Kilpailu 6.4.2012 A agilityrata, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 8:31, tuomari Henri Luomala, koirakoita 58, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 30,23 5,09 -14,77 0 -14,77  
2 61 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 30,80 5,00 -14,20 0 -14,20  
3 41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 30,90 4,98 -14,10 0 -14,10  
4 56 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä LEVEK 31,79 4,84 -13,21 0 -13,21  
5 49 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 31,94 4,82 -13,06 0 -13,06  
6 46 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 32,91 4,68 -12,09 0 -12,09  
7 76 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 32,98 4,67 -12,02 0 -12,02  
8 29 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 33,20 4,64 -11,80 0 -11,80  
9 77 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU 33,25 4,63 -11,75 0 -11,75  
10 18 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 33,26 4,63 -11,74 0 -11,74  
11 67 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 33,36 4,62 -11,64 0 -11,64  
12 72 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 33,39 4,61 -11,61 0 -11,61  
13 17 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 33,79 4,56 -11,21 0 -11,21  
14 65 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT 33,93 4,54 -11,07 0 -11,07  
15 70 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE 34,07 4,52 -10,93 0 -10,93  
16 36 borcol Sulka Eyewitness All Eyez On Me Anders Stens PAWS 34,17 4,51 -10,83 0 -10,83  
17 2 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK 36,44 4,23 -8,56 0 -8,56  
18 68 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä BAT 37,97 4,06 -7,03 0 -7,03  
19 78 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS 38,91 3,96 -6,09 0 -6,09  
20 66 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST 39,99 3,85 -5,01 0 -5,01  
21 60 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 40,29 3,82 -4,71 0 -4,71  
22 47 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 29,92 5,15 -15,08 5 5  
23 7 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 30,63 5,03 -14,37 5 5  
24 64 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE 31,15 4,94 -13,85 5 5  
25 58 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU 31,41 4,90 -13,59 5 5  
26 48 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 31,62 4,87 -13,38 5 5  
27 73 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK 33,65 4,58 -11,35 5 5  
28 28 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 33,95 4,54 -11,05 5 5  
29 57 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST 36,85 4,18 -8,15 5 5  
30 54 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU 36,96 4,17 -8,04 5 5  
31 10 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 37,31 4,13 -7,69 5 5  
32 16 novnou Vicksi Hingstbackes Red-Viktoria Merja Myllymaa JAT 41,65 3,70 -3,35 5 5  
33 4 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS 45,52 3,38 0,52 5 5,52  
34 19 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT 46,28 3,33 1,28 5 6,28  
35 53 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK 46,52 3,31 1,52 5 6,52  
36 11 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Kim Kurkinen RIMA 33,49 4,60 -11,51 10 10  
37 62 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD 38,58 3,99 -6,42 10 10  
38 74 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 42,78 3,60 -2,22 10 10  
39 20 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 44,20 3,48 -0,80 10 10  
40 15 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 46,35 3,32 1,35 10 11,35  
  1 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  6 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  8 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         HYL  
  12 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck JAU         HYL  
  14 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  21 auspai Pepsi And Again Diandra Sami Topra LAU         HYL  
  23 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  34 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI         HYL  
  42 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  43 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK         HYL  
  44 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  45 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU         HYL  
  52 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  59 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  71 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  75 borcol Piki Viätts Piki Tiina Harrinkari YLÖKK         HYL  
  80 borcol Timon Never Stop Lion King Sofia Stens PAWS         HYL  
  81 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  13 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  40 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW         POIS  
  55 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         POIS  

Mini 3, kello 17:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 49, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 36,55 4,32 -9,45 0 -9,45  
2 140 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 37,11 4,26 -8,89 0 -8,89  
3 126 parson Maisa Tupla-Täplän Maisa Sanna Pessa KSSK 37,27 4,24 -8,73 0 -8,73  
4 89 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 37,71 4,19 -8,29 0 -8,29  
5 90 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT 38,13 4,14 -7,87 0 -7,87  
6 118 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 38,25 4,13 -7,75 0 -7,75  
7 92 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 38,36 4,12 -7,64 0 -7,64  
8 125 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 38,62 4,09 -7,38 0 -7,38  
9 137 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 38,90 4,06 -7,10 0 -7,10  
10 95 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 39,22 4,03 -6,78 0 -6,78  
11 114 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 39,30 4,02 -6,70 0 -6,70  
12 100 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 39,66 3,98 -6,34 0 -6,34  
13 138 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 42,49 3,72 -3,51 0 -3,51  
14 84 borter Osku Demimoon On His Way Tuulia Isoviita RIMA 43,24 3,65 -2,76 0 -2,76  
15 96 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD 43,87 3,60 -2,13 0 -2,13  
16 122 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 44,40 3,56 -1,60 0 -1,60  
17 97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA 45,07 3,51 -0,93 0 -0,93  
18 123 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY 47,64 3,32 1,64 0 1,64  
19 105 stbter Lotta Hups'staff Justiina Mika Auvinen E-HKK 35,73 4,42 -10,27 5 5  
20 127 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 41,23 3,83 -4,77 5 5  
21 119 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 41,95 3,77 -4,05 5 5  
22 112 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 46,23 3,42 0,23 5 5,23  
23 109 kääsna Milo Ann's Adagio Edward Sanna Takkumäki JANKK 51,58 3,06 5,58 0 5,58  
24 117 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 52,20 3,03 6,20 0 6,20  
25 91 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH 49,40 3,20 3,40 5 8,40  
26 115 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH 43,74 3,61 -2,26 10 10  
27 103 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 45,46 3,48 -0,54 10 10  
28 82 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 46,25 3,42 0,25 15 15,25  
  85 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  86 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK         HYL  
  87 phalen Jekku Thunderstar Blue Moolight Terhi Uusitalo P-HAU         HYL  
  88 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  94 käävil Sirius Doctor's Special Avec Felicite Mirjam Räsänen ATD         HYL  
  104 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  107 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK         HYL  
  108 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT         HYL  
  110 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA         HYL  
  113 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  116 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA         HYL  
  120 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE         HYL  
  121 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  124 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  128 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  130 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT         HYL  
  132 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  134 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  135 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  136 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  139 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen LEVEK         HYL  
  93 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         POIS  
  98 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         POIS  
  99 mittel Hikka Mikälie Zysteemi Jenni Kanerva TAMSK         POIS  
  111 jackru Sammy Charlie Katariina Eskelinen JAU         POIS  
  133 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  

Medi 3, kello 18:10, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 31, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 70 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 173 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 35,23 4,54 -10,77 0 -10,77  
2 155 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 37,14 4,31 -8,86 0 -8,86  
3 159 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen ACE 37,66 4,25 -8,34 0 -8,34  
4 156 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK 38,04 4,21 -7,96 0 -7,96  
5 147 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 38,13 4,20 -7,87 0 -7,87  
6 162 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 39,40 4,06 -6,60 0 -6,60  
7 169 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU 40,13 3,99 -5,87 0 -5,87  
8 146 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK 40,58 3,94 -5,42 0 -5,42  
9 154 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 40,64 3,94 -5,36 0 -5,36  
10 148 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KANAV 40,81 3,92 -5,19 0 -5,19  
11 142 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 42,06 3,80 -3,94 0 -3,94  
12 160 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 44,91 3,56 -1,09 0 -1,09  
13 144 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 37,34 4,28 -8,66 5 5  
14 168 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 39,47 4,05 -6,53 5 5  
15 166 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA 43,95 3,64 -2,05 10 10  
  143 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  145 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  149 kesvil Saimi Shirellan Rhapsody In Ra Aija Mehtälä AGRY         HYL  
  150 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU         HYL  
  151 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  152 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  153 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  157 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         HYL  
  158 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA         HYL  
  161 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO       0 HYL  
  163 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU         HYL  
  164 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  165 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  170 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  171 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  172 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL