Kilpailu 29.3.2013 C agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Maksi 3] [Mini 3] [Medi 3]

Maksi 3, kello 11:55, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 56, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 207 belpam Süsi Frosty Forest Zeta Prime Marje Piiroja (EST) 34,22 4,79 -11,78 0 -11,78  
2 175 borcol Aina Tending Enigma Outi Lehvä HAU 36,16 4,53 -9,84 0 -9,84  
3 212 borcol Suvianne Piggyland's Adalmiina Minna Viitanen KKK 36,66 4,47 -9,34 0 -9,34  
4 161 pyrpal Foppa Bosdarros De Loubajac Soila Nykänen AST 38,51 4,26 -7,49 0 -7,49 SERT-A
5 199 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK 40,06 4,09 -5,94 0 -5,94  
6 210 parcol Huisku Bristregal Powder Puff Annika Kapanen KKK 47,54 3,45 1,54 0 1,54  
7 176 bokser Iines Skybridge Janis Joplin Sofia Tuisku TSAU 48,69 3,37 2,69 0 2,69  
8 170 borcol Rusina Tytalwyn Kate Joona Sumela HSKH 39,88 4,11 -6,12 5 5  
9 182 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover Iina Blomqvist I-HAH 43,39 3,78 -2,61 5 5  
10 185 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 45,21 3,63 -0,79 5 5  
11 166 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa Tarja Pakkala JAU 41,71 3,93 -4,29 10 10  
12 181 espves Mocca Zorrazo Granada Hilkka Leino-Forsman KKK 42,35 3,87 -3,65 10 10  
13 213 belpag Sysi Talvihallan Cuyama Hanna El-Khouri ATD 43,04 3,81 -2,96 10 10  
  150 borcol Zoi Decathlete's Delizia Riina Kellman BAT         HYL  
  151 borcol Rimma Tending Pantheress Timo Rannikko CITYB         HYL  
  152 borcol Sisu Somollis Sisu Helena Tiainen HAU         HYL  
  153 auspai Aksel Patchcoat Saskatchewan Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  154 borcol Chi Beck's Hill Goldeneye Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  155 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  156 vehter Tommi Sittin Pretty's Tomtom Mauri Oinonen KKK         HYL  
  157 borcol Repo Nice Of You To Come Bye Fearless Fox Raisa Vähätalo JAU         HYL  
  158 borcol Håp Invictus Minna Viitanen KKK         HYL  
  159 belpag Pauli Branco Olavi Laakkonen ATT         HYL  
  160 borcol Nasu Eventually Eowyn Eveliina Kinnunen MÄNTS         HYL  
  162 auskel Keiko Didaktic's Bob Marley Tia Artela ATD         HYL  
  163 borcol Grim Kvarkin Galadriel Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  164 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         HYL  
  165 auspai Sara Attic Angel's Coyote She-Ra Veera Korhonen HAU         HYL  
  167 borcol Mandi Quasi Agitato Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  168 borcol Ace Tending Hotspur Nina Manner HAU         HYL  
  169 borcol Siisti Eyewitness Tru Luxury Esa Muotka HAU         HYL  
  172 auskel Kiusa Snapper Seppo Väisänen KOTKA         HYL  
  173 rhokoi Tilda Tarujen Rondea Anna Mattila RIMA         HYL  
  177 valpai Kyra Annspets Etenia Janina Wallgren ATD         HYL  
  178 auskel Misty Royal Coctail Jubileum Shot Taina Määttänen JAU         HYL  
  183 auspai Dracu Black Zone's Alicia Chinn Shanti Karinen AST         HYL  
  184 auskel Iita Coshagh Aroha Heli Järnefelt JAU         HYL  
  186 borcol Tinka Starsky Quick And Fast Nina Borgelin I-HAH         HYL  
  187 parcol Sulo Memorylane Storm In A T-Cup Nana Naulapää P-HAU         HYL  
  189 borcol Träp Saunajaakon Strawberryfield Joona Sumela HSKH         HYL  
  190 borcol Zen Decathlete's Sirius Black Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  191 mudi Riimi Pilkkopimeän Peter Pan Sini Sulkama ATT         HYL  
  193 borcol Meg Tending Pawnee Petteri Huotari BAT         HYL  
  194 borcol Pahkis Omg Pasi Honkanen RIMA         HYL  
  195 belpam Saga Tammikallion Finski Riina Kellman BAT         HYL  
  196 pyrpal Louhi Tottakai Louhetar Laura Verkamo HAU         HYL  
  197 snauts Roosa Ipomaea Flavago Leila Komulainen KKK         HYL  
  198 auspai Fendi Coppercreek’s Good Luck Charm Kristiina Henriksén HAU         HYL  
  200 whippe Viima Chosen Tricks Feeling High Sanna Koski AST         HYL  
  203 auspai Fasu Hazelmoor Kola Karamel Heli Rissanen HI-HA         HYL  
  204 belpat Puuma Puuma Anna Orenius CITYB         HYL  
  205 auskel Visa Musnat Cashew Lotta Lehtinen P-HAU         HYL  
  208 borcol Ronni Cabaroo One Wild Night Heidi Dahlqvist ATD         HYL  
  209 borcol Omie Decathlete's Galaxy Elina Jänesniemi LAW         HYL  
  211 doberm Salsa Tamlands Donna Karan Anniina Lantta KSSK         HYL  
  188 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  171 borcol Hitti Decathlete's Hornet Elina Jänesniemi LAW         POIS  
  180 auspai Sprite Pyrzillac's Windmillie Anne Maria Riihimäki JAU         POIS  

Mini 3, kello 13:20, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 44, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 260 jackru Roosa Roosa Pauliina Kuronen HI-HA 39,00 4,20 -7,00 0 -7,00  
2 214 parson Chili Tairngire Tangerine Timo Puusaari RIMA 40,04 4,10 -5,96 0 -5,96  
3 222 borter Nasta Agilmon Fuella Outi Svärd ATD 43,30 3,79 -2,70 0 -2,70  
4 255 jackru Waldo Jack's Hood Furdice Waldo Juho Vainiomäki RIMA 43,84 3,74 -2,16 0 -2,16  
5 261 borter Senni Ihan Sama Alabama Mika Kotala I-HAH 45,26 3,62 -0,74 0 -0,74  
6 215 jackru Elmo Elmo Aulikki Korhonen HSKH 46,66 3,52 0,66 0 0,66  
7 257 kääpin Maxim Semper Ante Kind Of Magic Hannaleena Salmi I-HAH 48,41 3,39 2,41 0 2,41  
8 235 kääsna Madde Trixer Jamaica Marjaana Hirviniemi I-HAH 48,53 3,38 2,53 0 2,53  
9 274 kääsna Arro Tmavi Knir Block-Buster Henna Yli-Leppälä ATD 49,31 3,33 3,31 0 3,31  
10 241 parson Redi Gwragged Annwn Red Hot Vixen Johanna Mononen KAT 36,48 4,50 -9,52 5 5  
11 226 jackru Gilda Tricksy Rogue's Devil's Dance Juho Vainiomäki RIMA 38,77 4,23 -7,23 5 5  
12 258 parson Nila Abysmal Themis To Qd Päivikki Turula I-HAH 40,83 4,02 -5,17 5 5  
13 227 parson Onni Green Perry's Emmeret Earnan Annina Myllyaho JAU 41,02 4,00 -4,98 5 5  
14 218 mittel Milla Mikälie Tuulenpesä Kirsi Eloranta PORSK 47,83 3,43 1,83 5 6,83  
15 259 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Järvinen KOAT 48,14 3,41 2,14 5 7,14  
16 236 parson Pulu Louise Toni Koutu BAT 44,86 3,66 -1,14 10 10  
17 240 cavspa Fina Pilliwink's Heart-Flower Bea Snellman LOVII 51,41 3,19 5,41 5 10,41  
18 263 lägpys Sissi Tridenst Sissi Jari Laajala KKK 48,65 3,37 2,65 10 12,65  
19 247 käävil Minttu Yellowmellow Ångfartyg Tarja Hämäläinen HAU 55,31 2,96 9,31 5 14,31  
20 232 mittel Riki Pienenpolun Riki Merja Pelkonen PORSK 51,95 3,16 5,95 10 15,95  
21 237 käävil Murr Yellowmellow Unicorn Mats Wikström KKK 52,47 3,13 6,47 10 16,47  
22 228 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 59,34 2,76 13,34 5 18,34  
23 249 kiihar Penni Sun Dan Love Message Tanja Sundqvist VAU 54,63 3,00 8,63 10 18,63  
24 224 bicfri Leevi Tarundel`s Free Love Guaranted Tarja Hämäläinen HAU 60,19 2,72 14,19 5 19,19  
  216 lägpys Caru Bodeneis Carr Calgary Niina Halonen KOTKA         HYL  
  217 auster Ringo Surely Ring Bearer Mari Rajala AST         HYL  
  219 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT         HYL  
  220 jackru Niki Stablebuddys Nikkisixx Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  221 cocspa Demi Shavian Andante Anniina Lantta KSSK         HYL  
  229 x-rotu Muru Muru Roosa Laaksonen PORSK         HYL  
  230 kleins Mini Pienenpolun Lady Midnight Anne Latto AGRY         HYL  
  231 shelam Neon Minimonsin Northern Lights Jenna Caloander ATD         HYL  
  233 jackru Jussi Kisentel's Rock Dj Terhi Thuneberg E-HKK         HYL  
  234 jackru Olli Oliver Natali Happonen (EST)         HYL  
  238 kiihar Tzippi Nightdream Tzuipin Wen Raisa Kauppila P-HAU         HYL  
  239 borter Gizmo Grindstones Speak Softly Tapio Niemi BAT         HYL  
  242 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  244 shelam Chika Flyland Swift Thumbelina Ede Brand (EST)         HYL  
  245 shelam Tuittu Lemmikkipolun True Love Elli Latva-Hakuni P-HAU         HYL  
  246 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard Milka Arjakari E-HKK         HYL  
  250 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT         HYL  
  252 shelam Eve Applefield's Xmaseve Sami Wessman P-HAU         HYL  
  254 auster Aksu Wohvelin Asterix Matti Onkamo SIUNT         HYL  
  262 parson Kiho Ruutilan Ihanan Kallis Heli Nuorivuori KOTKA         HYL  
  225 shelam Sonic Mutkis Onnensoturi Sini Eriksson KKK         POIS  

Medi 3, kello 20:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 28, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 288 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche Minna Päivärinta HAU 35,45 4,57 -10,55 0 -10,55  
2 286 espves Mökö Nadador Dafne De Nina Maija Pulkkanen I-HAH 36,93 4,39 -9,07 0 -9,07  
3 301 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Pessi-Härkönen BAT 36,95 4,38 -9,05 0 -9,05  
4 266 vehter Frida Sandmarks Gwen Alexandra Lappalainen I-HAH 37,39 4,33 -8,61 0 -8,61  
5 304 kesvil Sulo Olymbinar's Hipsilver Eira Lampén RIMA 37,75 4,29 -8,25 0 -8,25  
6 292 shelam Tico Hartwell Action Please Anne Kunnas HSKH 38,15 4,25 -7,85 0 -7,85  
7 269 shelam Tiuku Nappulavaaran Tosi Nopee Tero Liljeblom JAU 38,46 4,21 -7,54 0 -7,54  
8 285 espves Roa Caraydan Gea Minna Pessi-Härkönen BAT 38,57 4,20 -7,43 0 -7,43  
9 267 kesvil Reino Hearty's Black Prince Maija Määttänen HSKH 38,64 4,19 -7,36 0 -7,36  
10 281 cocspa Siiri Delichon Butterfly Sanna Toivola-Järvinen HAU 40,01 4,05 -5,99 0 -5,99  
11 298 kääsna Jure Trixer Trafalgar Vesa Yli-Leppälä ATD 42,26 3,83 -3,74 5 5  
12 284 cocspa Max Sweetie-Pie Just Jazz Mari Silander VAU 42,89 3,78 -3,11 5 5  
13 265 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 44,94 3,61 -1,06 5 5  
14 302 isllam Minttu Vongoivan Druna Paula Ruotsalainen JAU 52,48 3,09 6,48 5 11,48  
15 295 beagle Doro Cardiem Affairs In East Anna Pekkala I-HAH 49,55 3,27 3,55 10 13,55  
16 280 shelam Peetu Golden Rose Bounty Hunter Ulla Nikkilä P-HAU 45,76 3,54 -0,24 15 15  
  268 beagle Rocky Cardiem Wanna Play This Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  273 borter Xani Flagstones The Lucky One Jessica Hopea PORSK         HYL  
  277 espves Wilma Vivaracho Azabachado Mari Rauhala P-HAU         HYL  
  278 shelam Figo Trouble-Free Anakin Anni Kelkka HAU         HYL  
  283 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  287 kesvil Ricky Coros Ricky Martin Brita Långström KKK         HYL  
  291 stbter Fina Of Greenline Go-Go Girl Irmeli Westermarck AST         HYL  
  297 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  300 novnou Caro Merkillinen Kide Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  303 espves Tinka Green Perry's Tinkerbell Laura Juuti HAU         HYL  
  305 shelam Sini Silimen Sini-Keiju Jani Salomaa HAU         HYL  
  306 espves Marta Laronja's Disco Boogie Heli Kuronen I-HAH         HYL  
  271 espves Una Piinaavan Hotales Sari Nielsen HSKH         POIS  
  275 shelam Sussu Juuliet Kati Töllinen P-HAU         POIS  
  289 kesvil Kake Casting Gage Emil Tanja Rokkanen KAT         POIS  
  290 schape Cassu Swifty's Challenger Tuija Laurila VAU         POIS  
  294 parson Osmo Tupla-Täplän Tornado Anne Koutu BAT         POIS