Kilpailu 6.4.2012 C agilityrata, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 12:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 60, ihanneaika 45 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 borcol Brandy Promillen Brandy Timo Liuhto LAW 34,39 4,74 -10,61 0 -10,61  
2 6 borcol Rhett Tending Chimera Niina-Liina Linna ACE 34,87 4,68 -10,13 0 -10,13  
3 41 borcol Spiiku Tarawood's I Feel Good Niina-Liina Linna ACE 35,88 4,54 -9,12 0 -9,12  
4 49 auskel Taku Kelmi Mahtava Mäihä Sonja Paavola TSAU 37,19 4,38 -7,81 0 -7,81  
5 34 borcol Figo Eyewitness Crime Suspect Pasi Kangas HAGI 42,87 3,80 -2,13 0 -2,13  
6 32 kerter Kipa Geijes Artful Eye Laura Ahonen KKK 43,57 3,74 -1,43 0 -1,43  
7 74 espves Jekku Zorrazo Pepita Hilkka Leino-Forsman KKK 44,24 3,68 -0,76 0 -0,76  
8 30 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku HAU 47,21 3,45 2,21 0 2,21  
9 56 borcol Hello Kitty Tending Pacemaker Jukka Leppälä LEVEK 36,78 4,43 -8,22 5 5  
10 46 auspai Mai Patchcoat Rigmarole Hanna Turunen HAU 40,81 3,99 -4,19 5 5  
11 47 borcol Twixy Tending Keen Janne Toivola JAU 41,53 3,92 -3,47 5 5  
12 66 holpak Sava Nambygo Intelligent Ina Heidi Tolonen AST 42,63 3,82 -2,37 5 5  
13 18 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 46,10 3,54 1,10 5 6,10  
14 67 borcol Jedi Tending Eager Juha Ruokonen KKK 47,12 3,46 2,12 5 7,12  
15 26 lyhcol Plättä Allegory Giulietta Liisa Kontinen KAT 49,46 3,30 4,46 5 9,46  
16 60 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD 49,54 3,29 4,54 5 9,54  
17 45 auskar Nasta Lebensberuf Gratisexemplar Mira Ikonen P-HAU 49,82 3,27 4,82 5 9,82  
18 37 belpat Rosso Off Line's First One Maria Montell BAT 35,92 4,54 -9,08 10 10  
19 11 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Kim Kurkinen RIMA 37,46 4,35 -7,54 10 10  
20 21 auspai Pepsi And Again Diandra Sami Topra LAU 40,99 3,98 -4,01 10 10  
21 1 borcol Viia Solvallarens Avia Marjo Vainio KOTKA 45,01 3,62 0,01 10 10,01  
22 24 whippe Sani Softouch Blazing Sun Liisa Kopra AST 45,22 3,61 0,22 10 10,22  
23 19 silnou Lola Eternal Fire Coca Cola Nina Karhula SIUNT 51,25 3,18 6,25 5 11,25  
24 12 silnou Myy Flat Power Spiders Web Heidi Gräsbeck JAU 56,45 2,89 11,45 5 16,45  
  2 auskel Nano Placo Dior Juha Ruokonen KKK         HYL  
  3 belpat Nisse Macnillian Running Free Joona Sumela HSKH         HYL  
  7 borcol Punssi Promillen Cinzano Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  8 silnou Viivi Black Eider's I'm Free Ella Karhula SIUNT         HYL  
  10 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK         HYL  
  14 auspai Kina Ardiente Flor Jugosa Sanni Husso ATD         HYL  
  15 borcol Taika Pythagoraan Super Champion Keijo Pietilä KOTKA         HYL  
  16 novnou Vicksi Hingstbackes Red-Viktoria Merja Myllymaa JAT         HYL  
  17 borcol Cheena Tammikallion Xena Sari Thil HI-HA         HYL  
  20 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  22 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  23 auspai Nessa Windedos After Eight Laura Lönnberg ATD         HYL  
  25 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  28 belpat Ninja Ninja Juha Orenius CITYB         HYL  
  31 belpag Pita Abiogenesis Aurora Borealis Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  33 lksaks Saku Luchshügel Boogie Woogie Kati Tarkiainen AST         HYL  
  35 walspa Raisa Jangas Duck Soup Tiina Janka HSKH         HYL  
  38 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA         HYL  
  42 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  43 borcol Siima Tending Lightning Pekka Nikulainen SAVPK         HYL  
  48 borcol Yra Cabaroo The Mirage Maria Qvickström BAT         HYL  
  52 auspai Assi No Field's Bordadura Paula Collin-Olkkonen HURHA         HYL  
  53 espves Rasta Concurrido Oveja Milja Haapamäki YLÖKK         HYL  
  54 lyhcol Rico Dandinas True Swinger Soile Huhta HAU         HYL  
  59 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  61 borcol Gaia Tending Kayo Juha Orenius CITYB         HYL  
  62 lagrom Mio Budoar Monroe Hanna Salovuori ATD         HYL  
  64 borcol Rei Saunajaakon I Am The Walrus Niina-Liina Linna ACE         HYL  
  65 borcol Zip Tending Occult Petteri Huotari BAT         HYL  
  70 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE         HYL  
  71 auspai Telkkä All About Me Diandra Sari Kariluoto ATD         HYL  
  72 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  75 borcol Piki Viätts Piki Tiina Harrinkari YLÖKK         HYL  
  76 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  77 borcol Liz Mithrandir Blizz Minna Winqvist JAU         HYL  
  78 borcol Viva No Doubt Kebnekaise Minna Kiviniemi MÄNTS         HYL  
  27 x-rotu Kimu Kimu Tero Liljeblom JAU         POIS  
  40 belpam Maliina Giramin Baglis Saija Mustonen LAW         POIS  
  55 borcol Piru Tending Passionate Teemu Linna LAW         POIS  

Mini 3, kello 13:30, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 54, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 141 shelam Riina Snowglow's Now Or Never Anu Rajaheimo KKK 35,77 4,56 -11,23 0 -11,23  
2 118 borter Jörö Junipermoor's Irish Dumond Pasi Vesenterä BAT 39,40 4,14 -7,60 0 -7,60  
3 110 parson Raisu Tupla-Täplän Raivotar Nina Venäläinen KOTKA 39,52 4,12 -7,48 0 -7,48  
4 116 jackru Pimu Ansometsän Ametist Pasi Kosonen RIMA 39,70 4,11 -7,30 0 -7,30  
5 95 jackru Billy Stallhagen's Bill Clinton Martina Stjernberg KKK 40,32 4,04 -6,68 0 -6,68  
6 136 shelam Sara Akiliinan Impress Me Milja Tamminen MÄNTS 40,59 4,02 -6,41 0 -6,41  
7 88 borter Chili Grindstones Weather Bound Irene Erling ATD 40,88 3,99 -6,12 0 -6,12  
8 100 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 41,62 3,92 -5,38 0 -5,38  
9 85 jackru Pipsa Payingold Pepamint Patty Veronika Kuusla ATD 41,90 3,89 -5,10 0 -5,10  
10 92 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 42,96 3,79 -4,04 0 -4,04  
11 139 borter Diego Torag's Dazzling Diego Woodmyrr Sini Kaukinen LEVEK 43,36 3,76 -3,64 0 -3,64  
12 122 shelam Ilona Sopuriinan Aino-Ilona Yrjö Rajaheimo KKK 43,84 3,72 -3,16 0 -3,16  
13 124 cavspa Luca Zekiwa Luca Lanotte Tuija Hyvättinen I-HAH 44,31 3,68 -2,69 0 -2,69  
14 132 käävil Ruuti Zebec She Smiles Susanna Korhonen HI-HA 44,99 3,62 -2,01 0 -2,01  
15 98 kääsna Tomi Ädels Lordi Lucifer Seija Louhivuori IMPHA 41,84 3,90 -5,16 5 5  
16 127 shelam Roosa Golden Rose Angel Eyes Jenna Ojanen VEIKK 42,91 3,80 -4,09 5 5  
17 114 shelam Fanny Homeponds Kleopatra Krista Leino HI-HA 43,70 3,73 -3,30 5 5  
18 83 cocspa Jazzy Great Escape Swings With Jazz Eva Bensky AST 44,44 3,67 -2,56 5 5  
19 131 cocspa Joya Fenbrook That's My Girl Eva Bensky AST 45,29 3,60 -1,71 5 5  
20 82 shelam Surku Mei Dan On Maria Savonen ATT 45,43 3,59 -1,57 5 5  
21 101 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU 45,67 3,57 -1,33 5 5  
22 137 parson Rinca Tupla-Täplän Rinca Pipsa Huuhka I-HAH 47,04 3,46 0,04 5 5,04  
23 140 borter Jimi Junipermoor's Irish Dreamboy Marielle Wikman-Karstunen BAT 47,49 3,43 0,49 5 5,49  
24 86 jackru Carlo Jack's Hood Little John Tuija Kulma E-HKK 48,18 3,38 1,18 5 6,18  
25 112 mittel Kapu Huraus Cappucino Heli Ollila TSAU 48,39 3,37 1,39 5 6,39  
26 102 borter Lupu Heathberry's Magic Spell Pekka Tuomi BAT 48,57 3,36 1,57 5 6,57  
27 123 borter Iki Flagstones Show Me How Maija Luoma AGRY 53,99 3,02 6,99 0 6,99  
28 84 borter Osku Demimoon On His Way Tuulia Isoviita RIMA 49,24 3,31 2,24 5 7,24  
29 108 jackru Grimma Walking Disaster's Highly Explosive Päivi Karjalainen KAT 40,10 4,07 -6,90 10 10  
30 89 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 43,14 3,78 -3,86 10 10  
31 107 toyvil Nemo Nefers Instant Ikaros Marjo Mattola HSKK 48,41 3,37 1,41 10 11,41  
32 138 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 52,09 3,13 5,09 10 15,09  
  87 phalen Jekku Thunderstar Blue Moolight Terhi Uusitalo P-HAU         HYL  
  90 borter Mii Flagstones Terrier Sari Ankkuri BAT         HYL  
  91 jackru Amelie Alli Jenni Leppänen HSKH         HYL  
  93 shelam Blitz Nappulavaaran Vesi Petri Heinonen BAT         HYL  
  94 käävil Sirius Doctor's Special Avec Felicite Mirjam Räsänen ATD         HYL  
  97 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman HURHA         HYL  
  99 mittel Hikka Mikälie Zysteemi Jenni Kanerva TAMSK         HYL  
  103 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  104 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU         HYL  
  105 stbter Lotta Hups'staff Justiina Mika Auvinen E-HKK         HYL  
  109 kääsna Milo Ann's Adagio Edward Sanna Takkumäki JANKK         HYL  
  113 shelam Muska Snowpaw Jofiel Tea Kuokkanen RIMA         HYL  
  115 jackru Jymy Let's Rock Enter Sandman Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  117 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  120 kleins Vippi Ikioma Vika-Tikki Marko Parviainen ACE         HYL  
  121 jackru Tilda Stallhagen's Mathilda Martina Stjernberg KKK         HYL  
  125 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  126 parson Maisa Tupla-Täplän Maisa Sanna Pessa KSSK         HYL  
  128 kääpin Nadi Achando's Bianchi Maria Seppänen I-HAH         HYL  
  130 kääsna Demi Ann's Adagio Demi Tanja Puhakka A-KOT         HYL  
  134 borter Zekki Nailer Z Romanova Chovu Pirita Tossavainen HSKH         HYL  
  135 cocspa Dotti Attenborough Amazing Grace Brita Långström KKK         HYL  

Medi 3, kello 20:10, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 27, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 kesvil Hyttynen Woolly Bohemia's Killer Queen Pekka Pesonen ACE 39,02 4,33 -7,98 0 -7,98  
2 173 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK 40,53 4,17 -6,47 0 -6,47  
3 162 espves Loukku Pevikan Vesihiisi Emilia Rainetoja JAU 42,97 3,93 -4,03 0 -4,03  
4 157 walter Irwi Vicway Inspiration Pekka Ikonen ATD 43,82 3,86 -3,18 0 -3,18  
5 142 koohon Milli Black Amiikos Remkje Rees Senja Ihalainen HURHA 46,28 3,65 -0,72 0 -0,72  
6 149 kesvil Saimi Shirellan Rhapsody In Ra Aija Mehtälä AGRY 47,33 3,57 0,33 0 0,33  
7 150 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 47,34 3,57 0,34 0 0,34  
8 160 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina Anne Huusela VEIKK 51,10 3,31 4,10 5 9,10  
9 170 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 39,94 4,23 -7,06 10 10  
10 163 parson Onni Joutilaan Onnenoskari Tomi Peltoranta KOIVU 41,38 4,08 -5,62 10 10  
11 146 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK 44,84 3,77 -2,16 10 10  
12 144 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ekholm JAU 52,13 3,24 5,13 5 10,13  
13 151 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 65,55 2,58 18,55 10 28,55  
  143 espves Pinni Concurrido Cadencia Noora Haapamäki YLÖKK         HYL  
  145 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  147 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni Sami Suvanto HAU         HYL  
  148 koohon Keira Bullbenz Kooi Uma Geri Anne Hirvonen KANAV         HYL  
  152 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH         HYL  
  154 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  155 shelam Budi Sopuriinan Bodil Anu Rajaheimo KKK         HYL  
  156 cocspa Zorro Neppari's Coconut Milk Anja Lintunen TUUKK         HYL  
  158 koohon Ditte Milfeddyg Juffrow Emily Jarkko Jormanainen HI-HA         HYL  
  161 koohon Fico Cirtap's Prins J-L Fico Van Zon Outi Yrjölä KOOHO         HYL  
  164 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  165 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU         HYL  
  171 cocspa Kaapo Elmers Goldmine Mixed Colours Laura Oivanen P-HAU         HYL  
  172 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU         HYL