Kilpailu 6.4.2012 B agilityrata, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:01, tuomari Henri Luomala, koirakoita 69, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 88 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB 30,32 4,98 -13,68 0 -13,68  
2 69 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 30,36 4,97 -13,64 0 -13,64  
3 7 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW 31,56 4,78 -12,44 0 -12,44  
4 76 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 32,14 4,70 -11,86 0 -11,86 SERT-A
5 28 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB 32,60 4,63 -11,40 0 -11,40  
6 58 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU 32,65 4,62 -11,35 0 -11,35  
7 46 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 32,81 4,60 -11,19 0 -11,19  
8 49 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 32,88 4,59 -11,12 0 -11,12  
9 47 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 32,98 4,58 -11,02 0 -11,02  
10 56 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä LEVEK 33,00 4,58 -11,00 0 -11,00  
11 72 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 33,23 4,54 -10,77 0 -10,77  
12 15 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA 35,57 4,24 -8,43 0 -8,43  
13 2 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK 35,73 4,23 -8,27 0 -8,27  
14 57 pyrpal Luna Laouna De La Vallee Du Mouton Soila Nykänen AST 37,55 4,02 -6,45 0 -6,45  
15 33 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Kati Tarkiainen AST 37,92 3,98 -6,08 0 -6,08  
16 38 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA 38,29 3,94 -5,71 0 -5,71  
17 74 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 38,32 3,94 -5,68 0 -5,68  
18 68 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello Hanna Hyypiä BAT 38,38 3,93 -5,62 0 -5,62  
19 78 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS 38,48 3,92 -5,52 0 -5,52  
20 66 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST 39,75 3,80 -4,25 0 -4,25  
21 16 novnou Vicksi Hingstbackes Red-Viktoria Merja Myllymaa JAT 43,70 3,45 -0,30 0 -0,30  
22 53 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK 44,27 3,41 0,27 0 0,27  
23 22 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU 31,15 4,85 -12,85 5 5  
24 14 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD 33,13 4,56 -10,87 5 5  
25 67 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 33,21 4,55 -10,79 5 5  
26 29 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 33,81 4,47 -10,19 5 5  
27 70 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE 34,61 4,36 -9,39 5 5  
28 10 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 34,66 4,36 -9,34 5 5  
29 34 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI 34,91 4,32 -9,09 5 5  
30 23 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD 36,41 4,15 -7,59 5 5  
31 71 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD 36,82 4,10 -7,18 5 5  
32 8 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT 38,36 3,94 -5,64 5 5  
33 60 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 39,62 3,81 -4,38 5 5  
34 24 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 40,40 3,74 -3,60 5 5  
35 52 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA 40,87 3,69 -3,13 5 5  
36 45 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 48,45 3,12 4,45 5 9,45  
37 43 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK 32,17 4,69 -11,83 10 10  
38 17 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA 33,60 4,49 -10,40 10 10  
39 26 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 46,14 3,27 2,14 10 12,14  
40 48 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT 35,00 4,31 -9,00 20 20  
  1 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA         HYL  
  4 borcol Naala Piggyland's Enya Anders Stens PAWS         HYL  
  6 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  11 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Kim Kurkinen RIMA         HYL  
  12 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck JAU         HYL  
  18 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  19 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT         HYL  
  20 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  21 auspai Pepsi And Again Diandra Sami Topra LAU         HYL  
  25 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  27 x-rotu Kimu Kimu Tero Liljeblom JAU         HYL  
  30 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku HAU         HYL  
  31 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  32 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK         HYL  
  35 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  36 borcol Sulka Eyewitness All Eyez On Me Anders Stens PAWS         HYL  
  37 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT         HYL  
  41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  42 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  44 breton Viivi Viktooria Mari Mäkelä I-HAH         HYL  
  54 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU         HYL  
  59 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  62 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD         HYL  
  64 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  65 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  73 belpat Nisse Macnillian Running Free Susanna Stark PORSK         HYL  
  75 borcol Piki Viätts Piki Tiina Harrinkari YLÖKK         HYL  
  77 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU         HYL  
  81 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Saija Niemi HAU         HYL  
  13 borcol Wilma Pythagoraan X-Mas Joy Johanna Kiviharju KOTKA         POIS  
  40 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW         POIS  
  55 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         POIS  

Mini 3, kello 15:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 56, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 37,63 4,25 -8,37 0 -8,37  
2 103 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU 40,16 3,98 -5,84 0 -5,84  
3 108 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 41,07 3,90 -4,93 0 -4,93  
4 116 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 42,01 3,81 -3,99 0 -3,99  
5 110 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 42,54 3,76 -3,46 0 -3,46  
6 130 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT 47,52 3,37 1,52 0 1,52  
7 138 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 47,90 3,34 1,90 0 1,90  
8 87 phalen Jekku Thunderstar Blue Moolight Terhi Uusitalo P-HAU 48,88 3,27 2,88 0 2,88  
9 122 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 51,33 3,12 5,33 0 5,33  
10 137 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 46,74 3,42 0,74 5 5,74  
11 128 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH 52,93 3,02 6,93 0 6,93  
12 119 shelam Java Minimonsin Downpour Maiju Korhonen ATD 49,52 3,23 3,52 5 8,52  
13 104 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 51,30 3,12 5,30 10 15,30  
14 120 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE 57,08 2,80 11,08 5 16,08  
15 111 jackru Sammy Charlie Katariina Eskelinen JAU 52,29 3,06 6,29 15 21,29  
  82 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT         HYL  
  83 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST         HYL  
  84 borter Osku Demimoon On His Way Tuulia Isoviita RIMA         HYL  
  85 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD         HYL  
  86 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK         HYL  
  88 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD         HYL  
  89 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  90 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  91 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  92 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  93 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  94 käävil Sirius Doctor's Special Avec Felicite Mirjam Räsänen ATD         HYL  
  95 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK         HYL  
  96 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  98 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA         HYL  
  99 mittel Hikka Mikälie Zysteemi Jenni Kanerva TAMSK         HYL  
  100 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT         HYL  
  101 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  102 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT         HYL  
  105 stbter Lotta Hups'staff Justiina Mika Auvinen E-HKK         HYL  
  107 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK         HYL  
  109 kääsna Milo Ann's Adagio Edward Sanna Takkumäki JANKK         HYL  
  112 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU         HYL  
  113 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  114 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA         HYL  
  115 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  117 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  118 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT         HYL  
  121 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  123 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY         HYL  
  124 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  125 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  126 parson Maisa Tupla-Täplän Maisa Sanna Pessa KSSK         HYL  
  127 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK         HYL  
  132 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA         HYL  
  134 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  135 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  
  136 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS         HYL  
  139 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen LEVEK         HYL  
  140 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT         HYL  
  133 parson Pihla Gwragged Annwn Miss Quackfaster Soile Lahti HSKH         POIS  

Medi 3, kello 19:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 31, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 36,65 4,45 -9,35 0 -9,35 SERT-A
2 173 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 37,51 4,35 -8,49 0 -8,49  
3 159 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen ACE 38,59 4,22 -7,41 0 -7,41  
4 155 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK 38,84 4,20 -7,16 0 -7,16  
5 156 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK 39,72 4,10 -6,28 0 -6,28  
6 168 pyrpap Bode Drole D'oiseau Damier Bleu Jouni Kautto KKK 40,19 4,06 -5,81 0 -5,81  
7 143 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK 41,77 3,90 -4,23 0 -4,23  
8 146 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK 44,01 3,70 -1,99 0 -1,99  
9 171 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU 45,34 3,60 -0,66 0 -0,66  
10 149 kesvil Saimi Shirellan Rhapsody In Ra Aija Mehtälä AGRY 45,40 3,59 -0,60 0 -0,60  
11 142 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 45,74 3,56 -0,26 0 -0,26  
12 150 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 46,17 3,53 0,17 0 0,17  
13 158 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA 38,89 4,19 -7,11 5 5  
14 147 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU 41,81 3,90 -4,19 5 5  
15 144 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 41,96 3,88 -4,04 5 5  
16 145 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA 45,47 3,59 -0,53 5 5  
17 165 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 42,98 3,79 -3,02 10 10  
18 152 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 46,47 3,51 0,47 10 10,47  
19 160 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 52,56 3,10 6,56 5 11,56  
20 170 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 40,39 4,04 -5,61 15 15  
  148 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KANAV         HYL  
  151 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  153 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  154 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  157 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD         HYL  
  161 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO         HYL  
  162 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU         HYL  
  163 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU         HYL  
  164 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  166 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  169 mittel Dani Cefeus Dudley Of Gimli Suvi Ravi KOIVU         HYL