Kilpailu 30.3.2013 D agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 13:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 313 pitmäy Zola Käpälämäki Zola Tuija Lindholm AGRY 50,32 2,76 3,32 10 13,32  
  311 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD         HYL  
  312 schipp Nalle Intopiukan Nasta Lautaan Laura Moisanen KPSH         HYL  
  315 caiter Romi Pyörremyrskyn That's Up To Star Mira Saarentaus WESTI         HYL  

Medi 1, kello 13:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 6, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 320 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT 36,12 3,85 -10,88 0 -10,88 LUVA
2 322 stbter Irma Stormvindens Zasong Merianna Heikinmäki EKK 41,90 3,32 -5,10 0 -5,10 LUVA
  317 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT         HYL  
  318 espves Ali Bonachon Morouga Anja Alanen RAUMA         HYL  
  319 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         HYL  
  321 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH         HYL  

Maksi 1, kello 14:00, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 23, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 327 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 38,15 3,64 -8,85 0 -8,85 SERT
2 341 belpam Ría Pysäkin Enigma Pilvi Lesch HU-PU 38,93 3,57 -8,07 0 -8,07 SERT
3 337 mudi Salma Takkutukan Megawatti Kukka Maille VAS 39,17 3,55 -7,83 0 -7,83 SERT
4 330 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 35,32 3,93 -11,68 5 5  
5 335 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH 37,33 3,72 -9,67 5 5  
6 348 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK 37,76 3,68 -9,24 10 10  
7 346 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH 43,30 3,21 -3,70 10 10  
8 345 holpal Täppä Mustantuiskun Petros Tarja Wirèn KOTKA 49,91 2,79 2,91 10 12,91  
9 351 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK 41,42 3,36 -5,58 15 15  
10 331 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI 57,08 2,43 10,08 5 15,08  
11 342 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 54,23 2,56 7,23 15 22,23  
12 350 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 53,38 2,60 6,38 25 31,38  
13 334 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 53,67 2,59 6,67 35 41,67  
  324 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU         HYL  
  325 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  326 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU         HYL  
  328 appenz Aapo Eijatuun Nekkar Soili Leinonen A-KOT         HYL  
  329 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD         HYL  
  333 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS         HYL  
  343 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK         HYL  
  344 kihnou Selja Kukkasen Vesililja Leena Soivio A-KOT         HYL  
  347 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH         HYL  
  352 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen A-KOT         HYL  
  332 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         POIS  
  336 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA         POIS  
  338 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA         POIS  
  339 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI         POIS  

Mini 2, kello 15:10, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 7, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 360 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK 43,99 3,36 -3,01 0 -3,01 LUVA
2 354 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC 44,50 3,33 -2,50 0 -2,50 SERT
3 358 shelam Riia Karvakedon Euforia Jani Salomaa HAU 42,92 3,45 -4,08 5 5  
  353 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH         HYL  
  356 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  357 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  359 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH         HYL  
  355 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY         POIS  

Medi 2, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 9, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 362 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD 37,32 3,97 -9,68 0 -9,68 LUVA
2 368 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 37,42 3,95 -9,58 0 -9,58 LUVA
3 365 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 39,90 3,71 -7,10 0 -7,10  
4 364 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 42,03 3,52 -4,97 0 -4,97  
5 361 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH 37,72 3,92 -9,28 5 5  
  363 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  366 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH         HYL  
  367 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  369 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  

Maksi 2, kello 15:50, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 22, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 380 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU 32,03 4,62 -14,97 0 -14,97 SERT
2 381 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST 36,26 4,08 -10,74 0 -10,74 LUVA
3 379 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 43,43 3,41 -3,57 0 -3,57 LUVA
4 383 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU 30,09 4,92 -16,91 5 5  
5 374 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY 42,24 3,50 -4,76 5 5  
6 389 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH 32,03 4,62 -14,97 10 10  
7 371 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU 33,33 4,44 -13,67 10 10  
8 387 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT 34,37 4,31 -12,63 10 10  
9 376 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT 38,18 3,88 -8,82 10 10  
10 349 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD 38,39 3,86 -8,61 10 10  
11 378 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB 39,08 3,79 -7,92 10 10  
12 386 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU 49,83 2,97 2,83 10 12,83  
13 373 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724 41,66 3,55 -5,34 15 15  
14 382 doberm April April Artep Moravia Satu Veini PORSK 42,11 3,52 -4,89 15 15  
  323 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  370 borcol Troy Cabaroo Fire At Midnite Heidi Mustonen JAU         HYL  
  372 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         HYL  
  375 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  377 holpap aada Aada Leena Kolkka AGRY         HYL  
  384 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  385 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  388 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL