Kilpailu 7.4.2012 D agilityrata, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 10:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 14, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 511 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 36,76 4,24 -16,24 0 -16,24 SERT
2 514 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK 39,54 3,94 -13,46 0 -13,46 LUVA
3 504 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 33,68 4,63 -19,32 5 5  
4 512 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 47,82 3,26 -5,18 5 5  
5 505 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Piia Kyllönen 11004364 59,31 2,63 6,31 0 6,31  
6 506 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH 38,84 4,02 -14,16 10 10  
7 515 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva 11004364 40,25 3,88 -12,75 10 10  
8 509 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD 47,57 3,28 -5,43 10 10  
9 510 toyvil Sisu Celesterling Cross My Heart Mirjam Räsänen ATD 68,40 2,28 15,40 15 30,40  
  502 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU         HYL  
  503 kääsna Capo Xtravaschnauza Extraordinary Jasmine Lindström HSKH         HYL  
  507 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  508 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA         HYL  
  513 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  

Medi 1, kello 10:05, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 12, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 516 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 35,84 4,35 -17,16 0 -17,16 LUVA
2 519 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH 38,56 4,05 -14,44 0 -14,44 SERT
3 526 kääsna Luka Super Play's Gipsy King Aija Hakola IMPHA 60,00 2,60 7,00 0 7,00  
4 524 kesvil Kitty Celesterling Secret Well Kept Raakel Räsänen KOTKA 53,10 2,94 0,10 10 10,10  
  517 cocspa Milo Nightlane's Faithful Nina Salo COC         HYL  
  518 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH         HYL  
  520 shelam Minni Karvakedon Cullannuppu Kati Korppi ATD         HYL  
  521 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY         HYL  
  525 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH         HYL  
  527 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH         HYL  
  528 kesvil Hertta Celesterling Element Of Fun Tiina Tuomisto KKK         HYL  
  529 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  522 x-rotu Remu Metsäkulman Benji Minna Wärilä I-HAH         POIS  

Maksi 1, kello 11:05, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 25, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 541 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 32,89 4,74 -20,11 0 -20,11 SERT
2 558 belpam Nysse Pysäkin Aika-Taulu Suvi Virtala HAUHAU 35,95 4,34 -17,05 0 -17,05 SERT
3 538 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK 43,01 3,63 -9,99 0 -9,99 LUVA
4 553 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 33,28 4,69 -19,72 5 5  
5 539 borcol Kiukku Muttaburra Smooth Criminal Johanna Rokala VAS 41,68 3,74 -11,32 5 5  
6 551 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS 49,46 3,15 -3,54 5 5  
7 531 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI 50,52 3,09 -2,48 5 5  
8 530 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU 43,54 3,58 -9,46 10 10  
9 544 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 46,79 3,33 -6,21 10 10  
10 543 labnou Cola Balnova Guest Of Honour Katarina Stenfors I-HAH 55,71 2,80 2,71 10 12,71  
11 550 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT 35,61 4,38 -17,39 15 15  
12 532 silnou Hehku Flatout Fabulous Camilla Peura 11004364 47,73 3,27 -5,27 15 15  
13 557 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI 37,18 4,20 -15,82 25 25  
  534 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  535 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH         HYL  
  536 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  537 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD         HYL  
  542 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen 11004364         HYL  
  545 vanlam Sella Chandonella Belladonna Jenni Niittylä VAU         HYL  
  546 rhokoi Vilho Ghalii Grand Cinamon Nina Lindqvist VEIKK         HYL  
  547 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA         HYL  
  548 borcol Jäbä Frosty Field's Floating Point Tarja Ivakko HSKH         HYL  
  549 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD         HYL  
  554 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU         HYL  
  555 auskel Hali Yacatis Binnawee-Queeny Maija Savolainen JAU         HYL  
  552 auspai Halla Tres Colores Usa True Choice Maarit Honkala LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 566 käävil Floyd Sarahill It's Only Love Aija Mehtälä AGRY 43,48 3,52 -4,52 0 -4,52 SERT
2 565 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 48,91 3,13 0,91 0 0,91  
3 560 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK 51,90 2,95 3,90 5 8,90  
4 569 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 52,19 2,93 4,19 5 9,19  
  561 cocspa Misty Breeze Perfume Of Rose Pia Peltovako HAU         HYL  
  562 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT         HYL  
  564 shelam Ronja Cadinan Treasure Johanna Kondelin AGRY         HYL  
  567 x-rotu Nikke Nikke Anna-Kaisa Haapala AGRY         HYL  
  568 shelam Ziggy Furry Coat's Amazing Vanilla Päivi Remula JANKK         HYL  

Medi 2, kello 15:35, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 570 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU 37,76 4,05 -10,24 0 -10,24 SERT
2 573 cocspa Onni Cucciolandia Oro Susanna Korpi HAU 47,39 3,23 -0,61 0 -0,61 LUVA
3 575 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT 36,91 4,14 -11,09 5 5  
4 571 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén HAUHAU 46,98 3,26 -1,02 5 5  
5 574 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK 45,74 3,35 -2,26 10 10  
  523 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  576 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  577 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  578 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Suvi Lehikoinen ATD         HYL  
  579 schape Fiina Buffing Forever Warrig Kirsi Pässilä HSKK         HYL  
  580 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD         HYL  

Maksi 2, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 597 x-rotu Onni Onni Sari Honkanen VAU 36,11 4,24 -11,89 0 -11,89 SERT
2 582 snauts Ruut Wanhan Purolan Foxtrot Heli Nygren HAU 41,87 3,65 -6,13 0 -6,13 LUVA
3 596 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 44,54 3,43 -3,46 0 -3,46 LUVA
4 589 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD 46,79 3,27 -1,21 0 -1,21 LUVA
5 584 lappor Lyyti Kirjokannen Torpan Tyttö Anna Agopov ATD 47,67 3,21 -0,33 0 -0,33  
6 590 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA 39,21 3,90 -8,79 5 5  
7 591 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson LÄGI 50,26 3,04 2,26 5 7,26  
8 559 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen LEVEK 39,90 3,84 -8,10 10 10  
9 587 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH 43,49 3,52 -4,51 10 10  
  581 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK         HYL  
  583 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  588 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  594 silnou Wunjo Chiccoxen Is This Love Camilla Peura 11004364         HYL  
  595 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH         HYL  
  599 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH         HYL  
  600 borcol Tete Kanerva Jenni Pessa KSSK         HYL  
  601 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Johanna Kuninkaanniemi TAMSK         HYL  
  585 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH         POIS  
  586 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE         POIS  
  592 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         POIS  
  593 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS         POIS  
  598 x-rotu Nella Nella Heidi Lindholm VAU         POIS