Kilpailu 30.3.2013 E agilityrata, paikka Helsinki, järjestäjä Agitoko Dogs ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2]

Mini 1, kello 11:40, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 6, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 314 caiter Rocky Rome Yasmin Eklund HAU 38,08 4,04 -14,92 0 -14,92 LUVA
2 316 pitmäy Veega Käpälämki Vega Tuija Lindholm AGRY 54,29 2,84 1,29 0 1,29  
3 311 parson Figo Ulvomäen Liituraita Johanna Virtanen ATD 50,33 3,06 -2,67 10 10  
  310 pitmäy Mokke Käpälämäki Mokke Mestari Tuija Lindholm AGRY         HYL  
  312 schipp Nalle Intopiukan Nasta Lautaan Laura Moisanen KPSH         HYL  
  315 caiter Romi Pyörremyrskyn That's Up To Star Mira Saarentaus WESTI         HYL  

Medi 1, kello 11:50, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 317 espves Caos Caraydan Hoya Merrillii Krista Honkonen BAT 34,27 4,49 -18,73 0 -18,73 LUVA
2 321 shelam Timi Snowglow's Xplosive Energy Tuulikki Laalo I-HAH 37,69 4,09 -15,31 5 5  
3 322 stbter Irma Stormvindens Zasong Merianna Heikinmäki EKK 44,85 3,43 -8,15 5 5  
  319 koohon Lex Oorbellen Kevin Sami Oksa RIMA         HYL  
  320 walter Inka Upos Hleio Katja Ojala A-KOT         HYL  

Maksi 1, kello 12:05, tuomari Johanna Nyberg, koirakoita 27, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 106 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 338 auspai Hile Get The Party Started Heli Rissanen HI-HA 32,68 4,71 -20,32 0 -20,32 SERT
2 349 pitcol Jerry Roxier's Black Jazz Jenni Seppälä ATD 35,49 4,34 -17,51 0 -17,51 SERT
3 327 belpag Sade Marmara Vesuvio Eija Grof KKK 35,96 4,28 -17,04 0 -17,04 LUVA
4 339 lappor Ruska Niehku Katja Virtanen LÄGI 37,42 4,11 -15,58 0 -15,58 SERT
5 337 mudi Salma Takkutukan Megawatti Kukka Maille VAS 37,56 4,10 -15,44 0 -15,44 LUVA
6 336 porves Freesia Tajmadoran Freesia Fiia Filander KOTKA 40,73 3,78 -12,27 0 -12,27 SERT
7 324 borcol Viuhti Eventually Beta Decay Krista Nyman HAU 30,20 5,10 -22,80 5 5  
8 343 borcol Leo Ludens Saaga Torvinen KKK 31,68 4,86 -21,32 5 5  
9 329 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist ATD 34,89 4,41 -18,11 5 5  
10 330 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH 35,87 4,29 -17,13 5 5  
11 335 rhokoi Anis Tarujen Woma Tiina Lahtinen HSKH 38,09 4,04 -14,91 5 5  
12 352 espves Paso Mandinez Sand Storm Kati Paakkanen A-KOT 39,13 3,94 -13,87 5 5  
13 347 auspai Unna Hazelmoor Remember Ruth Laura Kurimo I-HAH 45,65 3,37 -7,35 15 15  
14 342 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 50,05 3,08 -2,95 15 15  
15 334 labnou Nesta Buckthorn´s Pomelo Liina Juopperi ATD 50,46 3,05 -2,54 15 15  
16 328 appenz Aapo Eijatuun Nekkar Soili Leinonen A-KOT 45,75 3,37 -7,25 20 20  
17 350 isovil Boris Siida's Black Boris Alli Arppe I-HAH 47,39 3,25 -5,61 20 20  
18 344 kihnou Selja Kukkasen Vesililja Leena Soivio A-KOT 43,96 3,50 -9,04 35 35  
  325 borcol Hugo Saunajaakon Speed Demon Taneli Ikäheimo HSKH         HYL  
  326 borcol Varpu Flowerfellow Bluebell Mari Floman HAU         HYL  
  331 pitcol Teddy Finn Arrow Good Going Leila Kytölä LÄGI         HYL  
  333 valpai Risto Annspets Elil Wilma Siitonen VAS         HYL  
  341 belpam Ría Pysäkin Enigma Pilvi Lesch HU-PU         HYL  
  345 holpal Täppä Mustantuiskun Petros Tarja Wirèn KOTKA         HYL  
  346 pitcol Kelmi Maple Yard Glen Clova Päivi Suomi I-HAH         HYL  
  348 x-rotu Ditte Ditte Kirsi Lappalainen KKK         HYL  
  351 belpag Santos Opium De Bruine Buck Liisa Sarjanen KKK         HYL  
  332 lksaks Mosku Metsosuon Ener Tea Huotari I-HAH         POIS  

Mini 2, kello 16:50, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 358 shelam Riia Karvakedon Euforia Jani Salomaa HAU 45,61 3,42 -4,39 0 -4,39 LUVA
2 353 lägpys Elsa Tulikäpälän Roihu Raisa Katja Rahkola I-HAH 47,77 3,27 -2,23 15 15  
  356 shelam Gritt Uneksijan Tahmatassu Laura Palviainen JAU         HYL  
  357 shelam Nikita Black Shepard's Kind Of A Fairytale Sara Menna HAU         HYL  
  359 bicfri Leevi Kuusihovin Clark Gable Laura Nakari HSKH         HYL  
  360 lägpys Pyry Tulikäpälän Pieni Pyromaani Carita Mäkinen TUUKK         HYL  
  354 cocspa Lilli Goldbird's Butterfly Girl Anneli Auhto COC         POIS  
  355 käävil Milli Anamarie Petra Pihlaja-Kiviranta AGRY         POIS  

Medi 2, kello 16:50, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 365 koohon Dio Black Amiikos Dio Damianus Hannamari Nieminen HSKH 38,43 4,06 -11,57 0 -11,57 SERT
2 368 cocspa Touko Leading-Light The Right Thing Aija Sulander HSKH 39,65 3,93 -10,35 5 5  
3 364 isllam Hötti Rekikelin Hroi Höttur Elina Hynninen KKK 46,77 3,34 -3,23 15 15  
4 362 kesvil Viivi Celesterling Dancing Delight Pasi Paasiala ATD 44,05 3,54 -5,95 20 20  
  361 shelam Stara Mutkis Severi The Star Alma Von Creutlein HSKH         HYL  
  363 shelam Sofi Sensusan Show Stopper Sari Mäkelä JAU         HYL  
  366 x-rotu Luna Luna Sini Kohvakka I-HAH         HYL  
  367 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  369 walspa Ella Jangas Elli-Velli Tiina Rytkönen HSKH         HYL  

Maksi 2, kello 17:30, tuomari Johanna Wüthrich, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 385 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU 39,37 3,96 -10,63 5 5  
2 379 mudi Visa Szofogadas Erdei Úra Virva Nousiainen-Hiiri RIMA 51,80 3,01 1,80 5 6,80  
3 377 holpap aada Aada Leena Kolkka AGRY 56,39 2,77 6,39 10 16,39  
4 386 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing Niklas Murtola HAU 55,65 2,80 5,65 15 20,65  
5 370 borcol Troy Cabaroo Fire At Midnite Heidi Mustonen JAU 37,54 4,16 -12,46 30 30  
  323 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland Lotta Holmberg IMPHA         HYL  
  371 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  372 pinser Vili Sini-Minin Elijah Reija Hirvonen HSKH         HYL  
  373 hovawa Dara Damirazin Iloinen Tuulikello Kirsi Tiainen 11004724         HYL  
  374 pyrpal Ange Ange Noir De La Patonniere Virpi Söderlin-Vartiainen AGRY         HYL  
  375 walspa Maisa Benton United Colours Jere Pätäri KSSK         HYL  
  376 kerter Cricke Geijes Crystal Shine Mia Lundsten BAT         HYL  
  378 belpag Eve Widemind's Eveline Daniela Roms CITYB         HYL  
  381 holpak Metka Meevaller Check Dat Chick Heidi Tolonen AST         HYL  
  382 doberm April April Artep Moravia Satu Veini PORSK         HYL  
  383 borcol Milla Johan On Ylämummo Emilia Gordin HAU         HYL  
  384 belpat Taisto Eero Jessi Friberg NU-PU         HYL  
  387 belpag Mila Cousin's Upsgeikka Vivica Purhonen A-KOT         HYL  
  388 auspai Esko Bordetella's X-Esko Laura Merkkiniemi JAU         HYL  
  389 borcol Leia Cabaroo Merry'n Bright Tuija Hyvättinen I-HAH         HYL  
  380 borcol Kim Mawlch Kim Anne Maria Riihimäki JAU         POIS