Kilpailu 29.3.2013 B agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 10:10, tuomari Leena Rantamäki-Lahtinen, koirakoita 58, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 82 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 27,92 5,37 -13,08 0 -13,08  
2 204 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB 27,97 5,36 -13,03 0 -13,03  
3 157 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU 28,45 5,27 -12,55 0 -12,55  
4 190 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Elina Jänesniemi LAW 28,59 5,25 -12,41 0 -12,41  
5 154 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW 29,00 5,17 -12,00 0 -12,00  
6 212 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 29,17 5,14 -11,83 0 -11,83  
7 163 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU 29,61 5,07 -11,39 0 -11,39  
8 205 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU 30,16 4,97 -10,84 0 -10,84  
9 170 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 30,29 4,95 -10,71 0 -10,71  
10 168 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU 31,13 4,82 -9,87 0 -9,87  
11 153 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK 32,49 4,62 -8,51 0 -8,51  
12 161 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 32,77 4,58 -8,23 0 -8,23  
13 191 mudi Riimi Pilkkopimeän Peter Pan Sini Sulkama ATT 32,89 4,56 -8,11 0 -8,11  
14 184 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU 32,96 4,55 -8,04 0 -8,04  
15 203 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA 34,35 4,37 -6,65 0 -6,65  
16 155 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 34,91 4,30 -6,09 0 -6,09  
17 162 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela ATD 35,42 4,24 -5,58 0 -5,58  
18 195 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT 35,53 4,22 -5,47 0 -5,47  
19 197 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK 37,90 3,96 -3,10 0 -3,10  
20 176 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU 40,96 3,66 -0,04 0 -0,04  
21 187 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU 41,39 3,62 0,39 0 0,39  
22 183 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST 28,28 5,30 -12,72 5 5  
23 209 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW 29,87 5,02 -11,13 5 5  
24 158 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK 29,93 5,01 -11,07 5 5  
25 150 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT 30,08 4,99 -10,92 5 5  
26 189 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Joona Sumela HSKH 31,82 4,71 -9,18 5 5  
27 213 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 32,01 4,69 -8,99 5 5  
28 196 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Laura Verkamo HAU 33,66 4,46 -7,34 5 5  
29 167 borcol Mandi Quasi Agitato Johanna Peltonen E-HKK 33,67 4,45 -7,33 5 5  
30 178 auskel Misty Royal Coctail Jubileum Shot Taina Määttänen JAU 35,31 4,25 -5,69 5 5  
31 201 holpal Kuje Imperial Qalt Mercator Raisa Vähätalo JAU 35,69 4,20 -5,31 5 5  
32 177 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD 37,96 3,95 -3,04 5 5  
33 198 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU 39,83 3,77 -1,17 5 5  
34 165 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU 40,26 3,73 -0,74 5 5  
35 208 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD 43,08 3,48 2,08 5 7,08  
36 166 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 29,68 5,05 -11,32 10 10  
37 151 borcol Rimma Tending Pantheress Timo Rannikko CITYB 33,63 4,46 -7,37 10 10  
38 160 borcol Nasu Eventually Eowyn Eveliina Kinnunen MÄNTS 34,46 4,35 -6,54 10 10  
39 192 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 37,13 4,04 -3,87 10 10  
40 200 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST 47,35 3,17 6,35 5 11,35  
41 211 doberm Salsa Tamlands Donna Karan Anniina Lantta KSSK 45,49 3,30 4,49 10 14,49  
42 193 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT 34,86 4,30 -6,14 15 15  
43 182 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 45,43 3,30 4,43 15 19,43  
44 206 auspai Pita Ardiente Donita Ines Tiia Söderholm AST 38,64 3,88 -2,36 25 25  
45 173 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA 58,68 2,56 17,68 10 27,68  
  152 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  156 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  159 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  164 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  169 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  172 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  174 borcol Noppa Mithrandir Breeze Reea Salomaa ATD         HYL  
  181 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK         HYL  
  185 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  186 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  194 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  199 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  210 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK         HYL  
  171 borcol Hitti Decathlete's Hornet Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  180 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         POIS  
  188 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         POIS  

Mini 3, kello 14:45, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 46, ihanneaika 40 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 231 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD 34,36 4,13 -5,64 0 -5,64  
2 214 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 39,36 3,61 -0,64 0 -0,64  
3 250 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT 40,45 3,51 0,45 0 0,45  
4 235 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 42,30 3,36 2,30 0 2,30  
5 253 shelam Wii Kråkeslottets Miss Infiniti Irene Erling ATD 43,26 3,28 3,26 0 3,26  
6 249 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 43,56 3,26 3,56 0 3,56  
7 242 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 38,40 3,70 -1,60 5 5  
8 263 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 40,34 3,52 0,34 5 5,34  
9 216 lägpys Caru Bodeneis Carr Calgary Niina Halonen KOTKA 45,93 3,09 5,93 0 5,93  
10 218 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 48,67 2,92 8,67 0 8,67  
11 260 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 43,98 3,23 3,98 5 8,98  
12 227 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 35,80 3,97 -4,20 10 10  
13 244 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST) 46,22 3,07 6,22 10 16,22  
14 257 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 49,55 2,87 9,55 10 19,55  
15 228 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 59,33 2,39 19,33 10 29,33  
  215 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH         HYL  
  217 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  219 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  220 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  221 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  222 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD         HYL  
  224 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  226 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  229 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK         HYL  
  230 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY         HYL  
  232 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK         HYL  
  233 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  234 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  236 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT         HYL  
  237 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Mats Wikström KKK         HYL  
  238 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  239 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  240 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII         HYL  
  241 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Mononen KAT         HYL  
  243 borter Juju Agilmon Juwella Johanna Virtanen ATD         HYL  
  245 shelam Tuittu Lemmikkipolun True Love Elli Latva-Hakuni P-HAU         HYL  
  246 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  247 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU         HYL  
  252 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  254 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT         HYL  
  255 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA         HYL  
  258 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH         HYL  
  259 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT         HYL  
  261 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH         HYL  
  262 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  274 kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Vesa Yli-Leppälä ATD         HYL  
  225 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         POIS  

Medi 3, kello 18:45, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 40, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 288 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 37,22 4,49 -9,78 0 -9,78  
2 300 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK 38,37 4,35 -8,63 0 -8,63  
3 304 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 39,56 4,22 -7,44 0 -7,44  
4 267 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 41,06 4,07 -5,94 0 -5,94 SERT-A
5 287 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK 41,14 4,06 -5,86 0 -5,86  
6 280 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 41,19 4,05 -5,81 0 -5,81  
7 281 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 43,48 3,84 -3,52 0 -3,52  
8 298 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD 43,84 3,81 -3,16 0 -3,16  
9 268 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH 45,53 3,67 -1,47 0 -1,47  
10 290 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU 46,63 3,58 -0,37 0 -0,37  
11 270 stbter Speedy Paws Up What To Do Katja Lehto HSKK 48,05 3,48 1,05 0 1,05  
12 302 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 48,37 3,45 1,37 0 1,37  
13 275 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU 38,57 4,33 -8,43 5 5  
14 301 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 39,33 4,25 -7,67 5 5  
15 266 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 40,10 4,16 -6,90 5 5  
16 285 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 40,26 4,15 -6,74 5 5  
17 286 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH 40,76 4,10 -6,24 5 5  
18 276 kesvil Jalo Myrskytuuli Eira Lampén RIMA 40,98 4,07 -6,02 5 5  
19 292 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 42,01 3,97 -4,99 5 5  
20 291 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST 42,54 3,93 -4,46 5 5  
21 282 isllam Hukka Oskadraumur Fimi Frostan Sanna Salomaa JAU 42,91 3,89 -4,09 5 5  
22 284 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 45,21 3,69 -1,79 5 5  
23 273 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK 45,66 3,66 -1,34 5 5  
24 305 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Jani Salomaa HAU 46,17 3,62 -0,83 5 5  
25 295 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 46,70 3,58 -0,30 5 5  
26 278 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU 43,56 3,83 -3,44 10 10  
27 277 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU 47,32 3,53 0,32 10 10,32  
28 296 kesvil Nekku Miranja's Helios Helene Tarja Hämäläinen HAU 50,92 3,28 3,92 10 13,92  
29 293 kesvil Vivi Reverancerouge Marianne Jokinen HSKH 56,19 2,97 9,19 5 14,19  
  264 kromfo Maya Fannimer Amorphis Minna Pessi-Härkönen BAT         HYL  
  265 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  269 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU         HYL  
  271 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         HYL  
  279 pinser Helmi Windläufer Immer Ideal Teemu Lehikoinen ATD         HYL  
  283 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  289 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         HYL  
  294 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         HYL  
  297 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  303 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  306 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH         HYL