Kilpailu 7.4.2012 E agilityrata, paikka Helsinki, Purina Areena, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 12:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 510 toyvil Sisu Celesterling Cross My Heart Mirjam Räsänen ATD 44,63 3,36 -6,37 0 -6,37 SERT
2 512 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 45,60 3,29 -5,40 0 -5,40 LUVA
3 504 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU 33,51 4,48 -17,49 5 5  
4 515 boster Rocky Great Gremlin's Bestman Heidi Vallineva 11004364 40,11 3,74 -10,89 5 5  
5 506 tarupi Freja Nybygårds Miss Märta Mika Kotala I-HAH 40,98 3,66 -10,02 5 5  
6 502 shelam Myra Pilvimarjan Unelma Heini Lehtonen HAU 45,15 3,32 -5,85 5 5  
7 513 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD 49,15 3,05 -1,85 5 5  
8 508 kääsna Max Top Target Maestro Aija Hakola IMPHA 45,11 3,33 -5,89 15 15  
9 505 mopsi Mosse Acterhalen Zwarte Klaver Piia Kyllönen 11004364 59,83 2,51 8,83 20 28,83  
  503 kääsna Capo Xtravaschnauza Extraordinary Jasmine Lindström HSKH         HYL  
  507 borter Siiri Heathberry`s You Never Know Anni Vakkila BAT         HYL  
  509 shelam Tao Pilvimarjan Pikku Kiwa Mikaela Burgos ATD         HYL  
  514 kesvil Peppi Aigerillan Anastasia Annina Aula TUUKK         HYL  

Medi 1, kello 12:05, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 525 slapko Enja Fidelis Pikku Apulainen Isabella Fagerström HSKH 55,79 2,69 4,79 0 4,79  
2 521 kesvil Lanz Ain'uljas Lancelot Tua Kyrklund AGRY 49,43 3,04 -1,57 5 5  
3 528 kesvil Hertta Celesterling Element Of Fun Tiina Tuomisto KKK 51,09 2,94 0,09 5 5,09  
4 526 kääsna Luka Super Play's Gipsy King Aija Hakola IMPHA 65,52 2,29 14,52 0 14,52  
5 527 espves Neva Laronja's Blair Witch Anna Kokko I-HAH 56,15 2,67 5,15 10 15,15  
  516 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  517 cocspa Milo Nightlane's Faithful Nina Salo COC         HYL  
  520 shelam Minni Karvakedon Cullannuppu Kati Korppi ATD         HYL  
  524 kesvil Kitty Celesterling Secret Well Kept Raakel Räsänen KOTKA         HYL  
  529 parson Oili Tallitontun Tallitonttu Kristiina Siltanen HSKH         HYL  
  522 x-rotu Remu Metsäkulman Benji Minna Wärilä I-HAH         POIS  

Maksi 1, kello 12:45, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 539 borcol Kiukku Muttaburra Smooth Criminal Johanna Rokala VAS 36,50 4,11 -14,50 0 -14,50 SERT
2 547 auspai Uni Arcoiris Dancin Like A Dream Taika Kämppi HI-HA 41,96 3,58 -9,04 0 -9,04 SERT
3 545 vanlam Sella Chandonella Belladonna Jenni Niittylä VAU 44,12 3,40 -6,88 0 -6,88 LUVA
4 536 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 45,17 3,32 -5,83 0 -5,83 LUVA
5 531 sakpai Luffe Sonorian Alfio Birgitta Johansson LÄGI 53,24 2,82 2,24 0 2,24  
6 537 x-rotu Atte Attentaatti Katja Rönkä ATD 33,91 4,42 -17,09 5 5  
7 549 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 34,47 4,35 -16,53 5 5  
8 548 borcol Jäbä Frosty Field's Floating Point Tarja Ivakko HSKH 42,92 3,49 -8,08 5 5  
9 535 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH 45,30 3,31 -5,70 5 5  
10 555 auskel Hali Yacatis Binnawee-Queeny Maija Savolainen JAU 46,28 3,24 -4,72 15 15  
11 546 rhokoi Vilho Ghalii Grand Cinamon Nina Lindqvist VEIKK 57,77 2,60 6,77 15 21,77  
  530 auspai Dixie Namikiss It Is Mountaintop Mippe Carlsson HAU         HYL  
  532 silnou Hehku Flatout Fabulous Camilla Peura 11004364         HYL  
  534 borcol Miio Never Never Land G'man O'war Katja Ylinen ATT         HYL  
  538 katpai Viivi Lähderinteen Bellina Heli Valtari KKK         HYL  
  542 irlter Napoleon Garyowen Wolmar Karoliina Kamppinen 11004364         HYL  
  543 labnou Cola Balnova Guest Of Honour Katarina Stenfors I-HAH         HYL  
  544 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  550 borcol Viiru Kvarkin Longmorn Hanna Piepponen BAT         HYL  
  551 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS         HYL  
  553 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT         HYL  
  554 auspai Alma Maise's Free Soul Pia Schnorr HAUHAU         HYL  
  557 parcol Bellman Oldbear Stargazer Maijaliisa Valkonen LÄGI         HYL  
  552 auspai Halla Tres Colores Usa True Choice Maarit Honkala LÄGI         POIS  
  558 belpam Nysse Pysäkin Aika-Taulu Suvi Virtala HAUHAU         POIS  

Mini 2, kello 14:00, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 11, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 562 shelam Hunni Cardiwe's Absurd Bi Black Iida Vakkuri BAT 35,83 4,72 -15,17 0 -15,17 LUVA
2 563 parson Ryyni Miselin Moon Sparkle Ullamari Kokko KSSK 39,13 4,32 -11,87 0 -11,87 SERT
3 511 shelam Rondo Happy Master's No Speed Limits Anni Kelkka HAU 40,81 4,14 -10,19 0 -10,19 LUVA
4 561 cocspa Misty Breeze Perfume Of Rose Pia Peltovako HAU 49,44 3,42 -1,56 0 -1,56  
5 569 kääpin Noel Didaktic's Xcalibur Hannaleena Salmi I-HAH 53,89 3,14 2,89 0 2,89  
6 564 shelam Ronja Cadinan Treasure Johanna Kondelin AGRY 54,34 3,11 3,34 0 3,34  
7 566 käävil Floyd Sarahill It's Only Love Aija Mehtälä AGRY 43,36 3,90 -7,64 10 10  
  560 toyvil Ruttu Tassulan Sabrina Moonlight Anne Koskelainen TAMSK         HYL  
  565 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  567 x-rotu Nikke Nikke Anna-Kaisa Haapala AGRY         HYL  
  568 shelam Ziggy Furry Coat's Amazing Vanilla Päivi Remula JANKK         HYL  

Medi 2, kello 14:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 523 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 58,23 2,90 7,23 0 7,23  
2 575 shelam Lily Shegur´n Sweet Strawberry Jenny Heiskanen TAKUT 45,71 3,70 -5,29 10 10  
3 580 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD 51,27 3,30 0,27 10 10,27  
  519 pinser Muusa Ceriinan Marimba Lotta Kortteinen HSKH         HYL  
  570 shelam Uuno Päättymätön Olemisen Riemu Katja Kumpulainen JAU         HYL  
  571 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén HAUHAU         HYL  
  573 cocspa Onni Cucciolandia Oro Susanna Korpi HAU         HYL  
  574 lakter Windi Big Lady's Micro-wind Paula Polvinen HSKK         HYL  
  576 irlter Olivia Merrymac You Name It Jaana Sievänen HSKH         HYL  
  577 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira Jari Suomalainen RIMA         HYL  
  578 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Suvi Lehikoinen ATD         HYL  
  579 schape Fiina Buffing Forever Warrig Kirsi Pässilä HSKK         HYL  

Maksi 2, kello 14:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 102 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 593 borcol Tarmo Aventurine Iris Kieme PAGIS 36,37 4,65 -14,63 0 -14,63 SERT
2 586 borcol Bond Trust Your Heart Ean Tiia Vitikainen ACE 37,39 4,52 -13,61 0 -13,61 SERT
3 597 x-rotu Onni Onni Sari Honkanen VAU 37,45 4,51 -13,55 0 -13,55 LUVA
4 585 espves Noki Concurrido Zarpazo Emilia Kainulainen I-HAH 44,41 3,81 -6,59 0 -6,59 SERT
5 592 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 45,59 3,71 -5,41 0 -5,41 SERT
6 584 lappor Lyyti Kirjokannen Torpan Tyttö Anna Agopov ATD 49,92 3,38 -1,08 0 -1,08  
7 581 borcol Luoti Enfieldenforcer Anu Niemi KKK 38,42 4,40 -12,58 5 5  
8 541 borcol Tino Kvarkin Bowmore Anna Silvan BAT 41,60 4,06 -9,40 5 5  
9 583 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA 42,44 3,98 -8,56 5 5  
10 559 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen LEVEK 49,04 3,45 -1,96 5 5  
11 599 kulnou Zorro Karvin Space Satellite Katariina Pietiläinen HSKH 54,13 3,12 3,13 5 8,13  
12 595 pitcol Terra Twilight Moon Kind Of Kiss Heidi Kemppainen HSKH 54,63 3,09 3,63 5 8,63  
13 600 borcol Tete Kanerva Jenni Pessa KSSK 40,62 4,16 -10,38 10 10  
14 594 silnou Wunjo Chiccoxen Is This Love Camilla Peura 11004364 49,10 3,44 -1,90 20 20  
15 591 sakpai Emppu Sonorian Despina Birgitta Johansson LÄGI 62,04 2,72 11,04 10 21,04  
  582 snauts Ruut Wanhan Purolan Foxtrot Heli Nygren HAU         HYL  
  587 kulnou Roope Vofcit's Love Affair Johanna Tusa HSKH         HYL  
  588 belpat Tessa Kuunsirpin Orient Express Robert Veihola ERTTI         HYL  
  589 pitcol Irmeli Gold Zafiras Irmeli Susanna Löfgren ATD         HYL  
  590 auskel Aapo Yacatis Amaroo-Dacapo Milla Sipikari HURHA         HYL  
  596 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  601 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think Johanna Kuninkaanniemi TAMSK         HYL  
  598 x-rotu Nella Nella Heidi Lindholm VAU         POIS