfo Das Atsalean Aina Tiina Lehtonen HSKH         POIS